logo

Sahada da Masada da Türkiye Kazandı

İki süper gücün sahada ve masada olduğu Suriye krizini diplomatik ve askeri hamlelerle Başkan Erdoğan’ın dik duruşu, Türk milletinin kararlılığı ve TSK’nın gücü kazandı. Türkiye istediği her şeyi aldı. Milyonlarca insan büyük bir felaketten kurtuldu.
*ABD, Erdoğan’a ne istediyse verdi.
Almanya/Speigel Gazetesi.
*Gerçek kazanan Erdoğan oldu.
İtalya/La Repubblica Gazetesi.
*YPG’lilerin iç savaşın kaosu sırasında oluşturduğu yarı devletleri ROJAVA artık yok.
İngiltere/Times Gazetesi.
*Anlaşma ABD’nin Türkiye’nin amaçlarını açıkça onayladığını gösterdi.
İngiltere/Telegraph
*Türkiye istediği güvenli bölgeyi elde etti.
Hollanda /NRC Gazetesi.
*Türkiye’nin Donald Trumph’a Zaferi başlığıyla verilen haberde “Türkiye Cumhurbaşkanı istediğini aldı. Yazıldı. ABD/The New York Times Gazetesi.
Trump Erdoğan’dan övgüyle bahsederek: Ülkesini seven doğru işler yapan bir lider. Dedi.
*Ankara ile Washington arasında Barış Pınarı Harekâtı konusunda varılan anlaşmayla Türkiye istediğini aldı. İsrail/Haaretz Gazetesi.
*Türkiye istediğini elde etti. Katar/Lusail Gazetesi
*Ankara ölçülerine göre anlaşma Türkiye’nin tam istediği şekilde sonuçlandı.
Yunanistan/Kathimerini Gazetesi. Yunan basını Erdoğan’ın Soçi mutabakatı ile daha da güçlü çıktığına vurgu yapıldı.
*Büyük zafer Dünyadaki süper güç olan ABD’ye şartlarını kabul ettirmesi ve tüm Dünya ülkelerinin Türkiye’yi artık küresel süper güç olarak görmesidir.
Mısır/Gazeteci Ahmed Mansur.
*Barış Pınarı Harekâtını “işgal” olarak yorumlayan CNN İnternational anlaşma sonrası “Türkiye her şeyi aldı” manşetiyle çıktı. Putin ve Erdoğan’ın bölgede jeopolitik olarak siyasi ağırlığı olan iki lider olarak ortaya çıktığını yazdı.
*Sahadaki durum büyük ihtimalle Türkiye’nin lehinedir. Rusya/RT Televizyonu.
*ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge ve ateşkes için anlaşmaya vardı.
Çin/Şinhua Ajansı.
Barış Pınarı Harekâtında YPG/PKK’nın yanında olan Fransa anlaşma sonrası çark etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ile önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini açıklayarak Londra’da randevu bile verdi.
Barış Pınarı Harekâtı; YPG terör örgütünü sahadan sildi ve Dünya basınını pes ettirdi.
Türkiye için “işgal ve soykırım” yapacaklar sözü lafta kaldı.
Sahada da masada da Türkiye kazandı.

Share
326 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sana Bir Şiirim Var Dr. Yusuf Akça

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Şiir; büyük zekâların rüyalarıdır. Şiir, insanlara bütün hayatı boyunca eşlik eden bir felsefedir. Şiir, bir kavganın, bir mücadelenin, çiçek açan hayatın dilidir. Şiir, mavi bir gökyüzüdür. Şiir, zifiri karanlıkta parlayan bir ışıktır. Şiir, sessiz gecelerin, sessiz çığlığıdır. Değerli, hemşehrim Dr. Yusuf AKÇA Hocamın “Bir dost Arıyorum ve Gül Elması” şiir kitaplarından sonra “sana bir şiirim var” adlı şiir kitabı Kırmızı Yayınevi'nden yayınlandı. Kitabın gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayan hocamı kutluyorum. Aynı zaman da Çağdaş Develi G...
 • “Bisiklet Bir Kültür” Dedik, Katkıları İse Şöyle Oldu…

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Merhaba sevgili okuyucular, uzunca bir aradan sonra tekrar aranızdayım. Bu süre zarfı içerisinde birçok projelerle, birçok oluşumlarla meşguldüm. Yıllar önce kendime hedefler koymuştum. Ölmeden önce yapmak istediğim projeler diye. 4 projem var. 1.cisi tahmin ettiğiniz gibi Bisikletle ilgili :) ...Yalnız bu projenin olgunlaşması uzun zaman aldı. İç Anadolu Bölgesinin bir ilçesinde olduğundan mı, bayan olduğumdan mı, yaşantımdan mı yoksa hepsinden bir parça kaynaklı olduğundan mı nedir beni biraz yıprattığını söyleyebilirim. Daha önce defalar...
 • Pekmez Hikâyeleri (Develi’de Kaynatma)

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Develi'de ilk önce sergilik üzümler yetişir. Sergilikler serilir. Ekim Ayında üzümler olgunlaşınca bağlara girilir. Bağlara girilmesi kaynatmanın habercisidir. İsmail SAMUR Hocam Develi'de anılarda kalan bağ bozumunu pekmez hikâyelerini” kaleme aldı. Bize de bu güzel yazıyı yayınlamak düştü. Bağ Bozumu: Yine bağ bozumu mevsimi geldi memleketimde, şimdi her tarafta kazanlar kaynamakta, altın renkli pekmezler küplere dolmaktadır. Hatırlıyorum, çook küçükken Fenese'deki o zaman bana çook büyük gelen evimizin alt katındaki tandırlı evde(oda), bana...
 • DÜNYA STANDARTLAR GÜNÜ

  26 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Standart kelimesi, günlük hayatta vatandaşların sıklıkla kullandığı kelimelerden bir tanesidir. (Standart dil, çifte standart, hayat standardı, yaşam standardı gibi). Standart kelimesi Fransızcadan Türkçemize geçmiştir. Dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerin üretim ve tüketim yapılarını yeniden şekillendirmesi ve rekabet ortamı ürünlerde kaliteyi ön plana çıkarılması amacıyla uluslararası standartların getirilmesini zorunlu kılmıştır. Standart, belli bir tipe göre yapılmış veya ayrılmış, belirli ölçülere, yasaya, kullanıma uygun olan bir ürü...