logo

08 Eylül 2018

DEVELİ’DE BİR İLK 11 ÖĞRENCİMİZ TIP FAKÜLTESİNDE

Bu yılki YKS sonuçlarına göre; 11 öğrencimiz Tıp Fakültesinde.
Develi Kaymakamı Murat Duru sonuçların açıklanmasının ardından gazetemize açıklamada bulundu.
Kaymakam Duru; Açıklanan üniversitelere öğrenci yerleştirme sonuçlarına göre 9’u Fen Lisemizden olmak üzere 11 çocuğumuz “tıp fakültesini,” 3 çocuğumuz da “diş hekimliği” fakültesini kazanmışlardır.
Sayısal olarak Develimizde böyle başarı ilk defa gerçekleşmiştir. Bu başarıda emeği geçen Develi Milli Eğitim camiamızın bütün fertlerine, velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
Ayrıca sisteme düştükten sonra Develimizde başarılı olup üniversite kazanan çocuklarımızın toplam sayısını açıklayacağız, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
Değerli Develi halkı ve Sevgili Dostlar;
20 yıllık meslek hayatımızda eğitimi hep birinci önceliğimize aldık. Elimiz hep okulların üzerinde oldu.
Öğretmen, veli ve öğrenci bütünleşmesinin etkin bir şekilde gerçekleşmesine gayret ettik.
Develimizdeki görev sürecimizde de Develi Belediyemizle, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, okul müdürlerimizle, baştacı dediğimiz öğretmenlerimizle, velilerimizle ve diğer paydaşlarımızla beraber ekip çalışması ile yavrularımızın başarısı için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık.
Bundan sonra da yavrularımızın ahlaklı, inançlı ve her yönüyle donanımlı yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya ve mücadeleye devam edeceğiz, dedi.

Share
912 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?