logo

SURİYE TARİHİ VE GÜNDEMİ – 4 TÜRKİYE SAVAŞTA

1543

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesi MV aday adayı oldum ki fikirlerimle AK Partimize ve dolayısı ile Milletimize ve dahi Memleketimize katkım olsun, vatanımızda daha bir refah, barış ve huzur içinde yaşayabilmemiz için çalışanların arasında bulunabileyim diye. Kısmet olmadı ama epeydir olduğu üzere düşüncelerimi yansıtabilmem amacıyla iki gazete de yazılarım devam ettiği gibi yurt içi ve dışı takipçilerimi de bölge meseleler hakkında bilgilendiriyorum.

Suriye’de ilk kurşun atıldığında dediğim ‘EYVAH KÜRT DEVLETİ GELİYOR’ olmuştu dört yıl önce. Kurulacak bu devletin de Rahmetli Erbakan Hocamızın sürekli zikrettiği Büyük İsrail Devletinin zeminini oluşturacağını yazdım ve söyledim.
Ardından Suriye’nin şu ya da bu sebeplerle karıştırılmasının içinde bu devletin parçalanması sonucu olarak Türkiye güney sınırının Kürtlerin eline geçeceğini ve bizim İslam coğrafyasıyla ilgimizin kesileceğini belirttim.
Bunu uygulamanın 6 adet yolu olduğunu ve bunların: 1- Rojana, 2- Ayn-el Arap (Kobani) 3- Afrin Kantonlarının kurulacağını 4-Rojana – Kobani arasının kapatılacağını (bunun gerçekleştiğini yazdıktan 3 ay sonra bunu Reuter ‘flaş gelişme olarak dünyaya ilan etti) 5- Kobani- Afrin arasının kapatılmasının planlandığını 6- Nihai hedefin Afrin’denAkdeniz’e geçit açmak olduğunu yazdım.

Irak ve Suriye savaşlarının Orta Doğu düzenini ve haritasını değiştirmeye yönelik olduğunu ve Arap Baharlarının bunların alt yapısını oluşturmaya yönelik olduğunu artık herkes görebilmektedir. Zaten Orta Doğu haritalarının yeniden çizileceğini eski ABD Dışişleri Bakanı dememiş miydi? Bu yetkiyi sadece İslam Dünyasının güçsüzlüğünden aldıklarının farkındayız. Mevcut duruma bakıldığında sonuçlar ortada. Libya, Irak ve Suriye… Sonrasında Türkiye ile İran’ın geldiğini görmemek gaflettendir.Libya Baharının getirdiği olumsuzluk ortadadır. Oradaki Rus deniz üssü kapanır ve Libya Amerika’ya teslim edilip hava ve deniz üssü aynı zamanda silah deposu yapılır. Şimdi daha açık değil mi bu bölgedeki savaşların kimlerce hangi planlar çerçevesinde gerçekleştirildiği. Suriye’de ki Kürt güçlere silahlar o depodan deniz yoluyla getirilip, bir bölge ülkesi topraklarından geçirilerek teslim edildiği rapor edilir. Şimdi ki savaş bu anlattığım ile sınırlı kalırsa,sadece Batılıların menfaat savaşı gibi gözükmektedir. Elbette bu doğrudur. Ancak açıktan savaşanların yanı sıra bil fiil işin içinde olduğu halde perde arkasında duran ve çokları tarafından hizmet edilen bir başka devlet daha vardır oyunda, İSRAİL.

İSRAİL’e bakalım:
1 – Güney Kıbrıs Yönetimiyle anlaşır Doğu Akdeniz’de gaz araması için. O iş bizim kırmızı çizgimizdir. Piri Reis araştırma gemimiz TCG koruması eşliğinde gider bölgeye ve bir müddet sonra döner. Bir sahada10 milyar m3 gaz bulunduğu söylenir. Bizim ve KKTC Temsilcileri ABD’de iken hemen Kıbrıs Türkiye arası bölgede araştırma anlaşması imzalanır. Sonra biz çıkan gazdan pay isteriz, olmadı biz pazarlayalım deriz vs. Ama en mühimi Güney Kıbrıs’a aileleriyle birlikte 10.000 kişilik Yahudi asker ve ailesinin yerleştirilecek olması.
2 – İsrail ve Yunanistan’ın yaptığı anlaşma gereği Yahudi askerleri Yunanistan’a konuşlandırılacak. Türkiye kuşatılıyor.

