logo

120 Sorunun 120’sine Doğru Cevap

120 Sorunun 120’sine Doğru Cevap
TEOG’da Ersoy ve Kocatürk Ortaokulları Başarısı
2016-2017 1. TEOG sınavında 2 öğrencimiz 120 sorunun 120’sine doğru cevap vererek tam puan aldı.
Mehmet Akif Ersoy ve Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulları başarısı.
2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 1. Dönem TEOG sınavında 120 sorunun tamamına doğru cevap vererek Türkiye 1. olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerinden Melih Hüseyin Koçyiğit ve Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulu öğrencilerinden Aleyna Yarman oldu.
AÇIKLANAN TEOG SONRASI DEVELİ KAYMAKAMINA ZİYARET
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ortaokullarımız, öğrenci ve idarecileri ile Develi Kaymakamı Murat Duru’yu makamında ziyaret ettiler.
Develi Kaymakamı Murat Duru konuşmasında; 2016-2017 1. TEOG sınavında 2 öğrencimiz 120 sorunun 120’sine doğru cevap vererek tam puan almıştır.
6 öğrencimizin 4’ü 119 ve 2’si ise 118 doğru yapmıştır. Sonuç itibarıyla İlçemiz Develi oransal olarak Türkiye ortalamasının üstünde başarı sağlamış olup, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.
Bizlere ziyadesiyle mutluluk yaşatan çocuklarımız öğretmenleriyle beraber bugün ziyaretimize geldiler. Ayrıca büyük oğlum Çağatay’da 117 netle mutluluğumuza mutluluk kattı.
Başarılı çocuklarımızı bizler de sevindirip motive etmek amacıyla onlara çeşitli hediyeler verdik.
Bu hediyelerden biri de zihinsel ve sosyal gelişime 120 çeşit katkısı olan Satranç takımıdır. Çocuklarımızın bu başarısında emeği geçen okul müdürlerimizi ve baştacı öğretmenlerimizi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Nisan ayının son haftasında yapılacak 2. TEOG sınavına girecek bütün yavrularımıza şimdiden başarılar diliyorum.
Başarılı çocukların isimlerini şöyle; Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
1-M. Hüseyin Koçyiğit, 2-İbrahim Yıldırım, 3-Emin Nur Baldık, Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu; 1-Aleyna Yarman, 2-Zeynep Betül Yalçın, 3-Ülkü Paksoy, 4-Fatma Zehra Nur Paksoy
Ömer Mavi Ortaokulu; 1-Miyase Nur Öztürk
Bizde; Çağdaş Develi Gazetesi olarak Develi adına bu başarının oluşmasında emek veren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Pembe-Cesarettin Kocatürk Ortaokulu idareci ve öğretmenlerini çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Share
1766 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?