logo

02 Temmuz 2020

Araçların Önü Kesildi, İşçilere Silahla Ateş Edildi

Araçların Önü Kesildi, İşçilere Silahla Ateş Edildi

Altın Madeni İşletmesindeki İşçileri Taşıyan Servis Araçlarının Önü (5) Şüpheli Şahıs Tarafından Kesilerek Servis Araçlarına ve İşçilere Silahla Ateş Edildi

Jandarma Komutanlığınca Yürütülen Asayiş Faaliyetleri kapsamında; 29 Haziran 2020 tarihinde saat 18.00 sıralarında Develi’de faaliyet gösteren altın madeni işletmesindeki işçileri taşıyan servis araçlarının önü (5) şüpheli şahıs tarafından kesilerek servis araçlarına ve işçilere silahla ateş edilmesi sonucu (5) işçi yaralanmıştır.
Yaralanan (5) işçiden (1)’inin hayati tehlikesi bulunduğundan Erciyes Üniversite hastanesine sevk edilmiş olup, halen tedavisi devam etmektedir.
(4) işçi tedavilerine müteakip taburcu edilmiştir.
Olay bölgesinden yaya olarak kaçan şüphelilerin yakalanması için Jandarma Komutanlığı ekiplerince araştırma çalışmalarına başlanılmış olup (Y.T.) ve (İ.D.) isimli iki şüphelinin olaya karıştıkları tespit edilmiştir.
Şüphelilerin Kayseri şehir merkezine kaçtıkları araç belirlenerek, yakalanmaları için İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma sonucunda; 30 Haziran 2020 tarihinde gece yarısından sonra saat 00.35 sıralarında Kayseri Şehir Merkezinde içerisinde bulundukları araçta (Y.T.) ve (İ.D.) isimli şüpheliler yakalanmış olup, şüphelilerin üzerinde (2) adet tabanca ele geçirilmiştir.
(Y.T.) ve (İ.D.) isimli şüpheliler adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınmış olup, olaya karışan diğer (3) şüphelinin yakalama çalışmalarına devam edilmektedir.

Kayseri, Develi Jandarma Komutanlığınca, bölgenin huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik olarak yürütülmekte olan faaliyetler, yine halkın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.

Haber/Cihan Çimen

Share
2297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?