logo

Terör Örgütü Ve Yandaşlarının Amacı

1566

Bilindiği üzere ayrılıkçı terör örgütleri içinde en güçlü ve planlı olanı PKK’dır.
Bu örgüt üyelerinin hemen hemen tamamı, Güneydoğu Anadolu’daki ağaların zulmü altında ezilmiş, aç ve yoksul, ailelerinden kopmuş, benliğini kaybetmiş, en alt toplumsal sınıftan oluşmuştur. Örgüt aynı zamanda aşırı solcu,Marksist, Leninistideolojilere kucak açtığı gibi, aynı ideolojiye mensup olan ve Kürt olmayanlara dakucak açmıştır.
Öyle ki son seçimde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da aşırı solcu olan Marksist/Leninist/ateistler de bu örgütün desteklediği partiye oy vermişlerdir.
Örgütün amacı Kürt ırkçılığı yaparak, ayrılık tohumları ekerek, Türk- Kürt çatışmasını çıkararak milletimizi parçalamak ve bölmektir. Türk kimliğine, Türk milletine ve Türk mefkûresine karşı olan bu örgüt ve yandaşları ulusal değerlerimizi ve milli birlik ve bütünlüğümüzü de tahrip ederek Kürt devletini kurmayı hedeflemektedirler.
Terörist başı Abdullah Öcalan mahkeme tutanaklarında kayıtlı ifadesinde demiştir ki: “Hayatım boyunca gördüğüm husus, Kürtlerin en geniş özgürlüğü Türkiye içinde olmuştur “.
Tarih bize göstermiştir ki, bunlara hangi haklar verilirse verilsin, hangi siyasal ve sosyal imkânlar sağlanırsa sağlansın bunlar Türk milletine ve Türk devletine karşı vefa göstermemişler ve sürekli isyanlar ve başkaldırmalarla Kürt Devleti kurmaya kalkışmışlardır. Nitekim devletimizin son yıllarda idari, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların çözümündegösterdiği iyi niyet katliamla karşılık bulmuş, askerlerimiz, polislerimiz ve insanlarımız haince ve zalimce saldırılar sonucunca şehit düşmüştür.
Terör örgütünün siyasi kanadını destekleyen aşırı solcu Marksist/Leninist/ateist ideolojilerin mensuplarına gelince bunlar,değişik boyutlar içinde kendi ideolojilerinin yükselişini terör örgütünün siyasi kanadı içinde gördükleri için destekliyorlar. Burada şu hususun altını çizerek ifade etmek isterim: Marsist – Leninist ve ateist ideolojiye mensup olanlar kendi ideolojilerini yaygınlaştırmak için ülkemizde zemin bulmaya çalışmaktadırlar.
Bu zeminin yerinin öncelikle ortak inanışta ve ortak ideolojide buluştukları yer ise terör örgütü ve onun siyasi kanadıdır kanımca. Ayrıca ateistler dinin altını oymak ve gençlerimizin zihinlerini bulandırmak için de yoğun gayret sarf ediyorlar.
Özellikle orta öğretimde, üniversitelerde gençler arasında yetersiz, bilgisiz, cahil din bezirgânlarının anlattığı dini gündeme getirerek, ona dayanarak İslam Dinini aşağılayıcı propagandayı sürdürmektedirler.
(Bu konuya gelecek yazımızda devam edeceğiz.)

Share
852 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: (21.04.1996-25.11.2001)

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: ( 21.04.1996-25.11.2001) Yapılan olağan Genel Kurul toplantısı sonunda: Başkan; Muzaffer Aksu, 2. Başkan; Selim Develioğlu, Sekreter; Orhan Deveci, Muhasip; Mehmet Papak, Yönetim Kurulu Üyelerine; İhsan Bingöl, Mahir Sevimay, Hüseyin Eren, Orhan Deveci, Mahmut Gürcan seçildiler. Yeni görev bölümü Fatih Kaymakamlığı'na bildirildi. Dernek yetki belgeleri yeniden düzenlendi. Muhasip üye Mehmet Papak'a yetki belgesi çıkarıldı. Büyükçekmece'ye şube olarak verilen iznin genel k...
 • NEDEN PAYLAŞMALIYIZ?

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İnsanların günlük hayatlarında maddi ve manevi açıdan paylaşabilecekleri pek çok değerleri vardır. Paylaşmak, insan olmanın gereğidir. İnsanlar hayatın akışı içerisinde birbirlerine sürekli ihtiyaç duyarlar. Paylaşmak, bir insanın herhangi bir sorununu veya mutluluğunu başka insanlara açması ve söylemesidir. Paylaşma, vereni yücelten, verileni değerli hissettiren kıymeti tartışılmaz bir değerdir. Paylaşmak denince akla ilk gelen şey, bizde olanı başkasına vermek onu bölüşmektedir. Bu sebeple paylaşma aynı zamanda yardımlaşmanın önemli bir parç...
 • BODRUM HÂKİMİ TÜRKÜSÜ ve Dr. Halil Atılgan

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Tanpınar'ın deyimiyle “Türküler Türk'ün romanıdır.” Bu bakımdan TRT repertuarında 7500, Alman müzelerinde ise 60.000 türkü, oyun havası ve kaval nağmeleri vardır. Geniş dünya coğrafyasında at koşturan Türkler, feth ettikleri yerlerin coğrafyasında, oraların kültürü ve yaşama biçimlerinden hem etkilenmişler, hem de etkilemişlerdir. Bu sayede de sosyal yapılarına göre zengin nağmelerle türkü üretmişlerdir. Özellikle 19. Asırından başlarından beri çözülmeye başlayan Osmanlı Devleti'nde kaybedilen her vatan toprağı ve evlâd-ı fatihanın ıstırap...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Yücel Suyolcu Dönemi (07.01.1992-12.12.1993)

  01 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Derneğimizin bu konuma gelmesinde büyük emeği olan Başkanlarımızı hayırla yâd ediyorum. O günün şartlarına göre hizmet eden değerli Başkanlarımız başımızın tacıdır. Derneğimizin bu günlere gelmesinde onların payı büyüktür. Yücel Suyolcu ağabey, Başkanlık nöbetini Hüseyin Setenci ağabeyden devir alarak bayrağı daha yükseklere taşımıştır. Bu dönemde dernek merkezimiz ilk kez kendine ait bir mülke sahip oldu. Bu da başkanımıza nasip olmuştur. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Genel Kurul Toplantısı: Genel Kurul; en yaşlı üye Mehmet Kağıtçı'nın Div...