logo

Sultanahmet Azade Otel’de İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantımız

Pandemi dönemi dernek toplantılarımız koronavirüs kurallarına riayet edilerek az sayıda da olsa devam etti. Bu dönem uzun zamandır yapamadığımız İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu toplantılarımızın birincisini 17.09.2021 tarihinde Mustafa Sümengen Ağabeyimize ait Sultanahmet Azade Otel’de gerçekleştirdik.
Yemekli toplantımızı organize eden Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanım’a, güzel mekânında her zaman bizleri misafir eden Mustafa Sümengen Ağabeyime çok teşekkür ederiz.
Yemekli toplantımız tarafımdan yapılan açılış konuşması ile başlandı. Pandemi döneminde yapılan faaliyetleri ve öğrenci bursları hakkında bilgi verdim.
Bu dönem burs müracaatı yapan öğrencilerimizin sayısının artması dolayısıyla destek ve yardımlarını rica ettim.
Pandemi dönemine rağmen ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar hakkında bilgi vererek, yardım yapan hayırseverlere teşekkür ettim.
Toplantıya katılan İstişare ve Yönetim Kurulu üyelerine tek tek söz verdim. Fikir ve düşüncelerini arz eden konuşmacılar dernek faaliyetleri ile dilek ve temennilerde bulundular.
Seyrani Vakfı Başkanımız, Hayırsever Suat Köylüoğlu Ağabeyime ve kızı Sevim Hanıma rahatsızlıklarından dolayı Allah’tan acil şifalar diledim.
İstanbul’da Develi Derneklerimizle birlikte yaptığımız organizasyonların mimarı Ahmet Keklik kardeşimize derneğimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettim.
2021/2023 Dönemi Olağan Genel Kurul toplantısının ekseriyet aranmaksızın 20 Kasım 2021 tarihinde saat: 14.00 da dernek merkezinde yapılması kararı alındı.
Yemekli toplantımıza katılan İstişare Kurulu Üyelerimiz; Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, 2015/2017 dönemi Başkanımız Mehmet Papak, Hayırsever İş Adamlarımız; Sait Erdal Metiner, Şükrü Kulak, Muammer Bakkaloğlu, Fahrettin Mor, İsmet Büyükkılıç, İbrahim Katırcıoğlu. Konuklarımız; Ali Dedeoğlu, Mihrican ve Sena Cebeci, Samet Salman, Yavuz Bakkaloğlu, Ahmet Keklik Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Bşk Yrd. Hatice Ayden, Genel Sekr. Av. Mustafa Tırtır, Mustafa Karaca, Prof. Dr. Recep Bozdoğan, Seyit Subay, Şükrü Paksoy, Ömer Arslantürk, Hanife ve Ayşe Salman, Atilla Toker katıldılar.
Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Prof. Dr. Cavit Avcı, Turan Aksu, Yusuf Palamut İstanbul dışında oldukları için, Av. Ahmet Özçay, Av. Osman Deveci, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy, Kazım Ağca, Kazım Aksu, Nuri Gürcan önemli iş toplantıları ve mazeretleri dolayısıyla bizleri arayarak bir sonraki toplantımıza katılacaklarını beyan ederek, katılamadıkları için üzgün olduklarını, katılımcılara selamlarını iletmemizi söyleyerek Derneğimize maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini beyan ettiler. Değerli iş adamlarımız her zaman derneğimize güç vermektedirler. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.
Kapanış konuşmasını 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu yaparak Derneğimize destek veren İstişare Kurulu üyelerimize ve hizmetlerinden dolay Yönetim Kurulumuza teşekkür etti. Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası kitabımıza sponsor olan, reklam veren kişi ve kurumlara, kitabımızın hazırlanmasındaki gayretlerinden dolayı emeği olan ekibimizi tebrik etti.
Emekli eğitimci Ali Dedeoğlu Ağabeyimizin yemek duasıyla toplantımız sona erdi.

Çağdaş Develi Gazetesi, 24 Eylül 2021, Sayfa 7

Share
426 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DÜNYA FİL GÜNÜ

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Fil, hortumlular takımının filgiller familyasını oluşturan memeli bir hayvandır. Geleneksel olarak Asya Fili ve Afrika Fili olmak üzere iki türü ile tanınmaktadır. Ancak bazı kanıtlara dayanarak Afrika savan fili ile Afrika orman filinin de iki ayrı tür olduğu öne sürülmektedir. Filin büyük ve geniş kulakları vücut ısısını kontrol etmeye yarar. Afrika fillerinin kulakları daha büyük olur ve sırtları içbükeydir. Asya fillerinin ise kulakları daha küçük olur ve sırtları dışbükey ya da düzdür. Filler ot obur hayvanlardır. Yani tamamen bitkilerle ...
 • Yaşar Civelek Zade Ağabeyden Dedem “Kara Müftü” ye Dair Anılar

  10 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Rahmetli dedeniz Kara Müftü, hayatta olduğu 1950’li yıllarda Develi’nin ve bizlerin de manevi dedemiz olarak özellikle saygıda kusur etmemeye azami itina ettiğimiz, müstesna, yeri halen doldurulmamış milli duyguları önde gelen bir İslam ulemasıdır. Dedenizi size anlatmak haddim değildir. Rahmetli dedeniz müftülük görevinden sonra, rahat bir emekli yaşamı yapamamış, halkı dini bakımdan aydınlatmaya şevkle devam etmiştir. Bilhassa cuma günlerindeki vaazları cami cemaatleri tarafından huşu içinde adeta nefes almadan takip edilmiştir....
 • Aşkın Aşık’ı Bir Şair SEYRANİ Prof. Dr. M. Kemal Atik

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Everekli Aşık Seyrani ile ilgili bu güzel esere emek verip gün ışığına çıkaran değerli ilahiyatçı araştırmacı yazar Prof. Dr. Kemal Atik Ağabeyimi kutluyorum. Kabrinin yerinin belli olmadığı Develimiz'de 38.si düzenlenecek şenliklerle, festivallerle, seminerlerle ve 3. Uluslararası Türk Kültürü Kongreleriyle ve hayatı ve şiirleri üzerine yayımladığı kitaplarla ona vefasını gösteren Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar kardeşimi, kültür müdürü Ali Orhan'ı, katkı sunanları ve emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyorum. İthaf: Bu mütevazı ç...
 • KÖPEK GİBİ ÇALIŞMA GÜNÜ

  05 Ağustos 2022 Köşe Yazarları

  Her yıl 5 Ağustos'ta, “Köpek Gibi Çalışma Günü” kutlanmaktadır. Köpekler hayatlarının çoğunu miskinlik yaparak geçirirler. Neden bu günün ismini köpek gibi çalışmak diye koyulduğu çoğumuzu şaşırtabilir. Ama enteresan tarafı köpek gibi çalışmak çok çalışmak anlamına gelmektedir. Bu Gün de, maksimum kabiliyetinizi kullanarak olabildiğince uzun süre çalışmanız demektir. Köpek gibi çalışmak, bir şeyi gerçekleştirmek için varını yoğunu ortaya koyarak çaba sarf etmektir. Türk Dil Kurumuna göre “Çalışmak”, bir şeyi ortaya koymak, oluşturmak, yapmak i...