logo

24 Temmuz 2019

Develi’de Düzenlenen 2. Turna Balığı Tutma Yarışmasına Büyük İlgi

Develi Belediyesi ve Kayseri Amatör Olta Balıkçılığı Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin Develi’nin Gümüşören Barajında ortaklaşa düzenlediği “2. Turna Balığı Tutma Yarışması” amatör balıkçıların ve Develililerin yoğun ilgisiyle son buldu.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Serkan İnanç, Kayseri Amatör Olta Balıkçılığı Kara Avcılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Ümit Karaduman, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi, Şaban Elbiz, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda balık tutkunu ve Develilinin katıldığı iki gün süren yarışmada 98 amatör balıkçı ve 300 misafir yarışmacı baraj çevresine kamp kurarak en büyük turna balığı yakalamak ve en çok balık tutmak için ter döktü.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nden alınan izinle ve İl Müdürlüğü yetkililerinin gözlemci olduğu yarışmada botlarla ve kıyıdan balık avlanan yarışmada 18 turna balığı ve 10 kilo balık yakalandı. Yarışmanın sonunda Develi Belediyesine ve yarışmacılara teşekkür eden Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu Başkanı Serkan İnanç “Bu sene ikincisini yaptığımız yarışmamıza katılımın yoğun olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Gümüşören Barajı’nda gerçekleştirdiğimiz turnuvamızın gerçekleşmesinde emeğini eksik etmeyen Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’a çok teşekkür ediyorum. Geleneksel hale getirdiğimiz bu yarışmamızı daha geliştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi. Böylesi bir turnuvanın Develi’nin doğal güzelliklerinin tanıtılmasına ve Develi’de doğa sporlarının yaygınlaşmasına vesile olacağını belirten Cabbar Başkan “Gümüşören Barajımızın ekolojik dengesine hiçbir zararın verilmediği bu yarışmamızı daha da geliştirerek sürdürmenin gayreti içerisinde olacağız. İlgili bakanlığımıza sunacağımız dosyayla bu bölgenin olta balıkçılığında merkez bir yer olması için gerekli çalışmaları en kısa sürede başlatacağız. Kazasız belasız tamamladığımız bu yarışmamızda siz doğa ve balık tutkunlarını güzel Develimizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Emeği geçen federasyon ve dernek başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.
Yarışma sonunda; kıyıdan en büyük balık tutma birincisi Yusuf Toker, kıyıdan en çok balık tutma birinci, ikinci ve üçüncüsü sırasıyla Hakan Karabulut, Nihat Coşkun, Hasan Öztürk oldu. Bottan en büyük balık tutma birincisi Fevzi Murat ve Süleyman Murat olurken, bottan en çok balık tutan birinci, ikini ve üçüncü ise sırasıyla Ahmet Türkmen-Murat Doymaz, Ali-Murat Karaduman ve Mustafa Köşkeroğlu-Mesut Kınalı oldu. Dereceye girenlere ilçe protokolünün hediyeler verdiği yarışma sonunda bütün katılımcılara da teşekkür mahiyetinde katılım belgesi verildi.

Share
1006 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?