logo

TBMM BAŞKANI SN. İSMAİL KAHRAMANI VE KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZ

 

Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte Meclis Başkanımız Sayın İsmail Kahramanı, Kayseri Milletvekillerimiz Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş’ı, Dr. İsmail Tamer’i, ziyaret ettik. Hemşehrimiz Meclis Grup İdare Amiri Halil Ergen’i, AK parti Genel Merkezinde hemşehrilerimiz İdare Amiri Necdet Kaya’yı, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Akkaya’yı, Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı makamlarında ziyaret ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek görüş alış verişinde bulunarak sohbet ettik.
Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben, Başkan Yardımcımız Hatice Ayden, Mali Sekreterimiz Yusuf Palamut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Prof. Dr. Cavit Avcı, Mustafa Ağca, Orhan Deveci, Hanife Salman, Ayşe Salman ve Dernek Müdürü Atilla Toker ile birlikte TBMM’ye bir ziyaret gerçekleştirdik.
Dernek Yönetim Kurulumuz ile Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nu makamında ziyaret edip sohbet ederek güne başladık. Milletvekilimiz Dedeoğlu TBMM Başkanı İsmail Kahraman Beyden 12.30 ‘a randevu almıştı. İki saate yakın Meclis Başkanımızın misafir salonunda Merhum Menderes’ten, Demirel’e, Erbakan’dan, Özal’a, Nükleer Enerjiden her Çarşamba yapılan Meclis sohbetlerine uzanan sıcak ve samimi bir konuşma dinledik. Özetle: Meclis Başkanımızın mesajı Nerden nereye geldiğimizi anlamamız bakımından çok önemliydi.
Lüksemburg’dan yardım alıyorduk şimdi biz ihtiyacı olan Müslüman ülkelere yardım ediyoruz. “kavgasız Türkiye istiyoruz.” Dedi. Meclis Başkanımıza “Develi’de İz Bırakanlar “ kitabımızı ve hediyemizi vekilimiz ile birlikte takdim ettik. Dernek Başkanı olarak söz aldım. Dedeoğlu’nun Kayseri ve ilçelerinde yaptıkları hizmetleri anlattım. Ziyaretimiz, birlikte fotoğraf çektirilerek sona erdi.
Gazi Meclisimizin kulisinde Eski Bakanlarımız Ali Babacan ve Faruk Çelik ile sohbet ettik. Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu Meclis lokantasında heyetimize yemek ikram etti. Yemek sonrası Meclis Grup İdare Amiri hemşehrimiz Halil Ergen’i odasında ziyaret ettik. Sohbet sonrası kitabımızı hediye ettik.
İkinci gün: Sağlık Bakanlığı’nda İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı ziyaret ederek Sağlık Bakanlığı’nın hizmetleri hakkında bilgi edindik. Develi’de temeli atılan Yeni Devlet Hastanesi’ni ve diğer ilçelerdeki hastaneleri vekilimizle birlikte kazandırdıkları için teşekkür ettik.
Samimi hava içinde geçen sohbetten sonra Hacıbayramda Ankara Develi Derneği Başkanı Şaban Üzümlü kayaya ait “Everek Develi Pide” salonunda Avşar Aslan ve Ankara Develiler Derneği Eski Genel Başkanı Naci Mavi ağabey ile yemekte birlikte olduk.
Daha sonra AK parti Genel Merkezinde görev yapan hemşehrilerimiz İdare Müdürü Necdet Kaya, İnsan Kaynakları Müdürü arkadaşım Mehmet Akkaya’yı ziyaret ettik. Develi anıları ve aktüel konular ile ilgili sohbet ederek, dernek faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik.
TBMM’ye tekrar gelerek Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte bombalan Gazi Meclis binasını ziyaret ederek günün anısına fotoğraf çektirdik.
Meclis toplantıları ve oylamalar devam ederken meclis bahçesinde Eski Bakanımız Kayseri Milletvekilimiz Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş Bey ile ve Kayseri milletvekili Dr. İsmail Tamer Bey ile sohbet ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek hediyemizle birlikte “Develide İz Bırakanlar” kitabımızı armağan ettik.
Bir TBMM ziyaretimiz böyle dopdolu geçti.
Meclis Başkanımıza, Kayseri Milletvekillerimize, Ankara’daki hemşehrilerimize ilgi ve alakalarından dolayı Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Nisan 2018, Sayfa 7

