logo

Tarih Bunun Şahididir

1566

Sevgili Okurlar!
Ülkemizin Güneyinde cereyan eden olayları, katliamı, öfke, kin ve nefret dolu insanların düşmanlıklarını, millet olarak hep birlikte hayret, dehşet ve üzüntü içinde izliyoruz. Terör ateşi her tarafı yakıp yıkıyor.
Teröristler ve anarşistler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar. Sosyal ve milli vicdanımızı tahrip ediyorlar; ortalığı yakıp yıkıyorlar.
Sonuçta ne toplum düzeni, ne disiplin bırakıyorlar. Fitne ve fesadı, kindarlığı, ikiliği, benliği, bencilliği, nifak ve öfkeyi, öldürmeyi, yolsuzluğu, bencilliği, benliği, her türlü değerin üstünde tutan bu teröristler Devletimizin ve milletimizin gözü önünde askerlerimizi, polislerimizi şehit ediyorlar, toplumun canına, malına zarar veriyorlar. İç ve dış düşmanlar ülkemizin bu yöresinde insanı dehşete düşüren katliamıgerçekleştiriyorlar.
Ne acıdır ki bu teröristlerin yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir.Öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklü,Devlet, vatan ve millet düşmanı teröristler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımız asırlardır iyinin, iyiliğin, sevginin harmanlandığı yer olma örneğini göstermesine rağmen maalesef bu teröristler tarafından şiddetin, kinin, kavganın, husumetin filizlendiği yer olarakdünyaya gösterilmek isteniyor.
Bu hırsı, bu kavgayı, bu kini ve şiddeti sürekli olarak gündemde tutan teröristler toplum ve milletimizin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını, insanlar arasında var olan sevgi ve sevincin ıstıraba çevrilmesini, ülkemizin kana bulanmasını, bireysel ve toplumsal bağların koparılmasını istiyorlar. Ancak bilmiyorlar ki bu millet asla teröristlere yol vermeyecektir.
Tarih bunun şahididir.
Bu vatanın her karış toprağının şehit kanlarıyla sulandığını bu ülkede yediden yetmişe her vatan çocuğu bilir. Bilir de gönlünün derinliklerinde Merhum Mehmet Akif’in şu mısralarını sürekli terennüm eder:
“ Sahipsiz olan vatanınbatması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır”.

Share
1.128 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...