logo

TERÖRÜ KİM DESTEKLİYOR ?

1566

Barış ve huzur verici bir güç olarak Irak’a giren, demokrasi ve insanlık sevgisinin şarkısını söyleyen güçlerin amaçları meğer insanlığın onuru, şerefi, kanı imiş. Verilen vaatler ise meğer insanlığın ortaya koyduğu temel ilkelere indirilen bir darbe imiş.
İslam dünyasının doğal zengin kaynaklarını, servetlerini ve gelirlerini sömürerek, onları ayakta kalma mücadelesi vermeye zorlayan emperyalistlerin demokrasi ve insan hakları anlayışı meğer buymuş.
Bu ideolojide yaşamın, imanın, faziletin, namusun, özgürlüğün, barışın, zaferin, dindarlığın hatta hazzın ve birlikte yaşamın bir değeri de yokmuş. Bu ideolojide sahtekârlığın, ölümün, hırsın, sefaletin, korkunun, felaketin, savaşın ve sömürünün yeri varmış.
Bu ideolojiye mensup olanlar kendi menfatlarını korumak için, Müslümanı Müslümana kırdırtmakta, Arap olanı Arap olamayana, Kürdü Türk’e karşı silahlandırmakta, Sünni ile boğuşması için Şİİ’yi teşvik etmekte, dışarıda teröre karşı olduğunu söylerken içeride terörü desteklemekte, cesaretlendirmektedir.
İşte bu zihniyette olan emperyalistler halkları, devletleri uyutmakta, büyülenmekte ve hatta savaşa bile sürüklemekte ve zorlamaktadır. Böylece karanlıklar aydınlığı istila edecek, sonuçta emperyalistler emellerine ulaşacaklardır.
İslam dünyasının ise hemen her tarafında insanlar esarete mahkûm edilmişler, zillet ve sefalete sürüklenmişler, yaşamın her türlü nimetlerinden mahrum olarak yaşar bir hale getirilmişlerdir.
Müslümanlar ise hala akıllarını başlarına almamakta, terör, kin, nefret ve husumet içinde yaşamayı alışkanlık haline getirmektedirler. Bu durum, tüm dünyada Müslümanları barışı sevmeyen, çatışmayı dini bir görev olarak algılayan insanlar olarak göstermektedir. İyiliği, temizliği, hoşgörüyü, öğrenmeyi, dindarlığı barış ve sulhu, güveni, huzuru, sükûnu ve mutluluğu savunan bir dinin mensuplarının bu hallere düşmesinin sebebi hiç kuşkusuz eğitimsizlikti, cehalettir.
Merhum Mehmet Akif Ersoy’un konuya ilişkin tespiti şöyledir: “ Cehaletimiz yüzünden dinimizi bu hale getirdik, o da bizi bu hale getirdi”.

Share
915 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA BİYOLOĞLAR GÜNÜ

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  16 Nisan tarihi her yıl ülkemizde “Biyologlar Günü” olarak kutlanmaktadır. Biyologlar, canlı sistemini ve onunla ilişkili tüm sistemleri inceleyen, anlayan, anladıklarından yepyeni şeyler üreten, ürettiğini yine canlılar ve çevresindekiler için faydalı hale getiren bilim insanlarıdır. Biyologlar, biyoloji çerçevesinde tüm araştırmalarını yapar ve çalışmaları yürütürler. Biyoloji, gelecek nesiller için sağlık, çevre, gıda, enerji gibi başlıca alanlarda sürdürülebilir bir topluma önemli ölçüde katkılar sunan ve hızla gelişen bir bilimdir. Biyolo...
 • DEVELİ’DE KUMAR VE KUMARHANELER-1

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Cumhuriyet Gazetesi'nin 4. Nisan 2021 tarihli ekinde Tayfun İşbilen tarihî binalar ile kumarhaneler arasındaki bağı ortaya koyan kısa fakat özlü bilgiler veren bir yazısı dikkatimi çekmişti. “Casino binaları mimarisi kadar tarihteki ziyaretçileriyle de ünlüdür. Rus yazar Dostoyevski ve Tolstoy, Baden Baden de büyük paralar kaybetmiştir.” Diyordu yazar 1935-2.Hükümet Konağı ve Şehir Kulübü Bu sütunlarda daha önce “Develi'de Eğlence Dünyası” adlı Bir dizi yazı yazmıştık. Bu yazılarımızda insanlarımıza keyif veren tütün, sigara, kahve, enfiye, ş...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: (21.04.1996-25.11.2001)

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: ( 21.04.1996-25.11.2001) Yapılan olağan Genel Kurul toplantısı sonunda: Başkan; Muzaffer Aksu, 2. Başkan; Selim Develioğlu, Sekreter; Orhan Deveci, Muhasip; Mehmet Papak, Yönetim Kurulu Üyelerine; İhsan Bingöl, Mahir Sevimay, Hüseyin Eren, Orhan Deveci, Mahmut Gürcan seçildiler. Yeni görev bölümü Fatih Kaymakamlığı'na bildirildi. Dernek yetki belgeleri yeniden düzenlendi. Muhasip üye Mehmet Papak'a yetki belgesi çıkarıldı. Büyükçekmece'ye şube olarak verilen iznin genel k...
 • NEDEN PAYLAŞMALIYIZ?

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İnsanların günlük hayatlarında maddi ve manevi açıdan paylaşabilecekleri pek çok değerleri vardır. Paylaşmak, insan olmanın gereğidir. İnsanlar hayatın akışı içerisinde birbirlerine sürekli ihtiyaç duyarlar. Paylaşmak, bir insanın herhangi bir sorununu veya mutluluğunu başka insanlara açması ve söylemesidir. Paylaşma, vereni yücelten, verileni değerli hissettiren kıymeti tartışılmaz bir değerdir. Paylaşmak denince akla ilk gelen şey, bizde olanı başkasına vermek onu bölüşmektedir. Bu sebeple paylaşma aynı zamanda yardımlaşmanın önemli bir parç...