logo

TBMM BAŞKANI SN. İSMAİL KAHRAMANI VE KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZ

 

Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte Meclis Başkanımız Sayın İsmail Kahramanı, Kayseri Milletvekillerimiz Grup Başkan Vekili Sayın Mustafa Elitaş’ı, Dr. İsmail Tamer’i, ziyaret ettik. Hemşehrimiz Meclis Grup İdare Amiri Halil Ergen’i, AK parti Genel Merkezinde hemşehrilerimiz İdare Amiri Necdet Kaya’yı, İnsan Kaynakları Müdürü Mehmet Akkaya’yı, Sağlık Bakanlığı İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı makamlarında ziyaret ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek görüş alış verişinde bulunarak sohbet ettik.
Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben, Başkan Yardımcımız Hatice Ayden, Mali Sekreterimiz Yusuf Palamut, Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Prof. Dr. Cavit Avcı, Mustafa Ağca, Orhan Deveci, Hanife Salman, Ayşe Salman ve Dernek Müdürü Atilla Toker ile birlikte TBMM’ye bir ziyaret gerçekleştirdik.
Dernek Yönetim Kurulumuz ile Kayseri Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu’nu makamında ziyaret edip sohbet ederek güne başladık. Milletvekilimiz Dedeoğlu TBMM Başkanı İsmail Kahraman Beyden 12.30 ‘a randevu almıştı. İki saate yakın Meclis Başkanımızın misafir salonunda Merhum Menderes’ten, Demirel’e, Erbakan’dan, Özal’a, Nükleer Enerjiden her Çarşamba yapılan Meclis sohbetlerine uzanan sıcak ve samimi bir konuşma dinledik. Özetle: Meclis Başkanımızın mesajı Nerden nereye geldiğimizi anlamamız bakımından çok önemliydi.
Lüksemburg’dan yardım alıyorduk şimdi biz ihtiyacı olan Müslüman ülkelere yardım ediyoruz. “kavgasız Türkiye istiyoruz.” Dedi. Meclis Başkanımıza “Develi’de İz Bırakanlar “ kitabımızı ve hediyemizi vekilimiz ile birlikte takdim ettik. Dernek Başkanı olarak söz aldım. Dedeoğlu’nun Kayseri ve ilçelerinde yaptıkları hizmetleri anlattım. Ziyaretimiz, birlikte fotoğraf çektirilerek sona erdi.
Gazi Meclisimizin kulisinde Eski Bakanlarımız Ali Babacan ve Faruk Çelik ile sohbet ettik. Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu Meclis lokantasında heyetimize yemek ikram etti. Yemek sonrası Meclis Grup İdare Amiri hemşehrimiz Halil Ergen’i odasında ziyaret ettik. Sohbet sonrası kitabımızı hediye ettik.
İkinci gün: Sağlık Bakanlığı’nda İnşaat Daire Başkanı Avşar Aslan’ı ziyaret ederek Sağlık Bakanlığı’nın hizmetleri hakkında bilgi edindik. Develi’de temeli atılan Yeni Devlet Hastanesi’ni ve diğer ilçelerdeki hastaneleri vekilimizle birlikte kazandırdıkları için teşekkür ettik.
Samimi hava içinde geçen sohbetten sonra Hacıbayramda Ankara Develi Derneği Başkanı Şaban Üzümlü kayaya ait “Everek Develi Pide” salonunda Avşar Aslan ve Ankara Develiler Derneği Eski Genel Başkanı Naci Mavi ağabey ile yemekte birlikte olduk.
Daha sonra AK parti Genel Merkezinde görev yapan hemşehrilerimiz İdare Müdürü Necdet Kaya, İnsan Kaynakları Müdürü arkadaşım Mehmet Akkaya’yı ziyaret ettik. Develi anıları ve aktüel konular ile ilgili sohbet ederek, dernek faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik.
TBMM’ye tekrar gelerek Milletvekilimiz Sami Dedeoğlu ile birlikte bombalan Gazi Meclis binasını ziyaret ederek günün anısına fotoğraf çektirdik.
Meclis toplantıları ve oylamalar devam ederken meclis bahçesinde Eski Bakanımız Kayseri Milletvekilimiz Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş Bey ile ve Kayseri milletvekili Dr. İsmail Tamer Bey ile sohbet ederek derneğimiz faaliyetleri hakkında bilgi vererek hediyemizle birlikte “Develide İz Bırakanlar” kitabımızı armağan ettik.
Bir TBMM ziyaretimiz böyle dopdolu geçti.
Meclis Başkanımıza, Kayseri Milletvekillerimize, Ankara’daki hemşehrilerimize ilgi ve alakalarından dolayı Yönetim Kurulu adına teşekkür ederim.

Çağdaş Develi Gazetesi, 13 Nisan 2018, Sayfa 7

Share
2.607 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...