logo

Sahada da Masada da Türkiye Kazandı

İki süper gücün sahada ve masada olduğu Suriye krizini diplomatik ve askeri hamlelerle Başkan Erdoğan’ın dik duruşu, Türk milletinin kararlılığı ve TSK’nın gücü kazandı. Türkiye istediği her şeyi aldı. Milyonlarca insan büyük bir felaketten kurtuldu.
*ABD, Erdoğan’a ne istediyse verdi.
Almanya/Speigel Gazetesi.
*Gerçek kazanan Erdoğan oldu.
İtalya/La Repubblica Gazetesi.
*YPG’lilerin iç savaşın kaosu sırasında oluşturduğu yarı devletleri ROJAVA artık yok.
İngiltere/Times Gazetesi.
*Anlaşma ABD’nin Türkiye’nin amaçlarını açıkça onayladığını gösterdi.
İngiltere/Telegraph
*Türkiye istediği güvenli bölgeyi elde etti.
Hollanda /NRC Gazetesi.
*Türkiye’nin Donald Trumph’a Zaferi başlığıyla verilen haberde “Türkiye Cumhurbaşkanı istediğini aldı. Yazıldı. ABD/The New York Times Gazetesi.
Trump Erdoğan’dan övgüyle bahsederek: Ülkesini seven doğru işler yapan bir lider. Dedi.
*Ankara ile Washington arasında Barış Pınarı Harekâtı konusunda varılan anlaşmayla Türkiye istediğini aldı. İsrail/Haaretz Gazetesi.
*Türkiye istediğini elde etti. Katar/Lusail Gazetesi
*Ankara ölçülerine göre anlaşma Türkiye’nin tam istediği şekilde sonuçlandı.
Yunanistan/Kathimerini Gazetesi. Yunan basını Erdoğan’ın Soçi mutabakatı ile daha da güçlü çıktığına vurgu yapıldı.
*Büyük zafer Dünyadaki süper güç olan ABD’ye şartlarını kabul ettirmesi ve tüm Dünya ülkelerinin Türkiye’yi artık küresel süper güç olarak görmesidir.
Mısır/Gazeteci Ahmed Mansur.
*Barış Pınarı Harekâtını “işgal” olarak yorumlayan CNN İnternational anlaşma sonrası “Türkiye her şeyi aldı” manşetiyle çıktı. Putin ve Erdoğan’ın bölgede jeopolitik olarak siyasi ağırlığı olan iki lider olarak ortaya çıktığını yazdı.
*Sahadaki durum büyük ihtimalle Türkiye’nin lehinedir. Rusya/RT Televizyonu.
*ABD ve Türkiye, Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge ve ateşkes için anlaşmaya vardı.
Çin/Şinhua Ajansı.
Barış Pınarı Harekâtında YPG/PKK’nın yanında olan Fransa anlaşma sonrası çark etti.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Almanya Başbakanı Merkel, İngiltere Başbakanı Johnson ile önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye karar verdiklerini açıklayarak Londra’da randevu bile verdi.
Barış Pınarı Harekâtı; YPG terör örgütünü sahadan sildi ve Dünya basınını pes ettirdi.
Türkiye için “işgal ve soykırım” yapacaklar sözü lafta kaldı.
Sahada da masada da Türkiye kazandı.

Share
94 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Memleketim benim Develi nam-ı diğer Yeşil Everek

  15 Kasım 2019 Köşe Yazarları

  Anıların güzelliğinden midir, havasından mıdır, suyundan mıdır kendimi salakça bir mutluluk içinde buluyorum memleketimi her hatırladığımda; içime cemre düşmüş gibi oluyor. Kartın'da, Göktepe'de, Beşparmak'ta, Gereme'de, Yağlıpınar'da, Körkuyu'da, Kelpin'de, Gölemen'de, Yazı bağları'nda, Elbiz'de, Köşkpınar'da; gezdiğimiz yerler, dallarına tırmandığımız ağaçlar, o güzel günler geliyor aklıma. Eski günlerde olduğu gibi, yaptığım her uzun yolculuğun ardından, yorgunluğumu üzerimden atmak için kendimi Keyişin Havuzu'na atasım, Elbiz'de sularla oy...
 • DÜNYA KOMŞULUK GÜNÜ

  15 Kasım 2019 Köşe Yazarları

  Komşu tabiri birbirine bitişik ya da yakın konutlarda oturan kimselere denilmektedir. Komşuluk bize bir dizi hak ve görevler yükler. İyi düzeyde yaşandığı zaman komşu insana en yakın dosttur. Özellikle köy ve kasaba gibi küçük yerlerde sosyal dayanışma açısından hem çok önemlidir ve hem de ailelerin huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlar. İyi komşuluk ilişkileri mutluluk ve sevincin paylaşılmasında, sıkıntı ve kederin göğüslenmesinde, kişilere ve ailelere büyük bir destektir. Sosyal bünyeyi, yapıyı güçlendirir. Komşu hakkı, yüce dinimizde d...
 • DEVELİ’DEN KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ-VII MÜBECCEL NAMİ DURU

  15 Kasım 2019 Köşe Yazarları

  Develi Lisesi'nin kuruluşunun ilk on yılında iki tarih öğretmeni gelip geçmiştir: Bunlardan biri aynı zamanda lisemizin kurucu müdürü Cemal Ustaoğlu, diğeri ise Mübeccel Nami Duru. İkisi de değerli öğretmenlerimizdendi. Cemal Bey derslerde disipline ve bilgiye önem verirdi. Fakat Mübeccel Bey ise tabiiliğe ve eğitime çok önem verirdi. Tarih öğretmenliği yanında güzel bir keman çalar idi. Zaman zaman dersimize kemanını da getirir çok güzel vals parçaları çalardı: Akdeniz Akşamları da en çok sevdiği bir eser idi. Ortak noktaları ise ikisi de güze...
 • İSTANBUL DEVELİ VE YÖRESİ KÜLTÜR DAYANIŞMA DERNEĞİMİZİN 17.OLAĞAN GENEL KURULU

  08 Kasım 2019 Köşe Yazarları

  02.11.2019 Tarihinde Dernek Merkezimizde Olağan Genel Kurulumuz yapıldı. Genel Kurul Marmara Üniversitesi İktisadi Bilimler Uluslararası İktisat Yüksek Lisans Tez Dönemi Öğrencimiz Merve Yürek'in hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Toplantıya katılan üyeleri ve konukları taktim etti. Divan Kurulu Başkanlığı ve kâtip üyelikler için Onursal Başkanımız Osman Deveci ve kâtip üyeliklerine Mustafa Şam ve Ömer Bayırsokak aday gösterilerek üyeler tarafından oy birliği ile seçildiler. Toplantıdan Notlar: Divan teşekkülünden sonra Gazi Mustafa Kemal Ata...