logo

21 Temmuz 2017

15 Temmuz Destanı 1 Yaşında

Hain FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe teşebbüsünün halkın iradesiyle geri püskürtülerek destanlaştırması dolayısıyla 15 Temmuz ‘Demokrasi ve Özgürlükleri Anma Günü’ olarak resmi tatil ilan edilirken 11-16 Temmuz günleri arası da 15 Temmuz Haftası ilan edilerek yurt genelinde olduğu gibi Develide’ de birçok etkinlik düzenlendi.
Bir hafta boyunca farklı kurum ve kuruluşlarla 15 Temmuz Haftası etkinlikleri 15 Temmuz gününde Develi Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği programla devam etti.
Saat 19:30’da Cumhuriyet Meydanından Elbiz Caddesine akabinde Alparslan Türkeş Caddesi ve Mustafa Dandik Caddesine sonrasında yine Cumhuriyet Meydanında tamamlanan Develililerin yoğun katıldığı “15 Temmuz Destanı Yürüyüşü” yapıldı.
Sloganlar eşliğinde tamamlanan kortej yürüyüşünün ardından Cumhuriyet Meydanındaki program saat 22:30’da yine genciyle-yaşlısıyla, kadınıyla-erkeğiyle Cumhuriyet Meydanını dolduran Develililerin huzurunda yapıldı.
Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, resmi kurumların yetkilileri, siyasi parti başkanları, oda temsilcileri, meclis üyeleri ve İstanbul’da yaşayan 15 Temmuz günü gazilikle şereflenmiş hemşerilerimizin de katıldığı program Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Köprüsünde milyonlara yaptığı konuşmanın dev ekranda dinlenilmesiyle başladı.
Çarşı Cami İmamı Fatih Arslan’ın Kuranı Kerim tilavetinde bulunduğu programda ilk sözü İlçemizin Emekli Müftüsü Mustafa Başaran yaptı.
Birçok darbe gördüğünü fakat hiçbir darbe döneminde darbecilerin bu kadar vicdansızlık yapmadığını belirten Başaran “Darbeciler her dönem dış güçlerin ekmeklerine yağ sürmüşlerdir.
Böylesi hain kalkışmaların tekrar yaşanmaması için tarihimizi çok iyi öğrenmeliyiz” vurgusunda bulundu.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise 15 Temmuz süresince tüm yurtta ve Develi’de yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirici bir konuşma yaptı. Ülke olarak ağır bedellerin ödendiğini ve bu süreçte Develinin de üzerine düşen sorumluluğu ziyadesiyle yerine getirdiğini belirten Başkan Cabbar “Hemşerimiz Murat Kocatürk bu ahin kalkışma sırasında İstanbul’da şehit düşmüştür. Başkomutanımızın emriyle dik duran bu aziz millete tekrar Çanakkale Ruhu kazandırıp zafer ihsan eden Rabbime sonsuz ham ediyorum” dedi. Başkan Cabbar’dan sonra söz alan Kaymakam Duru ise Türk Milletinin tarihin her döneminde zorlukları aşarak destanlar yazdığını belirterek “15 Temmuz darbe girişimini feraset ve cesaretiyle aşan bu aziz milleti yenmek, bu kadim devleti yenmek kimsenin haddine değildir” mesajını verdi.
Hemşerilerimizden Muhammed Düzgün, Fadime Eda Baldık, Yunus Yurdakul, Mehmet Çiğdem ve Muharrem Kemer’in 15 Temmuz Destanı için kendi yazdıkları şiirlerini de seslendirdikleri programda son konuşmaları ise 15 Temmuz gecesi İstanbul’da gazilik şerefine erişen hemşerilerimiz Yılmaz Aşık ve Ertuğrul Cabbar yaptı. Allah’ın verdiği güç ve ilhamla direndiklerini belirten gazilerimiz “Bin canımız olsa mukaddesatımız için yine canımızı vermeye hazırız” mesajını verdiler. Gazilerin konuşmalarının ardından Kaymakam Duru ve Başkan Cabbari gazilikle şereflendikleri için tebrikte bulunarak gazilerimize Türk Bayrağı hediye ettiler.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Temmuz saat 00:00’a kadar demokrasi nöbetlerinin devam edeceğini belirtmesi üzerine Develililer bir gün boyunca vatan nöbetlerini sürdürmek için Cumhuriyet Meydanından ayrılmadılar.

Share
763 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?