logo

Tarih Bunun Şahididir

1566

Sevgili Okurlar!
Ülkemizin Güneyinde cereyan eden olayları, katliamı, öfke, kin ve nefret dolu insanların düşmanlıklarını, millet olarak hep birlikte hayret, dehşet ve üzüntü içinde izliyoruz. Terör ateşi her tarafı yakıp yıkıyor.
Teröristler ve anarşistler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar. Sosyal ve milli vicdanımızı tahrip ediyorlar; ortalığı yakıp yıkıyorlar.
Sonuçta ne toplum düzeni, ne disiplin bırakıyorlar. Fitne ve fesadı, kindarlığı, ikiliği, benliği, bencilliği, nifak ve öfkeyi, öldürmeyi, yolsuzluğu, bencilliği, benliği, her türlü değerin üstünde tutan bu teröristler Devletimizin ve milletimizin gözü önünde askerlerimizi, polislerimizi şehit ediyorlar, toplumun canına, malına zarar veriyorlar. İç ve dış düşmanlar ülkemizin bu yöresinde insanı dehşete düşüren katliamıgerçekleştiriyorlar.
Ne acıdır ki bu teröristlerin yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir.Öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklü,Devlet, vatan ve millet düşmanı teröristler ülkemizi kan gölüne çeviriyorlar.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımız asırlardır iyinin, iyiliğin, sevginin harmanlandığı yer olma örneğini göstermesine rağmen maalesef bu teröristler tarafından şiddetin, kinin, kavganın, husumetin filizlendiği yer olarakdünyaya gösterilmek isteniyor.
Bu hırsı, bu kavgayı, bu kini ve şiddeti sürekli olarak gündemde tutan teröristler toplum ve milletimizin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını, insanlar arasında var olan sevgi ve sevincin ıstıraba çevrilmesini, ülkemizin kana bulanmasını, bireysel ve toplumsal bağların koparılmasını istiyorlar. Ancak bilmiyorlar ki bu millet asla teröristlere yol vermeyecektir.
Tarih bunun şahididir.
Bu vatanın her karış toprağının şehit kanlarıyla sulandığını bu ülkede yediden yetmişe her vatan çocuğu bilir. Bilir de gönlünün derinliklerinde Merhum Mehmet Akif’in şu mısralarını sürekli terennüm eder:
“ Sahipsiz olan vatanınbatması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır”.

Share
1.274 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mısırlı Aile’sinin Gelini Melek Öztürk ve Kızları Bilge ve Banu Öztürk

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Melek Öztürk hanım, merhum Ali Orhan Öztürk’ün eşidir. Özel İdare Memuru Ali Atlas ile Ev Hanımı Safiye Hanım’ın 3. çocukları olarak 2 Ekim 1942’de Sandıklı, Afyon’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Sandıklı’da tamamladıktan sonra 1960 yılında İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1966 yılında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Van’ın Edremit Nahiyesi Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 24 Kasım 1967 Cuma günü Ali Orhan Öztürk Bey ile evlendi. Bu tarihten itibaren 1969 yılına kadar Malatya’da Sağlık Ocağı’nda, 1969 - 1970 yıllarınd...
 • TÜRKİYE SERBEST PARAŞÜTÇÜLER GÜNÜ

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Paraşütle atlama, genellikle hava araçlarından çıkış yapılarak boşlukta ve belirli bir yükseklikte de paraşüt açarak yavaş bir şekilde yere inilen bir aksiyon sporudur. Hava aracından çıkış ve paraşütün açılması arasındaki zaman “serbest düşüş” olarak adlandırılmaktadır. Birinci ve İkinci Dünya Savaşında, malzeme ve asker indirmek, uçakları arıza yapan pilotların yaşamlarını kurtarmak için sık sık kullanılmıştır. Askeri amaçla kullanılan paraşüt zaman içerisinde spor dalı halini almış olup, Türkiye’de de bu spora rağbet görmüştür. Bu spor özel...
 • Sıla-i Rahim – 2

  05 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul'dan Develi'ye bir gönül köprüsü kurmuştuk. Şenliklerle, açılışlarla ve ziyaretlerle bu yıllarca devam etti. Elbette bu iki haftaya sığmayacak kadar değerli büyüklerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımız vardı. Özür dileyerek belirtmem gerekir ki pandemi ve zaman dolayısıyla hepsinin ziyaret etmek mümkün olmadı. Değerli hocamız Ömer Kaliber ile aynı mekânlarda birkaç kez karşılaşıp sohbet etmemize rağmen bir fotoğrafımız olmadı. Yıllar sonra karşılaştığımız arkadaşlarımızla hasret giderdik. Kaymakamlık ve Belediye personeline, beni kucak...
 • DÜNYA GÖKDELEN GÜNÜ

  05 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Gökdelenler, arazinin pahalı olduğu şehirlerde görülen çok yüksek yapılardır. Genellikle metal iskelet üzerine beton dökülerek inşa edilmekte olup, büro ve apartman (daire) olarak kullanılmaktadır. Gökdelen ayrıca gemicilikte geminin uzun direğine verilen isimdir. Bugünlerde en az 40 veya daha fazla kattan oluşan binalar, gökdelen olarak ifade edilmektedir. Gökdelenlerin ağırlık taşıyan sistemleri diğer yapılara göre büyük farklılıklar göstermektedir. 4 kata kadar yapılar sadece duvarlardan destek alabilirler. Ancak gökdelenler çelik iskeletle...