logo

Şeytani Güçler

1566

Sevgili Okurlar!
Ülkemizin Başkentinde yaşanan canlı bombanın patlaması sonucunda meydana gelen katliamı, öfke, kin ve nefret dolu insanların düşmanlıklarını, millet olarak hep birlikte hayret ve dehşet içinde yaşıyoruz.
Bu teröristlerin ve bunların planlayıcılarının yüreğinde insanlık adına hoşgörüye, merhamete, dine, imana, vicdana dair tek satıra rastlamak mümkün değildir.
Değerli Okurlar!
Ne acıdır ki ülkemizin bünyesinde iç ve dış düşmanlar sürekli tahribat yapmaktadırlar.Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyen bu vatan ve millet düşmanları azgın iradelerini öfke, korku, kıskançlık, kin, hırs ve şiddet yüklü bedenleri ile ülkemizi kan gölüne çevirmektedirler.
Bu hırsı, bu kavgayı, bu kini ve şiddeti sürekli olarak gündemde tutanların amaçlarının birliğimizi, dirliğimizi dağıtarak, insanlarımızı birbirine düşman yaparak ülke bütünlüğünü bozmaya çalışıyorlar. Millet olarak biliyoruz ki bu düşmanlartoplum ve milletimizin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını, insanlar arasında var olan sevgi ve sevincin ıstıraba çevrilmesini, ülkemizin kana bulanmasını, bireysel ve toplumsal bağların koparılmasını gerçekleştirmek isteyen şeytani güçlerdir.
Ne yazık kibu şeytani güçlere karşı toplumsal barışı desteklemek için bir araya gelmesi gereken siyasetçilerimizsürekli birbirleriyle çekişiyorlar, kavga ediyorlar, benlik sevdasından vaz geçmiyorlar.
Bu durum gittikçe halkımıza yansıyor, insanlarımız arasına var olan sevgi, saygı, hoş görü gün geçtikçe zayıflıyor.
Milletimizin oluşumundan itibaren, fikri olgunluktan, insanın erişebileceği manevi mertebelerden geçerek yurt topraklarını, milletin bireylerini sevgi ve aşk atmosferinde kaynaştıran vatanımız asırlardır iyinin, iyiliğin, sevginin harmanlandığı yer olma örneğini göstermesine rağmen maalesef şiddetin, kinin, kavganın, husumetin filizlendiği yer olarak zihinlere empoze edilmeye çalışılıyor.
Toplum ve milletin çözülmesini, bölünüp parçalanmasını isteyen zalim düşmana karşıbütünleşerek, kenetlenerek, bu illetten kurtulacağımızdan kimse kuşku duymamalıdır.

Share
822 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Prof. Dr. Ali Osman Öncel Dedem Merhum Osman USTA

  30 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Her bir memleket insanı için yaşarken veya vefatından sonra söylenecek güzel sözler vardır. Önemli olan arkada bırakılan güzelin ve doğrunun izlerini sürmek, yaşanılan hayatın özetinin yapılması için işbirliği yapmaktır. İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Başkanımız M. Orhan Cebeci’nin "Develi'de İz Bırakanlar" 2 başlıklı kitabına koyacağı yazısı için, rahmetli dedem ile ilgili elimde olmayan bir fotoğraf arşivi toplamaya başladım. M. Orhan Cebeci kardeşim, dedem ile ilgili hatıralarım olup olmadığını sorunca düşünmeye...
 • MEZİYETLİ BİR AĞABEYİMİZ : MAZHAR GÜNGÖR

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi’de ortaokul ve lise bugünkü binalarında, aynı anda eğitim yapıyorlardı. İstiklal mezun olduğum 1959-1960 öğretim yılında , Develi Ortaokulu’na kaydoldum. Orta 1’de ve Lise !’de sınıfta kaldım. Sekiz yıl bu sayılı okulumuzda neler gördüm, neler! Develi Lisesi 15.09. 1957 yılında eğitim ve öğretime başlamıştı. Lisemiz 2.sınıfta bir yönetmelik değişimi ile ”Edebiyat ve Fen bölümleri”ne ayrılmıştı. Yalnız Fen bölümünün açılması için on beş öğrenci gerekiyordu. On dört öğrenci gerekiyordu. Fakat bir öğrenci eksikliği ile fen bölümü açıla...
 • Aşağı Everek’teki Osman Usta’nın “Numune Kıraathanesi”

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Değerli hemşehrim Metin Usta ile bir konuşmamızda babası merhum Osman Usta'yı rahmetle andık. ”Babam 40 yıl İstanbul'da kaldıktan sonra Develi'ye dönmüş, Develi sevdası ağır basmış, bir Develi sevdalısıydı” diye anlattı. Develimizde İz Bırakan merhumu anmak maksadıyla ulaşabildiğim bilgiler ve fotoğraflar nihayetinde bu yazı kaleme aldım. Osman Usta'nın babası Kervancı Süleyman'dır (Hanife'nin Süleyman) olarak da tanınırmış. O yıllarda çevre vilayetlere Develi'de yetişen ürünleri atla götürür, oradakileri de Develi'ye getirir satarmış. Kervan ...
 • DÜNYA KALP GÜNÜ

  25 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Kalp- damar hastalığı gerek dünyada gerekse ülkemiz için tehdit olmaya devam etmektedir. Yaşamı tehdit eden sağlık sorunları arasında ilk sırada yer alan kalp hastalıkları, anne karnından başlayarak her yaş grubunda görülmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kalp hastalığı ömrümüzü kısaltan en önemli nedenlerden birisidir. 2000 yılından bu yana her yıl 29 Eylül günü, “Dünya Kalp Günü” olarak kutlanmaktadır. Burada amaç, ülkemiz ve tüm dünyada en başta gelen ölüm sebebi olan kalp damar hastalıklarına dikkati çekmek, halkın bu şekilde b...