logo

Başkan Cabbar Ankara’dan eli dolu geldi

Develi’nin bir eksiği daha tamamlanıyor, Başkan Cabbar Ankara’dan eli dolu geldi…

Geçtiğimiz Çarşamba günü AK Parti’nin 7. Olağan Büyük Kongresi’ne katılan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Develi’ye eli boş dönmedi.
Kamuoyunun merakla beklediği projelerden olan başkan Cabbar’ında hassasiyetle üzerinde durduğu Develi Engelsiz Yaşam Merkezi yapım işi bir ay sonra başlayacak.
Verdiği sözlerden bir tanesinin daha ihalesinin açıldığını gazetemiz aracılığıyla kamuyona duyurdu.
Başkan Cabbar; Develi Engelsiz Yaşam Merkezi’nin ikmal inşaat yapım işinin 22.04.2021 Cuma günü yapılacağını söyledi.
Projenin ihale aşamasında başta AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Emrah Karayel olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.
Belediye sınırları içinde herhangi bir nedenle öğrenme güçlüğü ve zihinsel gelişim bozukluğu yaşayan çocukların erken eğitim ile topluma kazandırılmasına öncülük etmek, eğitsel değerlendirmeler çerçevesinde toplum içerisinde bağımsız yaşam becerileri kazanmaları için büyük önem arz etmektedir.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, engelli ve ailelerinin haklarını ön planda tutan, engellilerin bağımsız yaşam becerisine destek sağlayan çalışmalar, engelliler ve engelli aileleri için ücretsiz hizmet veren engelsiz gündüzlü yaşam merkezlerinin yaygınlaştırılması anlamında ilçemizde büyük önemi olan proje hayata geçiyor.

Haber/Cihan Çimen

Share
1856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?