logo

23 Kasım 2018

Başkan Cabbar’ı Kutladı

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki Develi’deydi Başkan Cabbar’ı Kutladı

Develi Belediyesi tarafından yaptırılan Ambalaj Atık Toplama-Ayırma Tesisinin açılışı yapıldı.
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin teşrifleriyle gerçekleştirilen açılışa önceki dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, İlçe Belediye Başkanları, İl ve İlçe yönetimleri de katıldı.

Aşırı soğuk nedeniyle tesisin içerisinde gerçekleştirilen açılış töreninde ilk konuşmayı ev sahibi olarak Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptı. 4,5 yılda Develi’nin doğalgazdan alt yapı çalışmalarına, sıcak asfalt çalışmalarından, kadın ve gençlik merkezine kadar birçok alanda önemli kazanımlar elde ettiğini belirten Başkan Cabbar “Her seferinde bizlere destekleriyle önemli projeler ve hizmetler ürettiğimiz kıymetli büyüğümüz Mehmet Özhaseki bey açılışını yaptığımız bu tesisimizde de bizlere öncülük etmiş ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak görev yaptığı dönemde bakanlık hibesinden belediyemize katkı sağlamıştır.
Bu vesileyle kendisine bir kez daha şahsım ve tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, Ambalaj Atık Toplama-Ayırma Tesisimizin Develimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Başkan Cabbar’ın konuşmasının ardından söz alan Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’da atıkları ayrıştırmanın hayati öneminden bahsederek yeni tesisin Develi’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.
Açılış töreninin son konuşmasını ise AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki yaptı.
Çevre kavramının dünyada çok önemli bir yer edindiğini belirterek konuşmasına başlayan Özhaseki “Cenabı Hak tarafından bize verilen en önemli emanetlerden olan çevreyi korumak, onu gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde bırakmak için bilinçli olmamız gerekmektedir. Birçok il merkezinde dahi bulunmayan böyle bir tesisi Develimize kazandırdığı için Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ı yürekten tebrik ediyor, ekibine ve kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Ambalaj Atık Toplama-Ayırma Tesisinin ardından sıfır atık projesinin de Develi’ye çok yakışacağını belirten Özhaseki “Böyle bir projenin sunulması durumunda Develi Belediyemize elimizden gelen yardımı yaparız” müjdesini verdi.
İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’ın duasının ardından açılış töreni açılış kurdelesinin kesilmesiyle sona erdi.

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?