logo

Sahada da Masada da Türkiye Kazandı

İki süper gücün sahada ve masada olduğu Suriye krizini diplomatik ve askeri hamlelerle Başkan Erdoğan’ın dik duruşu, Türk milletinin kararlılığı ve TSK’nın gücü kazandı. Türkiye istediği her şeyi aldı. Milyonlarca insan büyük bir felaketten kurtuldu.
*ABD, Erdoğan’a ne istediyse verdi.
Almanya/Speigel Gazetesi.
*Gerçek kazanan Erdoğan oldu.
İtalya/La Repubblica Gazetesi.
*YPG’lilerin iç savaşın kaosu sırasında oluşturduğu yarı devletleri ROJAVA artık yok.
İngiltere/Times Gazetesi.
*Anlaşma ABD’nin Türkiye’nin amaçlarını açıkça onayladığını gösterdi.
İngiltere/Telegraph
*Türkiye istediği güvenli bölgeyi elde etti.
Hollanda /NRC Gazetesi.
*Türkiye’nin Donald Trumph’a Zaferi başlığıyla verilen haberde “Türkiye Cumhurbaşkanı istediğini aldı. Yazıldı. ABD/The New York Times Gazetesi.
Trump Erdoğan’dan övgüyle bahsederek: Ülkesini seven doğru işler yapan bir lider. Dedi.
*Ankara ile Washington arasında Barış Pınarı Harekâtı konusunda varılan anlaşmayla Türkiye istediğini aldı. İsrail/Haaretz Gazetesi.
*Türkiye istediğini elde etti. Katar/Lusail Gazetesi
*Ankara ölçülerine göre anlaşma Türkiye’nin tam istediği şekilde sonuçlandı.
Yunanistan/Kathimerini Gazetesi. Yunan basını Erdoğan’ın Soçi mutabakatı ile daha da güçlü çıktığına vurgu yapıldı.
*Büyük zafer Dünyadaki süper güç olan ABD’ye şartlarını kabul ettirmesi ve tüm Dünya ülkelerinin Türkiye’yi artık küresel süper güç olarak görmesidir.
Mısır/Gazeteci Ahmed Mansur.
*Barış Pınarı Harekâtını “işgal” olarak yorumlayan CNN İnternational anlaşma sonrası “Türkiye her şeyi aldı” manşetiyle çıktı. Putin ve Erdoğan’ın bölgede jeopolitik olarak siyasi ağırlığı olan iki lider olarak ortaya çıktığını yazdı.
*Sahadaki durum büyük ihtimalle Türkiye’nin lehinedir. Rusya/RT Televizyonu.
*ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge ve ateşkes için anlaşmaya vardı.
Çin/Şinhua Ajansı.
Barış Pınarı Harekâtında YPG/PKK’nın yanında olan Fransa anlaşma sonrası çark etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ile önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini açıklayarak Londra’da randevu bile verdi.
Barış Pınarı Harekâtı; YPG terör örgütünü sahadan sildi ve Dünya basınını pes ettirdi.
Türkiye için “işgal ve soykırım” yapacaklar sözü lafta kaldı.
Sahada da masada da Türkiye kazandı.

Share
470 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Necati DEVELİOĞLU Dönemi : ( 25.11.2001 – 09.11.2003)

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  24.11.2001 Tarihinde Yapılan Olağan Genel Kurul yapılarak yeni yönetim belirlendi. Buna göre; Başkan: Necati Develioğlu, 2.Başkan: Coşkun Aksu, Muhasip: Mehmet Papak, Genel Sekreter: Ramazan Kaya, üyeliklere; Mehmet Bingöl, Prof. Dr. Burhan Kuzu, Hayrettin Ertekin, Nevzat Çulhaoğlu, Mehmet Paksoy seçildiler. Develili olarak belli bir kariyeri ve birikimi olan, ülkemiz genelinde, gerek resmi, gerekse STK'larda lider durumda olan medar-ı iftiharlarımız; Başbakan Yardımcısı Sayın Hüsamettin Özkan, Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Öz...
 • DÜNYA BİYOLOĞLAR GÜNÜ

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  16 Nisan tarihi her yıl ülkemizde “Biyologlar Günü” olarak kutlanmaktadır. Biyologlar, canlı sistemini ve onunla ilişkili tüm sistemleri inceleyen, anlayan, anladıklarından yepyeni şeyler üreten, ürettiğini yine canlılar ve çevresindekiler için faydalı hale getiren bilim insanlarıdır. Biyologlar, biyoloji çerçevesinde tüm araştırmalarını yapar ve çalışmaları yürütürler. Biyoloji, gelecek nesiller için sağlık, çevre, gıda, enerji gibi başlıca alanlarda sürdürülebilir bir topluma önemli ölçüde katkılar sunan ve hızla gelişen bir bilimdir. Biyolo...
 • DEVELİ’DE KUMAR VE KUMARHANELER-1

  14 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Cumhuriyet Gazetesi'nin 4. Nisan 2021 tarihli ekinde Tayfun İşbilen tarihî binalar ile kumarhaneler arasındaki bağı ortaya koyan kısa fakat özlü bilgiler veren bir yazısı dikkatimi çekmişti. “Casino binaları mimarisi kadar tarihteki ziyaretçileriyle de ünlüdür. Rus yazar Dostoyevski ve Tolstoy, Baden Baden de büyük paralar kaybetmiştir.” Diyordu yazar 1935-2.Hükümet Konağı ve Şehir Kulübü Bu sütunlarda daha önce “Develi'de Eğlence Dünyası” adlı Bir dizi yazı yazmıştık. Bu yazılarımızda insanlarımıza keyif veren tütün, sigara, kahve, enfiye, ş...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: (21.04.1996-25.11.2001)

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: ( 21.04.1996-25.11.2001) Yapılan olağan Genel Kurul toplantısı sonunda: Başkan; Muzaffer Aksu, 2. Başkan; Selim Develioğlu, Sekreter; Orhan Deveci, Muhasip; Mehmet Papak, Yönetim Kurulu Üyelerine; İhsan Bingöl, Mahir Sevimay, Hüseyin Eren, Orhan Deveci, Mahmut Gürcan seçildiler. Yeni görev bölümü Fatih Kaymakamlığı'na bildirildi. Dernek yetki belgeleri yeniden düzenlendi. Muhasip üye Mehmet Papak'a yetki belgesi çıkarıldı. Büyükçekmece'ye şube olarak verilen iznin genel k...