logo

TERÖRÜ KİM DESTEKLİYOR ?

1566

Barış ve huzur verici bir güç olarak Irak’a giren, demokrasi ve insanlık sevgisinin şarkısını söyleyen güçlerin amaçları meğer insanlığın onuru, şerefi, kanı imiş. Verilen vaatler ise meğer insanlığın ortaya koyduğu temel ilkelere indirilen bir darbe imiş.
İslam dünyasının doğal zengin kaynaklarını, servetlerini ve gelirlerini sömürerek, onları ayakta kalma mücadelesi vermeye zorlayan emperyalistlerin demokrasi ve insan hakları anlayışı meğer buymuş.
Bu ideolojide yaşamın, imanın, faziletin, namusun, özgürlüğün, barışın, zaferin, dindarlığın hatta hazzın ve birlikte yaşamın bir değeri de yokmuş. Bu ideolojide sahtekârlığın, ölümün, hırsın, sefaletin, korkunun, felaketin, savaşın ve sömürünün yeri varmış.
Bu ideolojiye mensup olanlar kendi menfatlarını korumak için, Müslümanı Müslümana kırdırtmakta, Arap olanı Arap olamayana, Kürdü Türk’e karşı silahlandırmakta, Sünni ile boğuşması için Şİİ’yi teşvik etmekte, dışarıda teröre karşı olduğunu söylerken içeride terörü desteklemekte, cesaretlendirmektedir.
İşte bu zihniyette olan emperyalistler halkları, devletleri uyutmakta, büyülenmekte ve hatta savaşa bile sürüklemekte ve zorlamaktadır. Böylece karanlıklar aydınlığı istila edecek, sonuçta emperyalistler emellerine ulaşacaklardır.
İslam dünyasının ise hemen her tarafında insanlar esarete mahkûm edilmişler, zillet ve sefalete sürüklenmişler, yaşamın her türlü nimetlerinden mahrum olarak yaşar bir hale getirilmişlerdir.
Müslümanlar ise hala akıllarını başlarına almamakta, terör, kin, nefret ve husumet içinde yaşamayı alışkanlık haline getirmektedirler. Bu durum, tüm dünyada Müslümanları barışı sevmeyen, çatışmayı dini bir görev olarak algılayan insanlar olarak göstermektedir. İyiliği, temizliği, hoşgörüyü, öğrenmeyi, dindarlığı barış ve sulhu, güveni, huzuru, sükûnu ve mutluluğu savunan bir dinin mensuplarının bu hallere düşmesinin sebebi hiç kuşkusuz eğitimsizlikti, cehalettir.
Merhum Mehmet Akif Ersoy’un konuya ilişkin tespiti şöyledir: “ Cehaletimiz yüzünden dinimizi bu hale getirdik, o da bizi bu hale getirdi”.

Share
819 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...