logo

13 Temmuz 2018

Çimsa 2017 İhracat Şampiyonları Arasında Yerini Aldı

Çimsa, beyaz çimento ve özel ürünler alanında küresel piyasalardaki liderliğini ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkıyı bir kez daha kanıtladı. Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin 25. Olağan Genel Kurulu kapsamında düzenlenen İhracat Şampiyonları Ödülleri’nde Çimsa, yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarındaki ihracatı ile çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektörünün ilk üç firması arasında yer aldı.

Türkiye çimento sektörünün global oyuncusu Çimsa, çimento, cam, seramik ve toprak ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği başarılı ihracat performansı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ödüllendirilen şirketler arasında yerini aldı. Çimsa, 2017 yılında yaklaşık 103,8 milyon ABD Doları tutarında ihracat gerçekleştirdi.

Çimsa Genel Müdürü Nevra Özhatay ödül almak üzere katıldığı törende “Başarımızın bir göstergesi olarak şirketimize layık görülen bu ödülü tüm Çimsa ailesi adına teslim almaktan büyük mutluluk duyuyorum. 2017 yılı yurt içi piyasalardaki konumumuzu daha da güçlendirdiğimiz, küresel ölçekte ise özellikle beyaz çimento ve özel ürünler alanındaki liderliğimizi koruduğumuz bir yıl oldu. Toplam satışımızın %30’u seviyesinde gerçekleştirdiğimiz ihracat faaliyetlerimiz bize, dünya çapında güvenilir bir iş ortağı olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Geliştirilen katma değerli ürünleri yurt dışına ihraç ederek uluslararası platformlarda marka tanınırlığını artırmanın yanı sıra, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktan gurur duyduklarını belirten Özhatay, “Şirketimiz, dünyanın dört bir yanında 65’ten fazla ülkeye ihraç edilen ürünleriyle insan hayatına ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmaktadır. Türkiye’nin Sabancısı’ndan aldığımız güç ve vizyon doğrultusunda büyümemizi sürdürülebilir kılmak ve değişen dünya koşullarında iş ortaklarımızın farklılaşan ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek öncelikli hedefimizdir. Yurt dışında 7 terminalimiz, beyaz çimento ve özel ürünlerde 46 yıllık bilgi birikimimiz, etkin lojistik ağımız ve güçlü AR-GE yetkinliğimiz ile ülkemiz için değer yaratmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share
1051 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?