logo

17 Ağustos 2018

ÂŞIK SEYRANİ ALBÜMÜ SEVENLERİYLE BULUŞUYOR

Anadolu’nun en büyük halk ozanlarından birisi olan Âşık Seyrani’nin on şiirinin usta sanatçı Uğur Işılak tarafından beste ve yorumunun yapıldığı “Seyrani Türküleri 1” albümü sevenleriyle buluşuyor.
Bu sene 36.’sı düzenlenen Uluslararası Âşık Seyrani Festivalinin final gecesinde galası yapılan albümün gelecek nesillerin Aşık Seyrani’yi tanıması için önemli bir hizmet olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Aşık Seyrani Develi’mizin önemli bir değeridir.
Bizler yıl boyu mümkün olduğunca Aşık Seyrani’mizin tanıtılması için ve daha çok insana ulaşabilmesi için çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu sene de dolu dolu bir festival geçirdik. Çeşitli illerimizden âşıklarımızı ilçemize getirdik. Yöresel halk danslarını icra ettiler. Hepsinden önemlisi ve bugüne kadar yapılmış olan etkinliklerde belki de en iyisi diyebileceğimiz güzel bir işe imza attık. Sanatçı Uğur Işılak’ın seslendirmiş olduğu ‘Seyrani Türküleri’ isminde bir albüm hazırlığı yaptık.

Burada 10 tane Aşık Seyranimizin şiirini belirleyerek usta sanatçı Uğur Işılak’a verdik. Güzel bir albüm ortaya çıkardık. Bu albümle de inanıyorum ki Âşık Seyranimiz daha çok insanlara ulaşabilecek ve bilinme noktasında Develi’nin belki de ülkemizin dışına taşarak böyle bir katma değer üretmiş olacağız. Bu yaptığımız çalışmayı gerçekten önemsiyor ve özellikle yeni nesillere Âşık Seyrani’nin tanınması ve dağıtılması adına çok önemli bir eser bıraktık diye düşünüyorum. Ben umuyorum ki ülkemiz genelinde Uğur Işılak’ın seslendirmiş olduğu bu albüm çok tutulacak. Bizler şimdiden ikinci bir albüm için yollara koyulduk. Seyrani o kadar kültürel bir zenginliğe sahip ki o kadar güzel bir eserleri var ki o eserleri de şimdiden taramaya başlayıp inşallah bundan sonra da ikinci hatta daha fazlasını yaparak Seyranimizin bizden sonra ki nesillere daha iyi tanıtılması adına en büyük hazinedir” diye konuştu.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret ederek albümü hediye eden Başkan Cabbar ayrıca meclis toplantı salonunda da meclis üyelerine albüm hakkında bilgiler vererek “Seyrani Türküleri 1” albümünü hediye etti.
Albümü merak eden müzikseverler ve Seyrani dostları Develi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden albümü ücretsiz temin edebilirler.
Ayrıca internet üzerinden albümü dinlemek isteyenler de aşağıdaki linkten albüme ulaşabilirler:

Share
721 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?