logo

TBMM BAŞKANI SN. İSMAİL KAHRAMANI VE KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZ

 

Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte Meclis Başkanımız Sayın İsmail Kahramanı, Kayseri Milletvekillerimiz Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş’ı, Dr. İsmail Tamer’i, ziyaret ettik. Hemşehrimiz Meclis Grup İdare Amiri Halil Ergen’i, AK parti Genel Merkezinde hemşehrilerimiz İdare Amiri Necdet Kaya’yı, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Akkaya’yı, Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı makamlarında ziyaret ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek görüş alış verişinde bulunarak sohbet ettik.
Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben, Başkan Yardımcımız Hatice Ayden, Mali Sekreterimiz Yusuf Palamut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Prof. Dr. Cavit Avcı, Mustafa Ağca, Orhan Deveci, Hanife Salman, Ayşe Salman ve Dernek Müdürü Atilla Toker ile birlikte TBMM’ye bir ziyaret gerçekleştirdik.
Dernek Yönetim Kurulumuz ile Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nu makamında ziyaret edip sohbet ederek güne başladık. Milletvekilimiz Dedeoğlu TBMM Başkanı İsmail Kahraman Beyden 12.30 ‘a randevu almıştı. İki saate yakın Meclis Başkanımızın misafir salonunda Merhum Menderes’ten, Demirel’e, Erbakan’dan, Özal’a, Nükleer Enerjiden her Çarşamba yapılan Meclis sohbetlerine uzanan sıcak ve samimi bir konuşma dinledik. Özetle: Meclis Başkanımızın mesajı Nerden nereye geldiğimizi anlamamız bakımından çok önemliydi.
Lüksemburg’dan yardım alıyorduk şimdi biz ihtiyacı olan Müslüman ülkelere yardım ediyoruz. “kavgasız Türkiye istiyoruz.” Dedi. Meclis Başkanımıza “Develi’de İz Bırakanlar “ kitabımızı ve hediyemizi vekilimiz ile birlikte takdim ettik. Dernek Başkanı olarak söz aldım. Dedeoğlu’nun Kayseri ve ilçelerinde yaptıkları hizmetleri anlattım. Ziyaretimiz, birlikte fotoğraf çektirilerek sona erdi.
Gazi Meclisimizin kulisinde Eski Bakanlarımız Ali Babacan ve Faruk Çelik ile sohbet ettik. Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu Meclis lokantasında heyetimize yemek ikram etti. Yemek sonrası Meclis Grup İdare Amiri hemşehrimiz Halil Ergen’i odasında ziyaret ettik. Sohbet sonrası kitabımızı hediye ettik.
İkinci gün: Sağlık Bakanlığı’nda İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı ziyaret ederek Sağlık Bakanlığı’nın hizmetleri hakkında bilgi edindik. Develi’de temeli atılan Yeni Devlet Hastanesi’ni ve diğer ilçelerdeki hastaneleri vekilimizle birlikte kazandırdıkları için teşekkür ettik.
Samimi hava içinde geçen sohbetten sonra Hacıbayramda Ankara Develi Derneği Başkanı Şaban Üzümlü kayaya ait “Everek Develi Pide” salonunda Avşar Aslan ve Ankara Develiler Derneği Eski Genel Başkanı Naci Mavi ağabey ile yemekte birlikte olduk.
Daha sonra AK parti Genel Merkezinde görev yapan hemşehrilerimiz İdare Müdürü Necdet Kaya, İnsan Kaynakları Müdürü arkadaşım Mehmet Akkaya’yı ziyaret ettik. Develi anıları ve aktüel konular ile ilgili sohbet ederek, dernek faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik.
TBMM’ye tekrar gelerek Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte bombalan Gazi Meclis binasını ziyaret ederek günün anısına fotoğraf çektirdik.
Meclis toplantıları ve oylamalar devam ederken meclis bahçesinde Eski Bakanımız Kayseri Milletvekilimiz Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş Bey ile ve Kayseri milletvekili Dr. İsmail Tamer Bey ile sohbet ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek hediyemizle birlikte “Develide İz Bırakanlar” kitabımızı armağan ettik.
Bir TBMM ziyaretimiz böyle dopdolu geçti.
Meclis Başkanımıza, Kayseri Milletvekillerimize, Ankara’daki hemşehrilerimize ilgi ve alakalarından dolayı Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Nisan 2018, Sayfa 7

Share
1.483 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...