logo

Tarih Bunun Şahididir

1566

Sevgili Okurlar!
Ülkemizin Güneyinde cereyan eden olayları, katliamı, öfke, kin ve nefret dolu insanların düşmanlıklarını, millet olarak hep birlikte hayret, dehşet ve üzüntü içinde izliyoruz. Terör ateşi her tarafı yakıp yıkıyor.
Teröristler ve anarşistler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar. Sosyal ve milli vicdanımızı tahrip ediyorlar; ortalığı yakıp yıkıyorlar.
Sonuçta ne toplum düzeni, ne disiplin bırakıyorlar. Fitne ve fesadı, kindarlığı, ikiliği, benliği, bencilliği, nifak ve öfkeyi, öldürmeyi, yolsuzluğu, bencilliği, benliği, her türlü değerin üstünde tutan bu teröristler Devletimizin ve milletimizin gözü önünde askerlerimizi, polislerimizi şehit ediyorlar, toplumun canına, malına zarar veriyorlar. İç ve dış düşmanlar ülkemizin bu yöresinde insanı dehşete düşüren katliamıgerçekleştiriyorlar.
Ne acıdır ki bu teröristlerin yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir.Öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklü,Devlet, vatan ve millet düşmanı teröristler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımız asırlardır iyinin, iyiliğin, sevginin harmanlandığı yer olma örneğini göstermesine rağmen maalesef bu teröristler tarafından şiddetin, kinin, kavganın, husumetin filizlendiği yer olarakdünyaya gösterilmek isteniyor.
Bu hırsı, bu kavgayı, bu kini ve şiddeti sürekli olarak gündemde tutan teröristler toplum ve milletimizin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını, insanlar arasında var olan sevgi ve sevincin ıstıraba çevrilmesini, ülkemizin kana bulanmasını, bireysel ve toplumsal bağların koparılmasını istiyorlar. Ancak bilmiyorlar ki bu millet asla teröristlere yol vermeyecektir.
Tarih bunun şahididir.
Bu vatanın her karış toprağının şehit kanlarıyla sulandığını bu ülkede yediden yetmişe her vatan çocuğu bilir. Bilir de gönlünün derinliklerinde Merhum Mehmet Akif’in şu mısralarını sürekli terennüm eder:
“ Sahipsiz olan vatanınbatması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır”.

Share
1.342 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Develili Kabadayılar ve Âlemin Adamları

  20 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  https://www.cagdasdeveli.com.tr/e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-e-gazete/cagdas-develi-gazetesi-20-mayis-2022-sayfa-7.html...
 • ULUSLARARASI KLİNİK ARAŞTIRMALAR GÜNÜ

  20 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 20 Mayıs’ta dünya genelinde “Uluslararası Klinik Araştırmalar Günü” kutlanmaktadır. Kutlamanın çıkış noktası, bu alandaki ilk bilimsel çalışma olarak kabul gören İngiliz Doktor James Lind’in 20 Mayıs 1747 tarihinde başlattığı iskorbüt hastalığı ile ilgili araştırmasıdır. (İskorbüt, C vitamininin aşırı derecede yetersizliğine bağlı olarak gelişen bir hastalık türü olup, anemi, hareket kısıtlılığı, halsizlik, kanamalar, kol ve bacaklarda ağrı, vücudun bazı bölgelerinde şişlik, cilt problemleri, diş eti hastalıkları ve diş kaybı gibi olums...
 • Bizim Erciyes

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Erciyes Dağı, Develi’nin sembolüdür. Bugün bir çok kurum ve kuruluşun amblemlerinde Erciyes figürünü kullanmaları, kendilerini Erciyes Dağı'na göre tanımlama ve konumlandırma arzularının göstergeleridir. Muhteşem bir manzarayı gözler önüne seren, beyazlara bürünmüş bu “kadim dağ” yücelik taşıması ve saygı uyandırmasından dolayı, bazı seyyahlar tarafından “asil, ünlü, soylu” sıfatlarıyla nitelendirilmiştir. İlkel dinlere inanan toplumlarda dağlar, Tanrı’ya en yakın yerler olarak kabul edilir. Sümerlerde dağlar kişiselleştirilmiş ve tanrısal...
 • DÜNYA HİPERTANSİYON GÜNÜ

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazarları

  Hipertansiyon, günümüzün en büyük sağlık sorunlarından birisi olup, rutin sağlık kontrollerinde teşhis edilmektedir. Hipertansiyon, kalpten vücuda taşınan kanın atardamar duvarlarına uyguladığı kuvvetin, kalp hastalığı gibi sağlık sorunlarına neden olabilecek kadar yüksek olduğu yaygın bir tıbbi duruma verilen bir isimdir. Hipertansiyon aynı zamanda “yüksek tansiyon” adıyla da bilinir. Kalp ne kadar çok kan pompalarsa ve atardamarlar ne kadar dar olursa bireyin tansiyon değeri o kadar yüksek olur. Erişkin bir kişinin kan basıncının 140/90 mm...