logo

21 Temmuz 2016

AK Parti Kayseri Milletvekili Hemşehrimiz Sami Dedeoğlu Develili hemşehrilerini meydanlarda yalnız bırakmadı…

6030

AK Parti Kayseri Milletvekili Hemşehrimiz Sami Dedeoğlu Develili hemşehrilerini meydanlarda yalnız bırakmadı…

MiLLETiN DARBESi CUNTACI HAiN DERBECiLERE KARŞI üSTüN GELDi

AK Parti Kayseri Milletvekili, Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyon üyesi, hemşehrimiz, Özellikle şu çok iyi bilinsin ki Bu asker kılığındaki hainler hak ettiği cezayı alacaktır. Onlar asker elbisesi içine gizlenmiş çetelerdir, hainlerdir, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
15 Temmuz gecesi cuntacı canilerin darbe girişiminde bulunduğunu duyduğumuz saatten itibaren Milletvekillerimiz teşkilatımızla birlikte Kayseri İl Binamızda toplanmaya başladık. Buradan Cumhuriyet Meydanına yürüyerek geçip burada Milletimizle kol kola girip, bu hayin alçaklara dur demek için tek yürek ve tek ses olduk olduk.
Bu kalkışmayı, bu darbeyi önleyen en büyük gücümüz milletti. 79 milyon 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde destan yazdı, sokakları demokrasi bayramına dönüştüren başta Kayserili vatansever tüm vatandaşlarımız olmak üzere, Aziz milletimize ne kadar şükran ve minnet duysak azdır. Allah onlardan razı olsun.
Bizi, bu milletin bir ferdi olarak yaratan Allah’a sonsuz şükürler olsun.
Rabbim Düşmanlara karşı hainlere karşı, bölücülere karşı, haşhaşi çetelerine karşı bizleri ve vatanımızı korusun ve birliğimizi daim eylesin.
15 Temmuz destanını yazan milletime yürekten teşekkürlerimi iletiyorum.
15 Temmuz Gecesi bizim gibi illerinde olan milletvekillerimiz meydanlarda idi. Ankara’da bulunan Meclis Başkanımız, milletvekillerimiz ve diğer parti milletvekilleri de Mecliste yerlerinden ayrılmadılar. Milli iradenin sesini tüm dünyaya haykırdılar. Ben bu asil direnişte milli egemenliğe, millet iradesine sahip çıkan bütün milletvekillerimize, hayatlarını ortaya koyarak bu gazi meclise layık olan şekilde sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.
Partimizle birlikte darbeye karşı çıkan, CHP, MHP vekillerini de kutluyorum. Milli irade konu olunca, devletimizin bekası konu olunca nasıl kenetlendiğimizi bütün dünya gördü. Paylaşacak, birleşecek, ülkemizin geleceği için bizi bir araya getirecek çok nedenimiz var.
Paralel terör örgütünün 17-25 Aralık’ta başlayan süreçte her türlü kanun dışı yolları kullanarak hükümeti nasıl devirmeye çalıştığını gördük. TSK içinde yapılanma başlattığını da biliyoruz. Yargı da, emniyette, diğer kurumlarda olduğu gibi silahlı kuvvetler içinde de bu yapının önemli bir konuma geldiğini biliyoruz.
17-25 Aralık bir darbe girişimi dediğimizde burun kıvırıyorlardı. Bu kadroları temizlemek istediğimizde önümüze bin bir türlü engel çıkarıyorlardı. Ne diyelim, bir musibet, bin nasihatten evveldir. Tüm dünya, istisnasız herkes bunların ne kadar tehlikeli, silahlı bir örgüt olduğunu bir kez daha görmüştür.
Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız terörist başının iadesi için ABD’ye çağrılarını yaptı, dosyamızı gönderdik. Adalet Bakanımız dosyayı gönderdi. Bize diyorlar ki “Kanıtla şunu” Görünen şey kılavuz ister mi kardeşlerim? Ama biz, yine de istemedikleri kadar kanıtı önlerine koyacağız.
Bunların kökünü öyle bir kazıyacağız ki, değil paralel terör örgütünün haşhaşileri, hiçbir terör örgütü, hiçbir bölücü terör örgütü bir daha bu aziz millete, bu büyük devlete, Türkiye’ye ihanet etme cesareti gösteremeyecek.
Bütün dünya bilsin, gözaltılar, sorgulamalar, tutuklamalar, yargılamalar noktasında Türkiye bir hukuk devletidir, adaletin, hukukun kurallarıyla hareket edeceğiz. Darbeye karşı geleceğim diye, emiri yerine getirmekten başka hiçbir şey yapmayan o Mehmetçiklere yanlış hareketler içinde bulunanlar varsa onun da gereği yerine getirilecek. Kimden gelirse gelsin, yanlış yanlıştır. Biz buna iman etmişiz. Özellikle Milletimiz Provokasyonlara dikkat etmeli.
Bir olacağız, beraber olacağız, ten rengimize bakmayacağız, saç rengimize bakmayacağız, giyimimize kuşamımıza bakmayacağız. Bunların hepsi farklı olabilir, bu doğaldır. Bizler Acıda da, sevgide de bir olacağız.
Darbecilerin yargılanması konusunda da vatandaşlarım rahat olsun. Bu canice girişime, mevcut olan en ağır ceza verilecektir. Mevcut yetmiyorsa, milletim rahat olsun, gerekli düzenlemeyi yapmaktan da imtina etmeyeceğiz. Milletin mesajı başımızın üstündedir.
Bu darbe millete ve milli iradeye olduğu kadar sosyal hayata da darbedir. Piyasalar, bankalar açıktır. İşlerimizi özgürce yapmaktayız. Türkiye normal bir ülke değildir diye, para göndermeyin diye propaganda yapmaya başladılar. Türk milleti dinlemedi, gitti dolar bozdurdu, para yatırdı. İşte bu insanların önünde şapka çıkarılır. Vatanseverlik budur.
Medya kuruluşlarımız çok güzel bir sınav verdi. Bütün yazılı, görsel medya kuruluşlarımıza, basın emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. Vatanını, milletini seven, bayrağını seven askerimizi, subayımızı gönülden tebrik ediyorum. Meydanlara, sivil topluma, sağlık çalışanlarına, valilere, belediye başkanlarına; gece gündüz elinden gelen katkıyı sağlayan kamu mensuplarına teşekkür ediyorum. Savcılarımıza, başsavcılarımıza, adalet camiamıza teşekkür ediyorum. Bu terör çetelerini derdest ederek millete bir nefes aldırdılar.
Özellikle şu çok iyi bilinsin. Bu asker kılığındaki hainler hak ettiği cezayı alacaktır. Onlar asker elbisesi içine gizlenmiş çetelerdir, hainlerdir. Onlara her türlü ceza verilecektir. Kahraman silahlı kuvvetlerimizi bunla karıştırmayacağız. Ordumuz bizim milletimizin bağrından çıkmıştır. Ordumuz daha da güçlenerek milletimizin emrinde olmaya devam edecek. Bu darbeyi önleyen en büyük gücümüz millettir.
Şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. 208 şehidimizin her birini rahmet ve minnetle anıyor, şehitlerimizin Anne ve Babalarının hürmetle ellerinden, yavrularının de alınlarından öpüyorum. Rahat olun kanınız yerde kalmayacak.
15 Temmuz Demokrasi Bayramımız mübarek olsun.

Share
1251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?