logo

04 Şubat 2017

15 Temmuz Şehidi Murat Kocatürk İçin Tekvando Turnuvası Düzenlendi…

15 Temmuz Ruhunu yaşatmak adına 10 ili kapsayan ve 15 Temmuz Şehidimiz Murat Kocatürk’ün anısına İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından turnuva düzenlendi.
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen turnuvaya ilgi yoğun oldu.
Turnuvayla ilgili Develi Kaymakamı Murat Duru şöyle konuştu;
15 Temmuz’u Unutmuyoruz Unutturmayacağız.
FETÖ/ PDY(Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması) tarafından 15 Temmuz’da Türk Tarh’inin gördüğü ve görebileceği en aşağılık hainliği yapılarak milletimize darbe girişiminde bulunurken o karanlık gecede İstanbul’da darbecilere hailere karşı mücadele ederken Şehit olan Develili Murat Kocatürk adına Kayseri Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle beraber Murat Kocatürk Taekwando Dostluk ve Kardeşlik Turnuvası düzenledik.
2 gün süren turnovaya Kayseri’den, Develi’mizden, Ankara’dan, Kırşehir’den, Yozgat’tan ve memleketim Niğde’den150 sporcu katılmıştır ve turnuva Şehidimizin şanına uygun bir şekilde tamamlanmıştır.
Develimizin güzel insanları hemşehrilerim ile beraber Belediye Başkanımız, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz, Teakwando Kayseri İl Temsicisi, savıcılarımız dahil ilçe protokolümüzün tamamı, siyasi parti ilçe baskanlarımız, sivil toplu kurtuluşu başkanlarımız ve ayrıca Şehidimizin babası Bayram Kocatürk amca, bizlere emanet iki yavrusu ve ailesi turnuvamımıza katılarak başarılı olan sporcularımıza madalyalarını takdim ettik.
Turnuvamıza katkı sağlayan centilmence sporu Develimizin gençlerine sevdiren spor hocası değerli kardeşim DevAli Özben Şimşek’e, Develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz’e, Develi Spor Başkanı Ali Kabak’a, Pazarcılar Dernek Başkanı Aydoğdu Başkan’a, Şoförler Odası Başkanına, Milli Egitim Müdürü Ali Arslan’a, Sindelhöyük Spor Kulübü Başkanı Paşa Türkmen’e, Devali Spor Kulübü Başkanı Hadi Türkmen’e, hakemlerimize, sporcularımıza ve emeği geçen herkese en kalbi duygularımla teşekkür ederim, diyerek sözlerini şöyle tamamladı.
Sevgili Dostlarım, Kardeşlerim ve Develi’nin Güzel insanları hemşehrilerim;
Cenet vatan toprakları üzerinde ve al yıldızlı al bayrağımız altında Ömer Halisdemirleri, Murat Kocatürkleri, Fethi Sekinleri asla unutmayacağız unutturmayacağız.
Onlar Necip Büyük Türk Milletinin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır,dedi.

Share
1305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?