logo

08 Aralık 2016

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’deydi

7156

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım Kayseri’de yapımı gerçekleştirilen yatırımların toplu açılış töreni için Kayseri’ye teşrif ettiler.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Binali Yıldırım’ı Erkilet Havalimanında, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve eşi Neşe Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı ve eşi Ayşe Kamçı, Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Mustafa Elitaş, İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Sami Dedeoğlu, Garnizon Komutanı Hv. Plt. Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve eşi İkbal Çelik başta olmak üzere askeri ve mülki erkân ile üniversite rektörleri, belediye ve oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri tarafından karşılandı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, havalimanındaki karşılamanın ardından programı kapsamında ilk olarak Cumhurbaşkanlığı Abdullah Gül Müze ve Kütüphanesi’nin açılışını yapmak üzere üniversite kampüsüne geçti.
Açılışın ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Valiliği’ni ziyaret etti. Valilik girişinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Valilik makamında Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı ve Vali Süleyman Kamçı’dan il hakkında kısa bir bilgi aldı.Valilik ziyaretinden sonra Cumhuriyet Meydanında halka hitap eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, protokol üyeleri ile birlikte 587 milyon 394 bin Türk Lirası olan 30 adet yatırımın toplu açılışını gerçekleştirdi.
Programının devamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Sanayi Odası’nın 50. Yılı ve Sanayi Gecesine katıldı.
50. yılını kutlayan Kayseri Sanayi Odası’nın Sanayiciler Gecesine; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, Başbakanımız Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Vali Süleyman Kamçı, milletvekilleri, askeri ve mülki erkân ile üniversite rektörleri, belediye ve oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayici ve iş adamları katıldı.
Burada sanayici ve iş adamlarına seslenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, “Bu güne kadar reel sektörün taleplerine kulak verdik kıymet verdik. Politikalarımızı belirlerken bu ülke için çalışan siz kardeşlerimizin fikirleri bize hep yol gösterdi. Şimdi de aynı şekilde hareket ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi adına Mustafa Çelik, BRN Yatak Baza Yönetim Kurulu Başkanı Berna İlter’e, Dener Makina adına Mustafa Dener, Turkuaz Seramik adına Rabia Aslaner Özkaya’ya plaketlerini verdi.

Share
1244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?