logo

28 Şubat 2020

Develi Belediyesinden Yalan Haber Yapanlara Hukuki Süreç

Develi Belediyesinden Yalan Haber Yapanlara Hukuki Süreç

Develi Belediyesi Basın Açıklaması Yaparak Asılsız Haber Yapan Sitelere Yönelik Hukuki Süreç Başlattıklarını Beyan Ettiler

Son günlerde “Develi’de Köpek Vahşeti” isimli haberlerle TOKİ bölgesinde bir çocuğa köpeklerin saldırdığı olayı gündeme taşınmıştır. Köpek saldırılarının olduğu bölgelere kontrole giden ekiplerimiz okul yöneticileri ve mahalle sakinleriyle görüştüklerini asla böyle bir saldırının söz konusu olmadığı anlaşılmıştır.
Ayrıca haberi ilk olarak sosyal medyaya servis eden Erciyes Haber yetkilisi Mahmut Kılınç ile görüşüldüğünde, haberi o bölgede yaşayan birinden duyduğunu ve bu sebeple haber yaptığını fakat sonrasında haberin asılsız olduğunu anladığında ise haberi sitesinden kaldırdığını beyan etmiştir.
Haberi ilk yapan haber sitesinin asılsız olmasından dolayı haberi kaldırmasına rağmen durumdan vazife çıkararak, yalan ve asılsız haberlerden medet umarak belediyemizin ismini karalamaya çalışanların acziyetine üzülerek şahit oluyoruz.
Şöyle ki bir yıl içerisinde toplamda ilçemizde 887 adet köpeği Kayseri Büyükşehir Belediyesi Geçici Köpek Bakım Evine teslim eden ekiplerimizin bu gayretini görmemek, tamamen aksi yönde, yaşanmamış hadiseleri yaşanmış gibi göstermek sadece gazetecilik ahlakına değil bütün ahlak kurallarına ters düşmektedir. Bu bilgiyi teyit etmek isteyenler Kayseri Büyükşehir Belediyesinden gerekli bilgileri alabilirler.
Ekiplerimiz şikâyet edilen bölgeler başta olmak üzere istenmedik durumlarla karşılaşmamak için her an teyakkuzda beklemektedirler. Hayali haberlerle, iftiralarla belediyemizi yıpratmak isteyenlerin hevesleri bundan öncesinde olduğu gibi bundan sonra da kursaklarında kalacaktır.
Bizler sorumluluklarımızı yerine getirmenin gayreti içerisinde olurken müfteriler de hemşerilerimizin vicdanında yargılanacaklardır. Ayrıca bu yalan haberleri servis edenlere karşı Develi Belediyesi olarak hukuki süreç başlatacağı bilgisini
Aziz hemşehrilerimize ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz..

Share
1143 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?