logo

21 Temmuz 2016

DEMOKRASi KAZANDI

6028

DEMOKRASi KAZANDI
Milletin İradesi Darbeyi Püskürttü, Develi Darbeye Karşı Tek Vucut Oldu…
15 Temmuz’da gerçekleştirilen başarısız darbe kalkışmasından sonra Develi’de ilk ‘demokrasi nöbeti’ni başarı ile başlatan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, vatandaşlarla sohbet ederken bunun önemini ve değerlendirmesini yaptı.
Öte yandan, tüm Türkiye’de olduğu gibi Develi’de ‘dik duruş ve Demokrasi nöbeti’ taviz verilmeden devam ediyor.
Başarısız darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla başlayan ve günlerdir devam eden nöbette, protokol ve Develi halkı, devletine, milletine bağlılığını bir kez daha gösterdi.
Geçtiğimiz 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve halen etkisi devam etmekte olan FETÖ terör örgütüne mensup bir avuç çapulcunun başlatmış olduğu darbe girişimi milletimizin tek yürek olması ile geri püskürtülmüştür.
Ülkemizin diğer yerlerinde olduğu gibi günlerdir Develi Cumhuriyet Meydanında birlik ve beraberlik mesajı veren Develililer bu akşam saatlerinde de Develi Belediyesinin öncülüğünde “Darbe İçin Tek Yürek” isimli bir program düzenleyerek darbecilere ve hainlere karşı birlik ve beraberliklerini bir kez daha göstermiştir.
Develi’de bulunan Resmi kurumlar, Siyasi parti temsilcileri, Sendikalar, Odalar ve Sivil toplum kuruluşlarının destek verdiği ve beraberlik mesajının verildiği program Kuran tilaveti ile başlayıp Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın konuşmasıyla devam etti.
İnadına kardeşlik, inadına birlik ve beraberlik sloganlarının hakim olduğu Başkan Cabbar’ın konuşmasında; Develi tarihi bir sınav vermektedir. Develimiz milleti, bayrağı, ezanı ve memleketi için genciyle yaşlısıyla dimdik ayaktadır, dedi.

Share
1503 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?