logo

Bu Zaferden Hiç Kimsenin Kuşkusu Olmasın

Sevgili Okurlarım!
İngiltere’nin yirminci asırda yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından olan W. Churchill, 1936 yılında İngiliz Avam kamarasında petrol ve İngilizlerin menfaatleri tartışılırken şu tespitte bulunuyordu : “Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir.”
Bunun üzerine İngilizler dünya petrol piyasasını ellerine geçirmek üzere bütün kudretlerini gösterdiler ve bunda da başarılı oldular.
Aynı şekilde Birinci Dünya Savaşında Fransa’nın ve müttefiklerinin savaşı kazanmasında çok önemli katkıları olan Clemancau, Amerika Cumhurbaşkanı Mr. Wilsun’a gönderdiği telgrafta şunları söylüyordu: ”Eğer müttefikler savaşı kazanmak istiyorlarsa; Fransa’nın kana olduğu kadar petrole de muhtaç olduğunu bilmelidir”.
Batılı emperyalistler, petrolün yirminci yüzyılın en kıymetli ham maddesi olduğunu anladıktan sonra, petrolün çıkarıldığı her yerde devrimler, savaşlar, hükümet darbeleri birbirini kovaladı ve petrole sahip ülkelerin halkları hiçbir zaman rahat bir nefes alamadı. İşte bu gün Ortadoğu’da yaşanan savaşın kökeninde yatan da budur.
Binlerce, yüz binlerce insanın öldürülmesinin, evlerinden, yurtlarından edilmesinin temel nedeni budur; yani petrol. Kendi emellerini ve ekonomik güçlerini korumak için emperyalistler yüz elli yıldır petrol yataklarının merkezi olan Ortadoğu’da gaddarlıkla ve vahşice kan dökmeye devam ediyorlar. Uygarlık, özgürlük, yurt ve ulus duygusu gibi insanlığın ortaya koyduğu temel ilkelere en acımasız darbeyi indiriyorlar. Demokrasi adıyla sınırları aşarak ülkeleri işgal eden, insanların kanını acımasızca döken bu güçler; milyonlarca insanın yazgısını ellerine geçirerek onları sefalete sürüklüyorlar.
İslam dünyasının doğal zengin kaynaklarını, servetlerini ve gelirlerini sömürerek, onları ayakta kalma mücadelesi vermeye bile tahammül etmiyorlar. İşte Batının demokrasi ve insan hakları anlayışı budur.
İşte bu gün Suriye’de oynanan oyun da budur. Suriye’yi kan gölüne çeviren emperyalist güçler bir damla petrolü bir damla kandan üstün görerek bölgeyi yakıp yıkmışlardır.
Bu da yetmemiş Ortadoğu’da en güçlü devlet olan Türk Devletini zayıflatarak istedikleri emele ulaşmak için terör örgütlerine destek vermektedirler. Harcadıkları çaba ve hilebazlık oyunlarının arkasındaki gerçek devletimizi zayıflatarak kendi emperyalist güçlerine boyun eğdirmektir.
Ama yetti artık. Milletimiz ve ordumuz tek vücut halinde bu oyunu Allah’ın yardımıyla bozacaktır.
Hiç kimsenin bunda kuşkusu olmasın.

Share
1.195 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA FİL GÜNÜ

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Fil, hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır. Geleneksel olarak Asya Fili ve Afrika Fili olmak üzere iki türü ile tanınmaktadır. Ancak bazı kanıtlara dayanarak Afrika savan fili ile Afrika orman filinin de iki ayrı tür olduğu öne sürülmektedir. Filin büyük ve geniş kulakları vücut ısısını kontrol etmeye yarar. Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur ve sırtları içbükeydir. Asya fillerinin ise kulakları daha küçük olur ve sırtları dışbükey ya da düzdür. Filler ot obur hayvanlardır. Yani tamamen bitkilerle ...
 • Yaşar Civelek Zade Ağabeyden Dedem “Kara Müftü” ye Dair Anılar

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Rahmetli dedeniz Kara Müftü, hayatta olduğu 1950’li yıllarda Develi’nin ve bizlerin de manevi dedemiz olarak özellikle saygıda kusur etmemeye azami itina ettiğimiz, müstesna, yeri halen doldurulmamış milli duyguları önde gelen bir İslam ulemasıdır. Dedenizi size anlatmak haddim değildir. Rahmetli dedeniz müftülük görevinden sonra, rahat bir emekli yaşamı yapamamış, halkı dini bakımdan aydınlatmaya şevkle devam etmiştir. Bilhassa cuma günlerindeki vaazları cami cemaatleri tarafından huşu içinde adeta nefes almadan takip edilmiştir....
 • Aşkın Aşık’ı Bir Şair SEYRANİ Prof. Dr. M. Kemal Atik

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Everekli Aşık Seyrani ile ilgili bu güzel esere emek verip gün ışığına çıkaran değerli ilahiyatçı araştırmacı yazar Prof. Dr. Kemal Atik Ağabeyimi kutluyorum. Kabrinin yerinin belli olmadığı Develimiz'de 38.si düzenlenecek şenliklerle, festivallerle, seminerlerle ve 3. Uluslararası Türk Kültürü Kongreleriyle ve hayatı ve şiirleri üzerine yayımladığı kitaplarla ona vefasını gösteren Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kardeşimi, kültür müdürü Ali Orhan'ı, katkı sunanları ve emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum. İthaf: Bu mütevazı ç...
 • KÖPEK GİBİ ÇALIŞMA GÜNÜ

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 5 Ağustos'ta, “Köpek Gibi Çalışma Günü” kutlanmaktadır. Köpekler hayatlarının çoğunu miskinlik yaparak geçirirler. Neden bu günün ismini köpek gibi çalışmak diye koyulduğu çoğumuzu şaşırtabilir. Ama enteresan tarafı köpek gibi çalışmak çok çalışmak anlamına gelmektedir. Bu Gün de, maksimum kabiliyetinizi kullanarak olabildiğince uzun süre çalışmanız demektir. Köpek gibi çalışmak, bir şeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyarak çaba sarf etmektir. Türk Dil Kurumuna göre “Çalışmak”, bir şeyi ortaya koymak, oluşturmak, yapmak i...