logo

29 Aralık 2016

Develi Devlet Hastanesine Yeni Yoğun Bakım Ünitesi ve Bir Göz Doktoru Daha

Develi Hatice-Muammer Kocatürk Devlet Hastanesi mevcut yoğun bakım ünitesinin üst katına yeni bir yoğun bakım ünitesi daha açtı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Devlet Hastanesi Doktorlarımızdan değerli hocamız aynı zamanda çalışkan, deneyimli hastane Başhekimi Op.Dr. Nuri Timuray; Erişkin 1. basamak yoğun bakım yatak sayısının göreve başladıktan sonra, 4 yataktan önce 6 yatağa, sonra 8 ve şimdi ise 12 yatağa çıkardıklarını, bu sayede Kayseri’ye sevk edilen hasta sayısını azaltmaya çalıştıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü.
Halkımıza daha iyi hizmet verebileceklerini, Hastanenin hizmet verdiği nüfusun sadece Develi nüfusu ile sınırlı olmadığını, çevredeki ilçelerden Yahyalı, Tomarza, Yeşilhisar ve Adana’nın bazı bölgelerin de sağlık hizmetini karşıladığımız düşünüldüğünde hastanenin hizmet verdiği nüfusun 150 bine yaklaştığını ifade etti.
Ayrıca; Yakın tarihte hayırsever desteği ile alınan mamografi cihazının hizmete gireceğini müjdeleyip, “amacımız hizmeti yerinde üreterek vatandaşa daha iyi hizmet etmektir.”dedi.
Hastane kadrosundan da bahseden Timuray; Son dönemde hastanemize 1 Kulak Burun Boğaz, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı daha atanmıştır.
2 Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı ve 1 Göz Hastalıkları Uzmanının aktif olarak çalışmakta, 1 Göz Hastalıkları Uzmanıda yakında göreve başlayacaktır.
Kadromuz genişledikçe hastanemiz Develi halkına daha iyi hizmet sunacaktır,dedi.

Haber/Cihan ÇİMEN

Share
5093 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?