logo

08 Temmuz 2017

Camisi Olmayan Tek Köy

Camisi Olmayan Tek Köy

İlçemiz Yenice Mahallesine bağlı Menengi yıllardır camisiz

Türkiye’nin belkide camisi ve din görevlisi olmayan tek köy konumunda, İlçemiz Yenice mahallesine bağlı Menengi sakinleri camiye gidemiyorlar, cenazelerinin sokak ortasında kılınan namazla defn ediyorlar.
Menengi köy sakinlerinden cami yaptırma derneği başkanı Nesim Cengiz; Cemaatla kılınan namazları ya komşu köylere giderek yada küçük bir mescid de kılıyoruz.
Maddi imkansızlıklardan dolayı yaptıramadıklarını belirten Cengiz, nüfusumuzun ve cemaatimizin artışından dolayı artık camisizliğe tahammül edemiyoruz.
O yüzden “Menengi Köyü Camii Yaptırma Derneği” kurduk hem hayırsever hemşehrilerimizin desteklerini kabul etmek, hemde bir an evvel köyümüzü camiye kavuşturmaktır, dedi.
Konu ile ilgili İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’la görüştük Koçak; İlçemiz Yenice Mahallesi Menengi mevkiinde 170 nüfusun yaşadığı ibadet yapacak bir camiisinin bulunmaması üzücüdür.
Temeli açılan ve kısa zamanda yapımına başlanacak olan Menengi camisine yardım edecek hayırsever vatandaşlarımızın dernek başkanı veya müftülüğümüzle irtibata geçmesini istiyoruz.
Hayırsever Develi halkımızın yardımları ile en kısa zamanda camimizin yapılacağına inanıyorum, dedi.

BİZİMDE CAMİMİZ OLSUN…
Menengi, Develi’ye 27. Km, Yenice’ye 11 Km mesafede yaklaşık 20 haneli, 170 nüfuslu 80 seçmenli camisiz köy sakinleri cami istiyor.

Share
2575 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?