logo

18 Ağustos 2017

ASLA TAViZ YOK!

Kaymakam Duru; Uyuşturucu Tacirleri ile Develimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin beden ve ruh sağlığını bozabilecek muhtemel konularda
ASLA TAViZ YOK!

Kayseri Valiliğinin Uyuşturucu tacirlerine karşı eylem plan ve program doğrultusunda Develi’de de Develi Kaymakamı Murat Duru başkanlığında geniş kapsamlı toplantı yapılarak radikal kararlar alındı.
Toplantıda Kaymakamımız Murat Duru şöyle konuştu; Devletimizin, Hükümetimizin, İçişleri Bakanlığımızın ve Kayseri Valiliğimizin uyuşturucu tacirlerine karşı etkin mücadele eylem plan ve programı doğrultusunda Develimizde de seferberlik düzeyinde mücadele ederek onlara göz açtırmayacağız.
Bu kapsamda Savcımız Selim Şerif, Emniyet müdürümüz, Jandarma komutanımız, Yazı İşleri müdürümüz, Milli Eğitim müdürümüz, Müftümüz, Sağlık müdürümüz, Başhekimimiz, İlçe Tarım müdürümüz, Sosyal hizmet merkezi müdürümüz ve bütün okul müdürlerimizle ile birlikte toplanmış bulunuyoruz.
Huzurlu ve yaşanabilir bir ilçe olan, sosyal, kültürel ve sportif donatılarıyla kentleşmiş ve kentleşme ivmesini arttırarak devam ettiren Develimizde çocuklarımızın ve gençlerimizin beden ve ruh sağlığını bozabilecek muhtemel konuları gündeme getirerek şöyle devam etti.
Gençlerimizi ve çocuklarımızı zararlı alışkanlıklara karşı koruma tedbirleri, Uyuşturucu tacirleri ile etkin mücadele, Okul önlerinde ve çevrelerinde tedbirler, Öğrencilerimizin taşıma güvenliği kapsamında okul servis araçlarının teknik ve yeterlilik yönünden denetim ile sürdürebilirliği, öğrenci taşıma servislerinde meydana gelen aksaklıklar, Okullarımız bünyesinde faaliyet gösteren kantin ve yemekhanelerin gıda ve genel denetimleri ile alınması gereken tedbirler, diyerek 2017-2018 yılı projeleri anlattı.
Konuyla ilgili 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında uygulayacağımız projeler;
Develimizde farkındalık oluşturmak için geniş katılımlı toplantılar yapılması, Müftülüğümüz Cuma vaazlarında konuyla ilgili olarak insanlarımız bilgilendirilmeli şeklinde olurken, sözlerini şöyle tamamladı.
Toplantımızda aldığımız karaları asla taviz vermeden seferberlik düzeyinde kararlı ve etkin bir şekilde uygulayacağımızı Sevgili Develimizin güzel İnsanları hemşehrilerime bildirmek istiyorum, dedi.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?