logo

23 Eylül 2016

Develi’de Gaziler Günü Kutlandı…

7096

19 Eylül 2016 Pazartesi günü “Gaziler Günü” Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.
Yurdun dört bir yanında 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanırken Develi’de de Cumhuriyet Meydanı ve Mustafa Aksu Kültür Merkezindeki etkinliklerle gaziler anıldı.
Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan programda daha sonra Astsubay Tayfun Gün günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Günün en anlamlı konuşmasını Develi Kaykamamı Murat Duru yaptı.
Daha sonra gazilik ve gazilerle ilgili duygularını paylaşan Develi Kaymakamı Murat Duru ise “Gaziler günü bu aziz vatana canını adayan kahramanların günüdür. Sizler bizim en büyük iftiharlarımızdan birisiniz.
Sizler şehitlerimiz ile birlikte Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Şehit ve Gaziler toprağı vatan, insanı millet yapan değerlerdir. Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kahramanlık olamaz.
Şehit nurlanmış, Gazi onurlanmış askerdir. Dün olduğu gibi bugün de, aziz vatanın bölünmez bütünlüğüne, ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya canımızı feda etmeye hazırız” diye konuştu.
Programın ikinci kısmı ise Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Ayşe-Yahya-Fatma Kocatürk Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nin düzenlediği programla devam etti. Kuran tilaveti ve konuşmaların ardından program, Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı Develi Müdürlüğü’nün düzenlediği yemek ikramıyla son buldu.

Share
1143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?