logo

13 Eylül 2019

Develi’de İlköğretim Haftası Etkinlikleri

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması münasebetiyle İlköğretim Haftası tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de coşkuyla kutlandı.
Programın ilk kısmı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı.
Programın ikinci kısmı ise Cesarettin Kocatürk İlkokulunda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak açılış konuşması yaparak, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve diğer protokol üyelerine teşriflerinden ötürü teşekkür etti.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise “Develi Belediyesi olarak her daim eğitimin ve eğitimcinin yanında olmaya onların imkanlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımız bundan önce devam ettiği gibi bundan sonra da devam edecektir” diyerek 2019-2020 yılında başta öğrenciler olmak üzere öğretmen ve velilere de başarılar diledi. Son konuşmayı ise İlçe Kaymakamı Murat Duru yaptı. Duru konuşmasında öğrencilerin tarih şuurunun üst seviyeye çıkarılarak her daim zinde bir gençlik için yoğun mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.
Okul öğrencilerinin şiir ve halk oyunları gösterilerinin sergilendiği programın sonunda İlçe protokolü bu sene okula başlayan birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Eylül 2019, Sayfa 4

Share
1059 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?