logo

Develi Belediyesi Fiyat Denetimlerine Başladı

Develi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Develi’de faaliyet gösteren marketleri denetledi.
6502 sayılı Tüketici Haklarının Korunması ile ilgili kanun çerçevesinde Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerinde etiket, ambalaj kontrolleri, etiket ve kasa fiyatının uyuşmaması gibi konularda denetimlerde bulunuldu.
İş yeri denetimlerinde, kullanılan ve tüketime sunulan ürünlerin gramajları ve fiyatları gibi konular da dikkate alındı. Denetimlerde eksikleri bulunan işletmelere gerekli uyarıları yapan ekipler, mevzuata uyulmadığı durumlarda yasal işlem uygulanacağını hatırlattı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, rutin denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirtirken,”Son olarak yaptığımız denetimler kapsamında da vatandaşlarımızın alışverişlerini daha bilinçli sağlayabilmek amacı ile ekiplerimizce oluşturulan gruplar halinde marketlerde etiket denetimi yapıldı.
Zabıta ekiplerimiz marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor.
Ekipler market ve mağazalarda yaptıkları denetimlerle vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için öz verili bir çalışma yapıyor.
Şuana kadar herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmadı fakat denetimlerimiz belirli aralıklarla devam edecektir,”dedi.

Share
623 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?