logo

Sahada da Masada da Türkiye Kazandı

İki süper gücün sahada ve masada olduğu Suriye krizini diplomatik ve askeri hamlelerle Başkan Erdoğan’ın dik duruşu, Türk milletinin kararlılığı ve TSK’nın gücü kazandı. Türkiye istediği her şeyi aldı. Milyonlarca insan büyük bir felaketten kurtuldu.
*ABD, Erdoğan’a ne istediyse verdi.
Almanya/Speigel Gazetesi.
*Gerçek kazanan Erdoğan oldu.
İtalya/La Repubblica Gazetesi.
*YPG’lilerin iç savaşın kaosu sırasında oluşturduğu yarı devletleri ROJAVA artık yok.
İngiltere/Times Gazetesi.
*Anlaşma ABD’nin Türkiye’nin amaçlarını açıkça onayladığını gösterdi.
İngiltere/Telegraph
*Türkiye istediği güvenli bölgeyi elde etti.
Hollanda /NRC Gazetesi.
*Türkiye’nin Donald Trumph’a Zaferi başlığıyla verilen haberde “Türkiye Cumhurbaşkanı istediğini aldı. Yazıldı. ABD/The New York Times Gazetesi.
Trump Erdoğan’dan övgüyle bahsederek: Ülkesini seven doğru işler yapan bir lider. Dedi.
*Ankara ile Washington arasında Barış Pınarı Harekâtı konusunda varılan anlaşmayla Türkiye istediğini aldı. İsrail/Haaretz Gazetesi.
*Türkiye istediğini elde etti. Katar/Lusail Gazetesi
*Ankara ölçülerine göre anlaşma Türkiye’nin tam istediği şekilde sonuçlandı.
Yunanistan/Kathimerini Gazetesi. Yunan basını Erdoğan’ın Soçi mutabakatı ile daha da güçlü çıktığına vurgu yapıldı.
*Büyük zafer Dünyadaki süper güç olan ABD’ye şartlarını kabul ettirmesi ve tüm Dünya ülkelerinin Türkiye’yi artık küresel süper güç olarak görmesidir.
Mısır/Gazeteci Ahmed Mansur.
*Barış Pınarı Harekâtını “işgal” olarak yorumlayan CNN İnternational anlaşma sonrası “Türkiye her şeyi aldı” manşetiyle çıktı. Putin ve Erdoğan’ın bölgede jeopolitik olarak siyasi ağırlığı olan iki lider olarak ortaya çıktığını yazdı.
*Sahadaki durum büyük ihtimalle Türkiye’nin lehinedir. Rusya/RT Televizyonu.
*ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge ve ateşkes için anlaşmaya vardı.
Çin/Şinhua Ajansı.
Barış Pınarı Harekâtında YPG/PKK’nın yanında olan Fransa anlaşma sonrası çark etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ile önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini açıklayarak Londra’da randevu bile verdi.
Barış Pınarı Harekâtı; YPG terör örgütünü sahadan sildi ve Dünya basınını pes ettirdi.
Türkiye için “işgal ve soykırım” yapacaklar sözü lafta kaldı.
Sahada da masada da Türkiye kazandı.

Share
386 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Duayen Manifaturacı Muharrem Özkul Amca: 1928 yılında Develi'de dünyaya geldi. Ailesi askere geç gitsin diye iki yaş küçük yazdırmış. Babası Selamlardan Ömer Özkul'dur. Muharrem Amca'nın babası ikinci evliliğini yapıyor ve annesi evden ayrılıyor. Daha sonra Muharrem Amca büyük babası Yusuf'un yanında kız kardeşi ile birlikte yaşantılarına devam ediyorlar. Muharrem Amca'nın eğitim hayatı başlıyor. Bolu Orman Mühendisliği'ni kazanıyor ama babası beraber çalışacağız diyor ve göndermiyor. Askerlik çağı gelince Bitlis'te üç yıl askerlik görevini if...
 • DÜNYA KUCAKLAŞMA (SARILMA) GÜNÜ

  23 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Hayatın koşturmacası içerinde bazen kendimizi bazen de sevdiklerimizi ihmal ettiğimiz zamanlar olmaktadır. Özellikle son aylarda korona virüs nedeniyle yakınlarımızla, dostlarımızla mecburen görüşememekteyiz. Ayrıca soğuk, karlı ve kasvetli kış günlerinde insanların motivasyonları doğal olarak düşmektedir. İnsanların sıcak ve sevgi dolu bir kucaklaşması insana kendini iyi hissettirir. Bu günlerde manevi ruhu biraz yükseltmek için 21 Ocak tarihinde, “Dünya Sarılma veya Kucaklaşma Günü” kutlanmaktadır. Dünya Sarılma Günü, bir neden aramadan, her...
 • DÜNYA HİJYEN GÜNÜ

  15 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde temizlik önlemleri anlamında kullanılan hijyen, aslında Yunan Tanrıçası Hygeia adlı tanrıçadan gelmektedir. Hygeia, Yunan ve Roma mitolojisinde geçmekte olup, tıp tanrısı Asklepios'un kızıdır. Sağlık ve temizlik tanrıçasıdır. İnsanlar, Bergama'daki Asclepius Tapınağı gibi tapınaklarda babası Asclepius'tan ve Hygeia'dan sağlık dilemişlerdir. Dünyanın ilk Hijyen Günü, Avrupa Hijyen Konseyi ve Türk ...
 • STATİK ELEKTRİK GÜNÜ

  07 Ocak 2021 Köşe Yazarları

  Mutlaka hepimizin başına elektrik çarpması defalarca gelmiştir. Hiç beklemediğimiz birisine ya da bir yere dokunduğumuzda bir anda elektrik çarpması hissi yaşarız. Günlük hayatımızda biriyle tokalaştığımızda, arabadan inip kapı kolunu tuttuğumuzda, bir yüzeye dokunduğumuzda veya parkta plastik kaydıraktan kaymış bir çocuğa dokunduğumuzda ortaya çıkan karıncalanma hissi, statik elektriğin etkisinden kaynaklanmaktadır. Hatta aradaki akım geçişi sırasında oluşan kıvılcım gözle görülebilir ve çıtırtı şeklinde ses duyabiliriz. Bu akım geçici bazı k...