logo

Terör Örgütü Ve Yandaşlarının Amacı

1566

Bilindiği üzere ayrılıkçı terör örgütleri içinde en güçlü ve planlı olanı PKK’dır.
Bu örgüt üyelerinin hemen hemen tamamı, Güneydoğu Anadolu’daki ağaların zulmü altında ezilmiş, aç ve yoksul, ailelerinden kopmuş, benliğini kaybetmiş, en alt toplumsal sınıftan oluşmuştur. Örgüt aynı zamanda aşırı solcu,Marksist, Leninistideolojilere kucak açtığı gibi, aynı ideolojiye mensup olan ve Kürt olmayanlara dakucak açmıştır.
Öyle ki son seçimde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da aşırı solcu olan Marksist/Leninist/ateistler de bu örgütün desteklediği partiye oy vermişlerdir.
Örgütün amacı Kürt ırkçılığı yaparak, ayrılık tohumları ekerek, Türk- Kürt çatışmasını çıkararak milletimizi parçalamak ve bölmektir. Türk kimliğine, Türk milletine ve Türk mefkûresine karşı olan bu örgüt ve yandaşları ulusal değerlerimizi ve milli birlik ve bütünlüğümüzü de tahrip ederek Kürt devletini kurmayı hedeflemektedirler.
Terörist başı Abdullah Öcalan mahkeme tutanaklarında kayıtlı ifadesinde demiştir ki: “Hayatım boyunca gördüğüm husus, Kürtlerin en geniş özgürlüğü Türkiye içinde olmuştur “.
Tarih bize göstermiştir ki, bunlara hangi haklar verilirse verilsin, hangi siyasal ve sosyal imkânlar sağlanırsa sağlansın bunlar Türk milletine ve Türk devletine karşı vefa göstermemişler ve sürekli isyanlar ve başkaldırmalarla Kürt Devleti kurmaya kalkışmışlardır. Nitekim devletimizin son yıllarda idari, siyasi, ekonomik ve toplumsal sorunların çözümündegösterdiği iyi niyet katliamla karşılık bulmuş, askerlerimiz, polislerimiz ve insanlarımız haince ve zalimce saldırılar sonucunca şehit düşmüştür.
Terör örgütünün siyasi kanadını destekleyen aşırı solcu Marksist/Leninist/ateist ideolojilerin mensuplarına gelince bunlar,değişik boyutlar içinde kendi ideolojilerinin yükselişini terör örgütünün siyasi kanadı içinde gördükleri için destekliyorlar. Burada şu hususun altını çizerek ifade etmek isterim: Marsist – Leninist ve ateist ideolojiye mensup olanlar kendi ideolojilerini yaygınlaştırmak için ülkemizde zemin bulmaya çalışmaktadırlar.
Bu zeminin yerinin öncelikle ortak inanışta ve ortak ideolojide buluştukları yer ise terör örgütü ve onun siyasi kanadıdır kanımca. Ayrıca ateistler dinin altını oymak ve gençlerimizin zihinlerini bulandırmak için de yoğun gayret sarf ediyorlar.
Özellikle orta öğretimde, üniversitelerde gençler arasında yetersiz, bilgisiz, cahil din bezirgânlarının anlattığı dini gündeme getirerek, ona dayanarak İslam Dinini aşağılayıcı propagandayı sürdürmektedirler.
(Bu konuya gelecek yazımızda devam edeceğiz.)

Share
774 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MEZİYETLİ BİR AĞABEYİMİZ : MAZHAR GÜNGÖR

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi’de ortaokul ve lise bugünkü binalarında, aynı anda eğitim yapıyorlardı. İstiklal mezun olduğum 1959-1960 öğretim yılında , Develi Ortaokulu’na kaydoldum. Orta 1’de ve Lise !’de sınıfta kaldım. Sekiz yıl bu sayılı okulumuzda neler gördüm, neler! Develi Lisesi 15.09. 1957 yılında eğitim ve öğretime başlamıştı. Lisemiz 2.sınıfta bir yönetmelik değişimi ile ”Edebiyat ve Fen bölümleri”ne ayrılmıştı. Yalnız Fen bölümünün açılması için on beş öğrenci gerekiyordu. On dört öğrenci gerekiyordu. Fakat bir öğrenci eksikliği ile fen bölümü açıla...
 • Aşağı Everek’teki Osman Usta’nın “Numune Kıraathanesi”

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Değerli hemşehrim Metin Usta ile bir konuşmamızda babası merhum Osman Usta'yı rahmetle andık. ”Babam 40 yıl İstanbul'da kaldıktan sonra Develi'ye dönmüş, Develi sevdası ağır basmış, bir Develi sevdalısıydı” diye anlattı. Develimizde İz Bırakan merhumu anmak maksadıyla ulaşabildiğim bilgiler ve fotoğraflar nihayetinde bu yazı kaleme aldım. Osman Usta'nın babası Kervancı Süleyman'dır (Hanife'nin Süleyman) olarak da tanınırmış. O yıllarda çevre vilayetlere Develi'de yetişen ürünleri atla götürür, oradakileri de Develi'ye getirir satarmış. Kervan ...
 • DÜNYA KALP GÜNÜ

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Kalp- damar hastalığı gerek dünyada gerekse ülkemiz için tehdit olmaya devam etmektedir. Yaşamı tehdit eden sağlık sorunları arasında ilk sırada yer alan kalp hastalıkları, anne karnından başlayarak her yaş grubunda görülmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kalp hastalığı ömrümüzü kısaltan en önemli nedenlerden birisidir. 2000 yılından bu yana her yıl 29 Eylül günü, “Dünya Kalp Günü” olarak kutlanmaktadır. Burada amaç, ülkemiz ve tüm dünyada en başta gelen ölüm sebebi olan kalp damar hastalıklarına dikkati çekmek, halkın bu şekilde b...
 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...