Share
2.973 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Arkadaşım Mustafa Sirgüveç (Gıdırık)

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  05.12 1959 Tarihinde Aşağı Everekte Kuyumcular Sokağında doğdu. Babasının adı Durmuş, annesinin adı Zeliha’dır. Babasının I. Melekgirmez Sokağı’nda terzi dükkânı vardı. Aile çevrede “Gıdırık” lakabıyla tanınırdı. Mustafa, Recep, Bünyamin adında üç çocukları oldu. Mustafa, 1981 yılında astsubay amcası İsmet Bey’in kızı Nermin Hanım ile evlendi. Üç çocukları oldu. Ali Onur (1982), Ahmet (1984), Şerife(1989). Kızı Şerife engelli olduğu için hayata tutunamadı, 2012 yılında vefat etti. Onu hiç unutmadı. Beş torunu oldu. Büyük torunu ilk göz ağrısı ...
 • LUNAPARK

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  İlk defa duyduğumuz Lunapark gibi kelimelerin anlamlarını öğrenme güdüsü sonucunda o kelimenin ne anlama geldiği ister istemez merak edilmektedir. Lunapark ne demektir? Lunapark ne anlama gelmektedir? Lunapark, insanların güzel vakit geçirmesini temin maksadıyla yapılan, içinde eğlendirici, heyecanlandırıcı bazen de korkutucu çeşitli oyun, mekanik araç ve eğlence yerlerinin bulunduğu parklara verilen addır. Türk Dil Kurumuna göre lunaparklar, “içinde farklı oyun ve eğlence yerleri bulunduran alan” olarak tanımlamaktadır. Lunapark kelimesi dil...
 • DELİ PINAR

  30 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  Deli Pınar Yukarı Develi'ye çıkarken İzne'nin Bayırı denilen dik yokuşun başlangıcında bir çeşmedir. Yaz, kış ince bir su akar Çeşmenin oyma iki haftı vardır. Kopçulu mahallesine çıkarken bu sudan insanlar ve dolan haftlardan ise yüklü ve yüksüz hayvanlar da su ihtiyacını kullanırlar. Bizim çocukluk dönemlerimizde bakımsızdı. Fakat şimdilerde bir hayırsever tarafından tamir görerek daha güzel bir duruma getirilmiştir. Bu çeşmenin suyu nereden gelir bilinmez! Fakat kalenin batı kısmında bir su kuyusu vardır. Buna parelel bir de kale eteğinde gu...
 • Ahırda Ata Binen, Kapıyı Yüksek Tutar

  24 Haziran 2022 Köşe Yazarları

  Bu güzel söz merhum Hacı Ömer Sabancı'ya ait, bu hafta da deyimlerden ve güzel anlamlı sözlerden bir demet yapalım istedim. Öncelikle Kendini Sev Bir şeyi yanlış hissettiriyorsa yapma. Çünkü üzülürsün. Tam olarak ne demek istiyorsan onu söyle. Dolaylı yollardan anlatmaya çalışma. Yoksa pişmanlık yaşarsın. Herkesi memnun etmeye çalışma. Çünkü başaramazsın. Kendin hakkında kötü konuşma. Çünkü bu sana zarar verir. Enerjini emen negatif insanlarda uzak dur. Çünkü enerjin sana lazım. Kendine iyi davran. Çünkü sana en çok sen lazımsın. Özgüv...