logo

Sultanahmet Azade Otel’de İstişare ve Yönetim Kurulu Toplantımız

Pandemi dönemi dernek toplantılarımız koronavirüs kurallarına riayet edilerek az sayıda da olsa devam etti. Bu dönem uzun zamandır yapamadığımız İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu toplantılarımızın birincisini 17.09.2021 tarihinde Mustafa Sümengen Ağabeyimize ait Sultanahmet Azade Otel’de gerçekleştirdik.
Yemekli toplantımızı organize eden Kadınlar Komisyonu Başkanımız Hanife Salman Hanım’a, güzel mekânında her zaman bizleri misafir eden Mustafa Sümengen Ağabeyime çok teşekkür ederiz.
Yemekli toplantımız tarafımdan yapılan açılış konuşması ile başlandı. Pandemi döneminde yapılan faaliyetleri ve öğrenci bursları hakkında bilgi verdim.
Bu dönem burs müracaatı yapan öğrencilerimizin sayısının artması dolayısıyla destek ve yardımlarını rica ettim.
Pandemi dönemine rağmen ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımlar hakkında bilgi vererek, yardım yapan hayırseverlere teşekkür ettim.
Toplantıya katılan İstişare ve Yönetim Kurulu üyelerine tek tek söz verdim. Fikir ve düşüncelerini arz eden konuşmacılar dernek faaliyetleri ile dilek ve temennilerde bulundular.
Seyrani Vakfı Başkanımız, Hayırsever Suat Köylüoğlu Ağabeyime ve kızı Sevim Hanıma rahatsızlıklarından dolayı Allah’tan acil şifalar diledim.
İstanbul’da Develi Derneklerimizle birlikte yaptığımız organizasyonların mimarı Ahmet Keklik kardeşimize derneğimize verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettim.
2021/2023 Dönemi Olağan Genel Kurul toplantısının ekseriyet aranmaksızın 20 Kasım 2021 tarihinde saat: 14.00 da dernek merkezinde yapılması kararı alındı.
Yemekli toplantımıza katılan İstişare Kurulu Üyelerimiz; Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu, 2015/2017 dönemi Başkanımız Mehmet Papak, Hayırsever İş Adamlarımız; Sait Erdal Metiner, Şükrü Kulak, Muammer Bakkaloğlu, Fahrettin Mor, İsmet Büyükkılıç, İbrahim Katırcıoğlu. Konuklarımız; Ali Dedeoğlu, Mihrican ve Sena Cebeci, Samet Salman, Yavuz Bakkaloğlu, Ahmet Keklik Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Bşk Yrd. Hatice Ayden, Genel Sekr. Av. Mustafa Tırtır, Mustafa Karaca, Prof. Dr. Recep Bozdoğan, Seyit Subay, Şükrü Paksoy, Ömer Arslantürk, Hanife ve Ayşe Salman, Atilla Toker katıldılar.
Yönetim Kurulu Üyelerimiz: Prof. Dr. Cavit Avcı, Turan Aksu, Yusuf Palamut İstanbul dışında oldukları için, Av. Ahmet Özçay, Av. Osman Deveci, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy, Kazım Ağca, Kazım Aksu, Nuri Gürcan önemli iş toplantıları ve mazeretleri dolayısıyla bizleri arayarak bir sonraki toplantımıza katılacaklarını beyan ederek, katılamadıkları için üzgün olduklarını, katılımcılara selamlarını iletmemizi söyleyerek Derneğimize maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini beyan ettiler. Değerli iş adamlarımız her zaman derneğimize güç vermektedirler. Kendilerine ayrı ayrı teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.
Kapanış konuşmasını 26.Dönem Kayseri Milletvekilimiz Onursal Başkanımız Sami Dedeoğlu yaparak Derneğimize destek veren İstişare Kurulu üyelerimize ve hizmetlerinden dolay Yönetim Kurulumuza teşekkür etti. Kuruluşundan Bugüne Derneğimizin Hafızası kitabımıza sponsor olan, reklam veren kişi ve kurumlara, kitabımızın hazırlanmasındaki gayretlerinden dolayı emeği olan ekibimizi tebrik etti.
Emekli eğitimci Ali Dedeoğlu Ağabeyimizin yemek duasıyla toplantımız sona erdi.

Çağdaş Develi Gazetesi, 24 Eylül 2021, Sayfa 7

Share
190 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir Portre Tevfik Yüksel Suyolcu ve Ailesi

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  1934 yılında Develi'de doğdu. Babası Öğretmen Hasan Suyolcu, annesi Mısırlılardan Şerife Suyolcu'dur. İlk ve orta öğrenimini Develi'de tamamladı. Kayseri Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1957 yılında askere gitmeden önce Develi Dumlupınar İlkokulu'nda iki yıl öğretmen vekilliği yaptı. Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nde yükseköğrenimini tamamladı. Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü'nde çalışma hayatına atıldı. Aynı kurumda uzun yıllar Satış Organizasyon Şube Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. 1964 yılında Mısırlılar ailesinin kızı F...
 • DÜNYA KEKEMELİK GÜNÜ

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Kekemelik, en genel anlamıyla konuşmanın akıcılığında, ritminde, vurgularında, tizliğinde ve ses birimlerinin çıkarılmasında ortaya çıkan bir bozukluktur. Kekemelik insanın içyapısını, özgüvenini, hayata bakışını, kendisine saygısını ve diğer insanlarla iletişimini etkileyen çok önemli bir olaydır. Diğer bir ifadeyle kekemelik, bireyin konuşmasının akıcılık ve zamanlama yönünden yaşına uygun olmayan bir biçimde bozulmasıdır. Kekemelik bilimsel çalışmalara göre dünyanın bütün kültürlerinde var olan bir konuşma bozukluğudur. Kekemelik üzerine çok...
 • ERMENİ OLAYLARI, İSYANLAR VE TEHCİR İLE SONRASI-2

  22 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Geçici Sevk ve İskân Kanunu Ermeni milliyetçiliğinin önemli propaganda unsurlarından biri olan okullarda, muallimler gerek derslerde yaptıkları sözlü anlatımlar gerekse kullandıkları ders kitapları ve araç-gereçleri vasıtasıyla, genç zihinleri biçimlendirmeye ve talebeleri milliyetçi hareketlerin öncüleri yapmaya büyük çaba sarf etmişlerdir. Ermeni komitacıları 1892 yılında Ermenileri isyana yönlendirme amacıyla yurt dışında bastırdıkları bildirileri Samsun, Merzifon, Yozgat ve Kayseri'de dağıtıp astılar. Bu gelişmeler üzerine Hükûmet gerekli...
 • Mısırlızade Dr. Tuncer Öztürk ve Ailesi

  15 Ekim 2021 Köşe Yazarları

  Dr. Tuncer Öztürk Mısırlızade ailesinin dördüncü kuşak temsilcilerinden. Mısırlızade İbrahim Feyzi Öztürk'ün oğludur. 28.06.1941 tarihinde Develi'de doğdu. İlkokulu Develi Merkez İlkokulu'nda, Ortaokulu Develi Merkez Ortaokulu'nda bitirdi. Liseyi Sivas Lisesi ve Ankara Kurtuluş Lisesi'nde tamamladı. Yüksek tahsilini 1960-1966 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladı. 1966-1970 yılları arasında Ankara Zekai Tahir Doğumevi Hastanesi'nde doktor olarak görev yaptı. Askerliğini Ağrı Askeri Hastanesi'nde askeri doktor olarak...