logo

04 Mayıs 2018

Başkan Cabbar’dan Festival Talimatı

Başkan Cabbar’dan Festival Talimatı
Aşık Seyrani Festivali İçin Hazırlıklar Yapılıyor

1. Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
4-5-6 Ekim tarihleri arasında yapılması düşünülen 1. Uluslararası Develi-Aşık Seyrani ve Türk Kültürü Kongresi için Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın başkanlığında, Belediye Meclis Üyeleri, Develi’deki sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, gazeteciler, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine Develi Belediyesi Meclis Salonunda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Recep Özkan tarafından bilgilendirme semineri yapıldı.

Develi, Aşık Seyrani ve Türk Kültürü’nün ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından yüzlerce uzman tarafından anlatılacağı kongrenin Develi’nin sosyo-kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayacağını belirten Başkan Cabbar şu açıklamalarda bulundu.
Bu hususta Develililer olarak her birimize ayrı ayrı görevler düşmektedir. İnşallah geleneksel hale getirmeyi planladığımız bu uluslararası kongre ile ilgili çalıştaylar düzenleyerek en güzel şekilde nihayete erdirme gayretindeyiz.
Şimdiden Develimiz için hayırlı olmasını diliyorum, dedi.
Ayrıca Aşık Seyrani’nin tanıtılması ve genç kuşaklara aktarılması amacıyla Develi Belediyesi olarak Aşık Seyrani adlı albüm çalışması yapılacaktır.
Sanatçı Uğur Işılak’ın beste ve müziklerini yapacağı Seyrani’nin 10 farklı şiirinin galası ise 4 Ağustos tarihinde Uluslararası Aşık Seyrani Festivali içerisinde yapılacaktır. Temmuz ayı içerisinde tamamlanacak albüm çalışmasının ardından 5000 adet cd bastırılarak hemşehrilerimize hediye edilecektir.

Share
904 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?