logo

102. Yılında Çanakkale Ruhu Konuşuldu…

Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu’nun düzenlediği ve Okutman Ahmet Nedim Kilci’nin konuşmacı olarak katıldığı “102. Yılında Çanakkale Ruhu” programı, Develi protokolünün de katılımıyla Hidayet Tutum Kongre ve Kültür Merkezinde muhteşem organizasyonla yapıldı.
Program öncesinde selamlama konuşması yapan Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Değirmendereli, Çanakkale Zaferi anlaşılamadan günümüzün de anlaşılamayacağını vurguladı.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise konuşmasında Çanakkale Zaferi’ni anmanın ötesinde iyi anlaşılması ve her nesle anlatılması gerektiğini vurguladı.
Çanakkale Zaferinin Kurtuluş Savaşının tamamlayıcı bir parçası olduğunu belirten Develi Kaymakamı Murat Duru “Çanakkale, Türkün tarihe adını altın harflerle yazdırdığı, emperyalizme karşı mücadele etmenin en önemli savaşıdır” diyerek emperyal oyunlara karşı her daim uyanık olunması gerektiğini vurguladı.
Yapılan konuşmalarının ardından programın konuşmacısı Erciyes Üniversitesi Tarih Bölümü Okutmanı Ahmet Nedim Kilci, slaytlar eşliğinde büyük beğeni toplayan sunumunu gerçekleştirdi.

Share
921 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?