logo

02 Eylül 2016

CHP Bölge Danışma Kurulu Toplantısı

7066

CHP Bölge Danışma Kurulu Toplantısı
Develi İlçe Başkanlığının Gayretleri ile Develi’de Yapıldı…
CHP Bölge Danışma Kurulu Toplantısı Develi’de yapıldı.
Toplantının Develi’de yapılması için emek ve gayret sarf eden Develi İlçe Başkanlığının çalışmaları ile İl Başkanlığının düzenlediği, Danışma Kurulu Toplantısı Develi’de yapıldı. Toplantıya katılım yoğun oldu.
Geçtiğimiz Pazar günü Mustafa Aksu Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıya CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Develi İlçe Başkanı Mehmet Künyeli, Develi Belediyesi eski Başkanı Ertuğrul Gönenç, CHP Develi İlçe Kadın Koları Başkanı Ayşe Sayılgan, CHP Develi İlçe önceki Başkanı Sevgi Yalçın, Develi, Hacılar, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar, çok sayıda davetli ve partili katıldı.
Cumhuriyet Halk Partisi Develi İlçe Başkanı Mehmet Künyeli’nin Bölge olarak seçtirdiği toplantıya yoğun katılımın olduğu, verimli geçtiği partililerce bildirildi.
Oluşturulan Divan heyetinden sonra CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın konuşmalarının ardından CHP Develi İlçe Başkanı Mehmet Künyeli konuştu.
Künyeli Konuşmasında; Terör olaylarında, yurt savunmasında hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve yüce Türk Ulusuna sabır, yaralılarımıza şifalar dileyerek sözlerime başlıyorum. Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan içinde bulunduğumuz ağustos ayını ve 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, ebedi başkomutanımız ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.
Ülkemizin her tarafında işsizlik, yoksulluk, bunların sonucunda ortaya çıkan insanlarımızın birbirine olan güven duygusunun yok olduğu, insanlarımızın birbirlerine kuşku ile baktığı bir toplum haline geldiğini üzülerek belirtiyorum. Her yerde olabilen ve üzülerek izlediğimiz terör saldırıları, gittikçe bozulan idari otorite, birbirinden bağımsız hareket eden ve birbirine güvenemeyen devlet kurumları. Sonunda geldiğimiz nokta tüketen, fikirlerimizi söylemede dahi dışarıya bağımlı, yönetim zafiyeti olan bir Türkiye Cumhuriyeti devleti görüyoruz. Bu tablodaki Türkiye Cumhuriyeti devletinin çıkışının siyasi bir sorumluluğu olması gerekmektedir. Ancak 2002’den beri devleti idare edenlerin böyle bir kaygısı olmadığını görmekteyiz. Bu devletin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile bu saydığımız olumsuz durumlardan kısa süre içerisinde sıyrılacağımıza yürekten inanıyorum.
Bölge danışma kurulumuzun verimli olması, somut önerilerin öne çıkarak ileriye dönük sağlam adımların şekillenmesi ve hayırlı olması temennisiyle hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

Share
1100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?