logo

30 Kasım 2018

Develi’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi’de de çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk anıtına çelenk bırakmasıyla başlayan program daha sonra İMKB Fen Lisesinin Mustafa Aksu Kültür Merkezinde hazırladığı programla devam etti.

İlçe protokolünün de katıldığı programa Develi’deki öğretmenler ve öğrenciler de büyük ilgi gösterdi.
Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başlayan törende daha sonra Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kısa bir selamlama konuşması yaptı.
Öğretmenlik mesleğinin öneminden bahseden Başkan Cabbar “Gelecek nesillerimiz adına umut bağladığımız gerçek güç öğretmenlerimizdir. Burada bulunan bulunmayan tüm öğretmenlerimizin ve üzerimde emeği olan öğretmenlerimin gününü kutluyor, ellerinden öpüyorum” dedi.
Develi Kaymakamı Murat Duru ise en önemli günlerden olduğunu belirttiği 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili kaleme aldığı duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
İMKB Fen Lisesi öğrencileri tarafından 24 Kasım öğretmenler günü klipin izletilmesinin ardından adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin töreni yapıldı.
İMKB Fen Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlamış oldukları şiir, türkü ve oratoryom gösterileri sunuldu. İlçemizde görev yapan başarılı öğretmenlere İlçe Kaymakamı Murat Duru tarafından başarı belgesi takdim edilirken, Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de hediyeler verildi.

Develi İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru’ya eğitim camiasına vermiş oldukları tüm desteklerden dolayı hediye takdim etti.
Program düzenlenen kokteylin ardından sona erdi.

Share
856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?