logo

15 Aralık 2017

DEVELİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN KUDÜS’LE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Kudüs davamız Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trumplın Hukuksuz Kudüs Açıklaması , İnsanlığın vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin bir şekilde ilan ettiği üzere, kudüs tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir .
Bu olay bölgemizde barış ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan Karar İsrail ve Filistin Toplumları ile aramızdaki husumeti artırmaktan başka bir şey olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.
İslamin sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir almak isteyenler , bundan öncede olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaktır.
İslam’ın Haram-i izzeti olan Kudüs’ü işgale teşebbüs edenler ,Türküyle Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlar Selahattin Eyyubi Ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini görecekler.
Türkiye’nin ve İnsaniliğin sureti olan Kudüs’e yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu bu tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların İslam İş Birliği teşkilatı zirve dönem başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.
Diğer taraftan Amerika Birleşik Devletlerinin bu kararı, Bu Güne Kadar dünyada yaşattığı Adaletsizliğin yeni bir versiyonudur.
Bu Hadise Cumhurbaşkanımızın Küresel sistemin çarpıklıklara ve Adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği Dünya 5 den Büyüktür İtirazının haklılığı teyit edilmiştir.
İslam’ın Kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların kenetlenmesi ile engel olabiliriz .
Biz Müslümanlar olarak Kudüs davasına ve ümmetin birliğine her türlü cabayı göstermeye ve her türlü ve fedakârlıkta bulunmaya hazırız.
Kudüs davasının sonuna kadar takıpcısı olacağız.
Mehmet DURUKAN Ak Parti Develi İlçe Başkanı

Share
701 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?