logo

10 Temmuz 2020

Arif Övüç Anaokulu’nun Temeli Atıldı

Hayırsever hemşehrimiz emekli havacı aAstsubay Arif Övüç’ün M. Asım Köksal Mahallesi Kevser Sitesi arkasında kendi adını taşıyacağı anaokulunun temeli ilçe protokolünün ve okul müdürlerinin katılımıyla atıldı.
Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın selamlama konuşmasıyla başlayan temel atma töreninde daha sonra hayırsever hemşehrimiz Arif Övüç’ün hayat hikayesi hakkında bilgiler verildi.
Konuşmasında Develi’deki eğitim kurumlarının %80 gibi büyük bir oranının hayırseverler tarafından yapıldığını vurgulayan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Bu hayır kervanına yüzlerce yavrumuzun yetişeceği güzel bir anaokulu yaptırarak dahil olan Arif amcamızı ellerinden öpüyor, şahsım ve tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.
İnşallah okulumuzun hemen yanına yapacağımız parkımızla birlikte mahallemiz iki güzel projeye birden kavuşacaktır” dedi.
Gözyaşlarını tutamayarak kısa bir selamlama konuşması yapan hayırsever hemşehrimiz Arif Övüç’ün konuşması ise herkese duygu dolu anlar yaşattı.
Temeli atılan anaokulunun en kısa sürede açılışının da yapılması temennisiyle konuşmasına başlayan Develi Kaymakamı Murat Duru “En önemli yatırım olan eğitime yatırım yaparak ölmez bir eser bırakan Arif amcamıza çok teşekkür ediyorum.
Yavrularımızın karakterlerinin oluştuğu çok önemli bir yaş dönemi olan anaokulu çağındaki yavrularımızın ihtiyaçlarına cevap verecek olan bu eğitim yuvamızın Develimize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.
İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak’ın yaptığı duanın ardından kesilen kurbanla temel atma töreni sona erdi.

Share
2320 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?