logo

TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

1649

Analar ağlamasın diye başlatılan çözüm süreci bana göre büyük yara almıştır.
Arazi taraması yapan askerimize ateş açan, evinde uyuyan polisimizi hunharca şehit eden, Malazgirt’te korumasız gezen binbaşımıza eşinin yanında pusu kurup acımadan katleden, canlı bomba ile Kobani’ye yardım için gidecek olan üniversiteli gençleri gözünü kırpmadan öldüren hainlerle asla masaya oturulmamalı. Akan şehitlerin kanının hesabı mutlaka sorulmalı.
Kırk yıldan beri süren bu savaş neden hala devam ediyor? Doğu ve Güneydoğuya huzur gelse, ekonomi canlansa, halkın refah seviyesi yükselse kim kazanacaktı? Elbette o bölgenin insanı.
HDP li milletvekilleri çoluk çocukları yanlarında tatildeler. Kandırılan ve zorla dağa kaçırılan, anaların çocukları dağda terörist. Ne için? kiminle savaştığını dahi bilmeden.
Çözüm sürecinde “ne verildi” diyenler, şimdi seçim için “savaş senaryoları” üretiyorlar. Türkiye üzerine oynanan bu oyunlar mutlaka bozulmalı.Barış sürecine inancımı kaybettim. Analar ağlamasın, şehit cenazesi gelmesin diye yapılanlar boşa mı gitti. Vatan haini PKK gözünü kırpmadan asker, polis şehit ediyor. Seksen milletvekili çıkaran partiden çıt yok. Yapılanları kınamıyor, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” sözü maalesef bir HDP li vekile ait.”Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum” diyen HDP li vekil neden hala sessiz.
Urfa Suruç’ta ölenlerin içinde bir tek HDP li yok. Amaç ülkenin birliğini beraberliğini bozmak. Hükümet kurulmadığı için ülkede bir boşluk yaratılmak isteniyor. Siyasilerimiz hala pazarlıktalar. PKK ve DEAŞ içinde her milletten insan olduğunu biliyor musunuz? Yoksa buda bir haçlı ittifakı mı ?
Çanakkale’de dedelerimizle birlikte şehit olup koyun koyun yatan Kürt vatandaşlarımızla bu vatan hainlerini lütfen karıştırmayın. Kandil = (PKK) , artık HDP’yi tanımıyor. Kandil ve HDP Kürtleri temsil etmiyor. HDP siyasi aktör olmaktan çıkmıştır.
Ne zaman ülke kalkınsa, ekonomi düzelse böyle provaktif eylemler devreye sokuluyor. Beyinler yıkanan 18-20 yaşındaki gençler canlı bomba olabiliyor.
İnsanların toprak uğruna seve seve mallarını, canlarını feda ettiği yerin adı vatandır.
Ölümü göze alan insandan daha tehlikelisi yoktur. Vatan için, bayrak için, canını seve seve verecek insanlar olduğu sürece ümidinizi kaybetmeyiniz. Dışardan beslenen bu taşeron örgütler eninde sonunda yok olmağa mahkûmdur.
Bu vatan hainleriyle mücadele devam etmeli. Sınırlarımızda güvenli bölgeler oluşturulmalı, beton duvarlar ve termal kameralar, hendekler açılmalı. Hainlerin dışardan ve içerden gelen lojistik ve finansman desteği kesilmeli. İçerideki hainler ve işbirlikçileri yok edilmeli. Çünkü, evde hain olursa kapı kilit tutmaz. İnadına barış ve demokrasi, inadına terörle mücadele.
Silah yerine, siyasetin hâkim olacağı, ölüm yerine, hayatın ön plana çıkarılacağı bir Türkiye özlüyorum.
Yazıma şair M.C.Kuntay’ın mısralarıyla nihayet veriyorum;
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Share
1.255 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...
 • TARİHÎ KARTPOSTALLAR ve DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ – 2

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Geçen haftaki yazımızda tarihî kartpostalların politika ve vatan müdafasındaki yeri konusunda bilgi vermiş ve bu konuda kartpostalların önemine değinmiştim. Bir okuyucumuzun ricası üzerine konuyu biraz daha zenginleştirmemiz gerektiğini görmüştük. Bu vesile ile yeniden arşivime inme ihtiyacı doğmuş ve altı kare kartvizit üzerinde durmayı uygun gördüğümü belirtmek isterim. Tarihte gördük ki bir yerde askerin yoksa orası senin değildir. Osmanlı devleti 350 yıldır elinde tuttuğu Rumeli'yi vasıfsız ve cahil politikacı ve subaylarımız sayesinde on ...
 • Eski Develi’de Örf ve Adetlerimiz

  01 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Örf ve adetler çok eski zamanlardan beri toplum içinde kabul görmüş yazısız kurallardır. Halk dilinde gelenek ve görenek olarak da bilinen bu kavramlar, yaşadığı toplumun özelliklerini yansıtır. Kadim Develi kültürü zaman içerisinde birçok değişime uğramıştır. Develi’de asırlardır devam eden ve hala yaşayan birçok gelenek görenek bulunmaktadır. Gelenekler ve onun oluşturduğu kültür, toplumu bir arada sağlam tutan ögelerdir. Develi’de eskiden herkes birbirini tanır, bir ailenin fertleri gibi herkes birbirini koruyup kollardı. Dayanışma ruhu çok...