RUSYA’ya göz atalım:
1 -1853 Ekim – 1856 Şubat arası yapılan Kırım Savaşı: Ruslara karşı Türk, İngiliz ve Fransız donanması. Oradaki Rum azınlık Ruslara destek verdi diye Kırım’a bu sene Yunan anıtı dikilir. Yunanlılarda bu yakınlaşmaya karşılık verir. Atina’ya aslen Rus olan bir kraliçenin heykeli dikilir. Bilinçli yakınlaşma.
2- Rusya Ermenistan’daki askeri hava araçlarını güçlendirir.
3- Önceden Rusya Güney Kıbrıs’a S300 füzeleri satar ve sesimiz çıkmaz. Şimdi sıkı duruno füzeler saflığımızdan kaptırdığımız Yunan’a verdiğimiz Girit adasına gönderilir. Rusya’nın sesi çıkmaz ve ABD oradabu füzeleri tetkik eder, nasıl mani olacağı üzerinde çalışır. Bu habere dış kaynaklardan ulaşabildim ise herkes ulaşabilir.

Türkiye savaşta demek için illa ordunun bilfiil katılması gerekmez. Kürtlerin işgal ettiği Suriye toprakları haricinde korumamız gereken hala 500.000 TÜRK var.

Share
4.858 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA FİL GÜNÜ

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Fil, hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır. Geleneksel olarak Asya Fili ve Afrika Fili olmak üzere iki türü ile tanınmaktadır. Ancak bazı kanıtlara dayanarak Afrika savan fili ile Afrika orman filinin de iki ayrı tür olduğu öne sürülmektedir. Filin büyük ve geniş kulakları vücut ısısını kontrol etmeye yarar. Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur ve sırtları içbükeydir. Asya fillerinin ise kulakları daha küçük olur ve sırtları dışbükey ya da düzdür. Filler ot obur hayvanlardır. Yani tamamen bitkilerle ...
 • Yaşar Civelek Zade Ağabeyden Dedem “Kara Müftü” ye Dair Anılar

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Rahmetli dedeniz Kara Müftü, hayatta olduğu 1950’li yıllarda Develi’nin ve bizlerin de manevi dedemiz olarak özellikle saygıda kusur etmemeye azami itina ettiğimiz, müstesna, yeri halen doldurulmamış milli duyguları önde gelen bir İslam ulemasıdır. Dedenizi size anlatmak haddim değildir. Rahmetli dedeniz müftülük görevinden sonra, rahat bir emekli yaşamı yapamamış, halkı dini bakımdan aydınlatmaya şevkle devam etmiştir. Bilhassa cuma günlerindeki vaazları cami cemaatleri tarafından huşu içinde adeta nefes almadan takip edilmiştir....
 • Aşkın Aşık’ı Bir Şair SEYRANİ Prof. Dr. M. Kemal Atik

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Everekli Aşık Seyrani ile ilgili bu güzel esere emek verip gün ışığına çıkaran değerli ilahiyatçı araştırmacı yazar Prof. Dr. Kemal Atik Ağabeyimi kutluyorum. Kabrinin yerinin belli olmadığı Develimiz'de 38.si düzenlenecek şenliklerle, festivallerle, seminerlerle ve 3. Uluslararası Türk Kültürü Kongreleriyle ve hayatı ve şiirleri üzerine yayımladığı kitaplarla ona vefasını gösteren Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kardeşimi, kültür müdürü Ali Orhan'ı, katkı sunanları ve emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum. İthaf: Bu mütevazı ç...
 • KÖPEK GİBİ ÇALIŞMA GÜNÜ

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 5 Ağustos'ta, “Köpek Gibi Çalışma Günü” kutlanmaktadır. Köpekler hayatlarının çoğunu miskinlik yaparak geçirirler. Neden bu günün ismini köpek gibi çalışmak diye koyulduğu çoğumuzu şaşırtabilir. Ama enteresan tarafı köpek gibi çalışmak çok çalışmak anlamına gelmektedir. Bu Gün de, maksimum kabiliyetinizi kullanarak olabildiğince uzun süre çalışmanız demektir. Köpek gibi çalışmak, bir şeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyarak çaba sarf etmektir. Türk Dil Kurumuna göre “Çalışmak”, bir şeyi ortaya koymak, oluşturmak, yapmak i...