logo

24 Eylül 2017

Develi’de Gaziler Günü Etkinliği

Yurdun dört bir yanında 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanırken Develi’de de Cumhuriyet Meydanı ve Mustafa Aksu Kültür Merkezindeki etkinliklerle gaziler anıldı.
Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan programda daha sonra Asteğmen Gökhan Macit’in günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Programın ikinci kısmı ise Mustafa Aksu Kültür Merkezinde Ayhan Yıldırım Anadolu Lisesi’nin düzenlediği programla devam etti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda daha sonra okul müdürü Sabit Arslan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Okul öğrencilerinden Nisa Yücel ve Melike Batı’nın Gaziler Günü ile şiirler okuduğu programda ayrıca Kurşun Asker isimli bir kahramanlık hikâyesi izletildi.
Develi Belediyesi olarak her daim gazilerin yanında ve hizmetinde olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Şehitlerimizle birlikte gazilerimiz bu milletin bekası için iki büyük manevi değerimizdir.
Bu vesileyle Rabbimden şehitlerimize bir kez daha rahmet, gazilerimize ise huzurlu, sağlıklı bir ömür niyaz ediyorum” açıklamalarında bulundu.
Gaziler Günü etkinlikleri Aile ve sosyal Politikalar Bakanlığı Develi Müdürlüğü’nün düzenlediği yemek ikramıyla son buldu.

Share
672 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?