logo

DEVELi, BiR MANEVi DEĞERiNi DAHA HAKKA UĞURLADI

7044

Tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman İslamoğlu Develi’de son yolculuğuna Onbinlerin dualarıyla uğurlandı.
Ahmet İslamoğlu geçtiğimiz Pazartesi günü vefat etti.
Cenazesi Çarşamba günü sevenlerinin omzunda vasiyeti üzerine Yukarı Fenese Aile Kabristanlığına defn edildi.
Develi’nin yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerden olan, ilim ve tarikat ehli, gönül insanı Hacı Ahmet İslamoğlu Hocaefendi yurdun dört bir tarafından katılan sevenleri tarafından Hakk’a uğurlandı.
Yaşlılığa bağlı sebeplerden bir süredir tedavi gören Ahmet İslamoğlu Hoca 80 yaşında rahmeti Rahmana kavuştu. Oğlu Mustafa İslamoğlu’nun kıldırdığı cenaze namazına Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu, İlahiyatçı-Yazar Mehmet Okuyan, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar başta olmak üzere yurdun dört bir tarafından sevenleri Develi’ye akın akın özel araçları ile geldiler.
“Babam ve hocam olan Ahmet İslamoğlu’nun Allah’ın rızası doğrultusunda bir hayat yaşadığına sevenleri olarak bizler şahidiz. Rabbim de razı olsun” diyerek sözlerine başlayan Mustafa İslamoğlu’nun duygu dolu veda konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz ve İlahiyatçı Yazar Mehmet Okuyan da Ahmet İslamoğlu Hoca’nın ilim ve irşad çalışmalarından bahseden konuşmalar yapmasının ardından, oğlu Bahaddin İslamoğlu ise Ahmet İslamoğlu Hocaefendi’nin ölmeden önce yazmış olduğu vasiyetini okudu.
Tekbir ve Salavatlarla binlerce seveninin omuzlarında doğup büyüdüğü Fenese Mahallesindeki Mezarlığa getirilen Ahmet İslamoğlu Hoca, vasiyetine uygun bir şekilde sevenlerinin duasıyla defnedildi.
Defin merasiminin ardından taziye dileklerini kabul eden Ahmet İslamoğlu’nun ailesi ile yakından ilgilenen Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Ahmet İslamoğlu Hocamız Develimizin yetiştirdiği ilim ehli, gönül insanı, muazzam bir şahsiyetti. Develilier olarak bizler hocamızla ne kadar iftihar etsek azdır.
Cenazesine uzak yakın demeden gelen bunca insanımızın sevgisi ve şahitliğiyle hocamızı rahmeti Rahmana uğurlamanın hüznünü yaşıyoruz.
Rabbimden Ahmet İslamoğlu Hocamıza merhametiyle muamelede bulunması niyaz ediyorum.
Başta Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet İslamoğlu Hocamızın da yeğeni olan Abdullah İslamoğlu olmak üzere ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine de başsağlığı diliyorum.
Rabbimden hocamızın vefatından dolayı memleketimizdeki bu büyük boşluğunu dolduracak ilim ehli insanlar ihsan etmesini niyaz ediyorum,dedi.
Merhum hocamıza Allah’tan rahmet kederli ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Share
1946 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?