logo

TOPRAK, EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

1649

Analar ağlamasın diye başlatılan çözüm süreci bana göre büyük yara almıştır.
Arazi taraması yapan askerimize ateş açan, evinde uyuyan polisimizi hunharca şehit eden, Malazgirt’te korumasız gezen binbaşımıza eşinin yanında pusu kurup acımadan katleden, canlı bomba ile Kobani’ye yardım için gidecek olan üniversiteli gençleri gözünü kırpmadan öldüren hainlerle asla masaya oturulmamalı. Akan şehitlerin kanının hesabı mutlaka sorulmalı.
Kırk yıldan beri süren bu savaş neden hala devam ediyor? Doğu ve Güneydoğuya huzur gelse, ekonomi canlansa, halkın refah seviyesi yükselse kim kazanacaktı? Elbette o bölgenin insanı.
HDP li milletvekilleri çoluk çocukları yanlarında tatildeler. Kandırılan ve zorla dağa kaçırılan, anaların çocukları dağda terörist. Ne için? kiminle savaştığını dahi bilmeden.
Çözüm sürecinde “ne verildi” diyenler, şimdi seçim için “savaş senaryoları” üretiyorlar. Türkiye üzerine oynanan bu oyunlar mutlaka bozulmalı.Barış sürecine inancımı kaybettim. Analar ağlamasın, şehit cenazesi gelmesin diye yapılanlar boşa mı gitti. Vatan haini PKK gözünü kırpmadan asker, polis şehit ediyor. Seksen milletvekili çıkaran partiden çıt yok. Yapılanları kınamıyor, “PKK sizi tükürüğüyle boğar” sözü maalesef bir HDP li vekile ait.”Türk ordusuna ve devletine silah sıkıldığı gün ben yokum” diyen HDP li vekil neden hala sessiz.
Urfa Suruç’ta ölenlerin içinde bir tek HDP li yok. Amaç ülkenin birliğini beraberliğini bozmak. Hükümet kurulmadığı için ülkede bir boşluk yaratılmak isteniyor. Siyasilerimiz hala pazarlıktalar. PKK ve DEAŞ içinde her milletten insan olduğunu biliyor musunuz? Yoksa buda bir haçlı ittifakı mı ?
Çanakkale’de dedelerimizle birlikte şehit olup koyun koyun yatan Kürt vatandaşlarımızla bu vatan hainlerini lütfen karıştırmayın. Kandil = (PKK) , artık HDP’yi tanımıyor. Kandil ve HDP Kürtleri temsil etmiyor. HDP siyasi aktör olmaktan çıkmıştır.
Ne zaman ülke kalkınsa, ekonomi düzelse böyle provaktif eylemler devreye sokuluyor. Beyinler yıkanan 18-20 yaşındaki gençler canlı bomba olabiliyor.
İnsanların toprak uğruna seve seve mallarını, canlarını feda ettiği yerin adı vatandır.
Ölümü göze alan insandan daha tehlikelisi yoktur. Vatan için, bayrak için, canını seve seve verecek insanlar olduğu sürece ümidinizi kaybetmeyiniz. Dışardan beslenen bu taşeron örgütler eninde sonunda yok olmağa mahkûmdur.
Bu vatan hainleriyle mücadele devam etmeli. Sınırlarımızda güvenli bölgeler oluşturulmalı, beton duvarlar ve termal kameralar, hendekler açılmalı. Hainlerin dışardan ve içerden gelen lojistik ve finansman desteği kesilmeli. İçerideki hainler ve işbirlikçileri yok edilmeli. Çünkü, evde hain olursa kapı kilit tutmaz. İnadına barış ve demokrasi, inadına terörle mücadele.
Silah yerine, siyasetin hâkim olacağı, ölüm yerine, hayatın ön plana çıkarılacağı bir Türkiye özlüyorum.
Yazıma şair M.C.Kuntay’ın mısralarıyla nihayet veriyorum;
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Share
1.183 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...