logo

Sahada da Masada da Türkiye Kazandı

İki süper gücün sahada ve masada olduğu Suriye krizini diplomatik ve askeri hamlelerle Başkan Erdoğan’ın dik duruşu, Türk milletinin kararlılığı ve TSK’nın gücü kazandı. Türkiye istediği her şeyi aldı. Milyonlarca insan büyük bir felaketten kurtuldu.
*ABD, Erdoğan’a ne istediyse verdi.
Almanya/Speigel Gazetesi.
*Gerçek kazanan Erdoğan oldu.
İtalya/La Repubblica Gazetesi.
*YPG’lilerin iç savaşın kaosu sırasında oluşturduğu yarı devletleri ROJAVA artık yok.
İngiltere/Times Gazetesi.
*Anlaşma ABD’nin Türkiye’nin amaçlarını açıkça onayladığını gösterdi.
İngiltere/Telegraph
*Türkiye istediği güvenli bölgeyi elde etti.
Hollanda /NRC Gazetesi.
*Türkiye’nin Donald Trumph’a Zaferi başlığıyla verilen haberde “Türkiye Cumhurbaşkanı istediğini aldı. Yazıldı. ABD/The New York Times Gazetesi.
Trump Erdoğan’dan övgüyle bahsederek: Ülkesini seven doğru işler yapan bir lider. Dedi.
*Ankara ile Washington arasında Barış Pınarı Harekâtı konusunda varılan anlaşmayla Türkiye istediğini aldı. İsrail/Haaretz Gazetesi.
*Türkiye istediğini elde etti. Katar/Lusail Gazetesi
*Ankara ölçülerine göre anlaşma Türkiye’nin tam istediği şekilde sonuçlandı.
Yunanistan/Kathimerini Gazetesi. Yunan basını Erdoğan’ın Soçi mutabakatı ile daha da güçlü çıktığına vurgu yapıldı.
*Büyük zafer Dünyadaki süper güç olan ABD’ye şartlarını kabul ettirmesi ve tüm Dünya ülkelerinin Türkiye’yi artık küresel süper güç olarak görmesidir.
Mısır/Gazeteci Ahmed Mansur.
*Barış Pınarı Harekâtını “işgal” olarak yorumlayan CNN İnternational anlaşma sonrası “Türkiye her şeyi aldı” manşetiyle çıktı. Putin ve Erdoğan’ın bölgede jeopolitik olarak siyasi ağırlığı olan iki lider olarak ortaya çıktığını yazdı.
*Sahadaki durum büyük ihtimalle Türkiye’nin lehinedir. Rusya/RT Televizyonu.
*ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge ve ateşkes için anlaşmaya vardı.
Çin/Şinhua Ajansı.
Barış Pınarı Harekâtında YPG/PKK’nın yanında olan Fransa anlaşma sonrası çark etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ile önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini açıklayarak Londra’da randevu bile verdi.
Barış Pınarı Harekâtı; YPG terör örgütünü sahadan sildi ve Dünya basınını pes ettirdi.
Türkiye için “işgal ve soykırım” yapacaklar sözü lafta kaldı.
Sahada da masada da Türkiye kazandı.

Share
184 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HAZRETLERİ

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  “Sağlığında bizi, vefatımızdan sonra kabrimizi ziyaret edenler ve türbemizin önünden geçtiğinde FATİHA okuyanlar bizimdir. Bizi sevenler denizde boğulmasın ahir ömürlerinde fakirlik çekmesin, imanlarını kurtarmadıkça göçmesin.” Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri: 1541 yılında Şereflikoçhisar'da da doğdu. Çocukluğu Sivrihisar'da geçti. Medrese eğitimini İstanbul'da tamamladı. Edirne, Mısır, Şam, ve Bursa'da kadılık ve müderrislik Yaptı. Bursa'daki Muhyiddin Uftade Hazretlerinin müridi ve halifesi oldu. 1628 yılında Üsküdar'da 92 yaşında vefat etmiş,...
 • DÜNYA SÜT GÜNÜ

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  Sağlıklı bir hayat, ancak insan vücudunun ihtiyacı olan enerji ve besinlerin her gün yeterli ve dengeli bir şekilde tüketilmesi ile mümkündür. Süt ve süt ürünleri, vücudumuzun ihtiyacı olan temel besin grupları içinde yer almaktadır. Süt, insan vücudunun günlük olarak protein, kalsiyum, sağlıklı yağ, potasyum, fosfor, B2 ve B12 vitamini gibi ihtiyaç duyduğu pek çok besin maddesini içeren mucizevi bir besin kaynağıdır. Bu bakımdan, süt ve süt ürünleri başta çocuklar, gençler ve yetişkin kadınlar olmak üzere tüm yaş gruplarının yaşamlarının her ...
 • DEVELİ’DE RESİM VE EDEBİYAT-1

  22 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  Korona Virüs dünyayı ve dolayısı ile Türkiye'yi de ziyaretiyle dışarıya çıkma yasağı geldi. Kimisi bu konuda yorum yapıp “evde hapis olduk !”diye memnuniyetsizliğini belirtiyor, kimisi de “unutulan evimizinkıymetini yeniden anladık! ” diyor. Ben ise telefon açıp, hal hatır soran dostlara: “Demleniyorum!” diyorum. Yıllardır biriktirdiğim gazete küpürlerini, gazete özel nüshalarını, dergileri ve özel sayılarını yeniden gözden geçirip tasnifleyip düzene koyma imkanı buldum. Ayrıca okumayı bekleyen kitaplar vardı; Edebiyat Sosyolojisi, Kur'an-ı Ke...
 • AZİZ MAHMUT HÜDAYİ HAZRETLERİ

  19 Mayıs 2020 Köşe Yazarları

  “Sağlığında bizi, vefatımızdan sonra kabrimizi ziyaret edenler ve türbemizin önünden geçtiğinde FATİHA okuyanlar bizimdir. Bizi sevenler denizde boğulmasın ahir ömürlerinde fakirlik çekmesin, imanlarını kurtarmadıkça göçmesin.” Aziz Mahmut Hüdayi Hazretleri: 1541 yılında Şereflikoçhisar'da da doğdu. Çocukluğu Sivrihisar'da geçti. Medrese eğitimini İstanbul'da tamamladı. Edirne, Mısır, Şam, ve Bursa'da kadılık ve müderrislik Yaptı. Bursa'daki Muhyiddin Uftade Hazretlerinin müridi ve halifesi oldu. 1628 yılında Üsküdar'da 92 yaşında vefat et...