logo

YILMAYACAĞIZ YIKILMAYACAĞIZ

Ülkemizin dört bir tarafı ateş çemberi altında.
Son aylarda Türkiye’yi parçalamak isteyen dış güçler taşeron örgütlerine art arda saldırılar düzenlettiler.
Birlik ve beraberliğimize kasteden bu Siyonist ikiyüzlü güç odaklarına cevabı yine bu millet verecektir. Nasıl Çanakkale’de Sakarya’da,15 Temmuz’da gereken cevabı verip tankların, topların önüne yatarak destan yazdıysa, yine destan yazacak azim ve kararlılığa sahiptir.
2016 yılının bir muhasebesini yapmak için elime kalemi almışken, Ortaköy Reina’da bu hain DEAŞ denilen kalleş terör örgütü menfur bir saldırı düzenledi. Otuz dokuz masum insan katledildi. Altmış beş kişi de yaralandı.
Ölenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Teröre maddi destek veren, silah yardımı yapan, her türlü lojistik destek sağlayanlar bu ülkenin düşmanıdır. Gaziantep’te, Ankara’da, Kayseri’de, İstanbul’da gerçekleştirilen bu terör saldırılarının karşısında yılmayacağız, yıkılmayacağız.
Rutin hayatımıza devam edeceğiz.
Yine alış-veriş merkezlerini, statları dolduracağız, alanları bu hainlere bırakmayacağız.
Yarınlarımız için korkmuyoruz, yıkılmayacağız, evimize kapanmayacağız, meydanları ve caddeleri dolduracağız. Sosyal ve Ekonomik çöküş yaşamayacağız.
İnadına var olacağız ve üreteceğiz. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükselteceğiz.
Türkiye’yi kaosa, iç savaşa sürüklemek isteyen bu hainlere fırsat vermeyeceğiz. Hepimiz polisiz, hepimiz asker, bizler vatanına, bayrağına âşık halkın ta kendisiyiz.
Biz Türküyle, Kürdiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevi ve Sünnisiyle “et tırnaktan ayrılmaz ”bir bütünüz.
Ne yapsanız nafile, bu millet çok savaşlar gördü, çok acılar yaşadı. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Terörün dini, milleti ve teröristin kutsalı yoktur.
Şimdi birbirimize sımsıkı sarılma ve kenetlenme zamanıdır. 2017 yılı, huzurun, barışın, insanlığın yılı olsun.
Diyecek başka bir şey yok. Sözün bittiği yerdeyiz.

Share
1.462 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...