logo

29 Eylül 2017

Çamlığı Hayata Geçirmek İçin Başkan Cabbar Devrini İstedi

Çamlığı Hayata Geçirmek İçin Başkan Cabbar Devrini İstedi

Gulu Gulu Devredilirse Dağ Taş Çimene Dönüşecek

Atıl durumda kalmış kuraklaşmış dağ görüntüsünde kalmış Çamlık Mesire alanı Develi Belediyesine devredilmesi çalışmalarını başkan Cabbar başlattı.
Önceki dönemde mülkiyeti ve kullanım hakkı Kayseri Orman Bölge Müdürlüğüne devredilen ve halk arasında Gulu Gulu olarak bilinen Çamlık Mesire Alanının Çevre düzenlemesi ve Develi Belediyesine kullanım hakkının devredilmesi için Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Kayseri Orman Bölge Müdürü Adnan Diltemiz’e proje dosyasını sundu.
Bölge Müdürü Diltemiz, dosya ile ilgili gerekli incelemelerin yapıldıktan sonra Çamlık mesire alanının çevre düzenlemesi ve Develi Belediyesi’ne devri hususunda olumlu kanaatini belirtti.
Devir işleminin ve gerekli çalışmaların yapılması durumunda Develililer için kaliteli vakit geçirecekleri bir alana dönüşeceğini belirten Başkan Cabbar gazetemize şöyle konuştu; Çamlık Mesire Alanı Develimizin gözde yerlerinden bir tanesidir.

Yeni çevre düzenlemesiyle hak ettiği güzelliğe ve kullanıma kavuşacak olan mesire alanımız Develili hemşerilerimize hizmet edecektir, dedi.

Share
696 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?