logo

REFERANDUMUN GALİBİ TÜRK MİLLETİDİR

Her seçim sonuncunda ortaya çıkan elektrik kesintisi, oyların çöpten çıkması gibi şehir efsaneleri yerini “mühürsüz oya ”bıraktı. “Yenilen güreşçi güreşe doymazmış” özdeyişini hatırladım. Geziden,15 Temmuzdan beri oynanan oyunlar aynı, oyuncular farklıydı. Yenilgiye kılıf hazırlayan muhalefet yine sahnedeydi. Halk sokaklara davet edildi. Fakat bu davete sağduyulu halk itibar etmedi.
Bu kez “mühürsüz oylar” gündeme damgasını vurdu. Halk oylaması yapılıp seçmen son sözünü söylemiştir. Milletin iradesi sandıkta tecelli etmiştir. Çünkü demokrasilerde sandık sonucu belirler. Buna saygı duymak erdemdir.
Halk oylamasının kaybedeni yoktur. Evet ’çiler de hayırcılarda kazanmıştır. Kazanan Türkiye’dir, Türk Halkıdır. Güçlü Türkiye’nin önü açılmıştır. Vesayet, koalisyonlar, çift başlılık, darbe ve muhtıralar dönemi sona ermiştir. Dış güçlere, terör örgütlerine rağmen Türk Milleti kazanmıştır.
Demokrasiyi savunan batıda son seçimlere katılım oranı Türkiye’nin çok gerisinde kalmıştır. Katlım oranında Amerika’yı Avrupa’yı, Fransa’yı, İngiltere’yi geçmiş, Türk Halkı’nın demokrasiye inancını 85,46 ile sandığa gitmesiyle dünyaya tescil ettirmiştir.
FETÖ’ ye ve işbirlikçilerine rağmen Kayseri kazanmıştır. Kayseri’den “hayır” çıkacağını uman muhalif blok hüsrana uğramıştır. Kayseri istikrara ve istikbale “evet” demiştir.
Develi’de “evet” oylarının artmasının bir nedeni de milletvekilimiz Kayseri’nin gururu, Develinin onuru, halkın adamı, içimizden biri, Sami Dedeoğlu’nun Develi Halkı’nı kucaklamasıdır. Bu kucaklaşma Develi Halkı tarafından bir kez daha perçinlenmiştir.
Develi Ak Parti Teşkilatı Üyeleri, İlçe Başkanı Mehmet Durukan, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ali Kabak, Ülkücü Gençlik, Ak Parti Gençlik Teşkilatı Başkanı İsmail Kocabaş ve ekibi, Dedeoğlu ile birlikte Develi’deki 75,6 lık başarının mimarlarıdır. Çorbada tuzu bulunan herkesi kutluyorum.
Evet diyen siyasiler, dernekler, STK’ lar, Ülkücü Gençlik ve özellikle Develi Halkı bir kez daha topyekûn destan yazmıştır. Develi’de MHP li seçmenin ekseriyeti evet’i tercih etmiştir. Sistem değişikliğinin mimarı Devlet Bahçeli, devlet adamlığı ve dik duruşu ile örnek olmuştur. “Sonuna kadar devlet, sonsuza kadar millet,16 Nisan’da evet” diyerek tarihe geçmiştir.
Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet için, Demokrasi için, İstikrar için, İstikbal için, daha güçlü Türkiye için, gece gündüz çalışan, girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmayan Ümmühan Kaliber Hanım ve dava arkadaşlarının başarısı inkâr edilemez, hepsini tebrik ediyorum.
Develi’de görsel ve yazılı basın, gazete ve radyolar Develi Halkını bilgilendirmek adına önemli bir görev üstlendiler. Develi’nin sesi Çağdaş Develi Gazetesi-Cihan Çimen-yine üzerine düşeni yaparak, önemli bir görev ifa etmiştir.
Demokrasimiz kazandı, Milletimiz kazandı ve Türkiye’miz kazandı.
Haftaya Batı Basınında Referandum.

Share
1.285 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Üstad Necip Fazıl Kısakürek ile Eskimez Hatıralar

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Necip Fazıl'ın ömrünü vakfettiği davanın, onun geride bıraktığı mirasın, onun cesur duruşunun bilhassa günümüzde çok daha iyi anlaşılması gerektiğine inandık ve Üstadımızın ocağı olan Milli Türk Talebe Birliği (MTBB) olarak 2020 yılını “Necip Fazıl yılı” ilan ettik. Türkiye'nin 81 ilinde edebiyat, kültür ve sanatın her alanında etkinlikler tertip ederek Üstad'ı eserleriyle genç nesillere anlatarak ideal gençlik tasavvuruna ulaşmak için çabaladık. Şimdi de Üstad'ı günlük hayatın akışıyla tanıtmak, anılarla zihinlerde canlandırmak ve onun çağın ...
 • İSTİFA EDEN İHBAR TAZMİNATI ALABİLİR Mİ?

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İhbar tazminatı, iş sözleşmesini fesheden tarafın karşı tarafa ödemek zorunda olduğu tazminattır. Söz konusu tazminat İş Kanunu’nun 17/4 maddesinde düzenlenmiştir. Şöyle ki;‘bildirim şartına uymayan taraf, bildirim süresine ilişkin ücret tutarında tazminat ödemek zorundadır.’ İş sözleşmesini fesheden tarafın ihbar tazminatı ödeme zorunluluğu hem işçi hem de işveren için geçerlidir. Bildirim süreleri her iki taraf için de uyulması gerekli bir usuldür. Uyulması gereken bildirim süresi işçinin işyerindeki çalışma süresine göre değişir. İşçinin çal...
 • ULUSLARARASI UÇURTMA GÜNÜ

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Hayal kurmanın yaşı yok, uçurtma uçurmanın da. Uçurtma, üzeri renkli kâğıtlarla, bezle, naylon vb. kaplanmış hafif çıtalardan yapılmış çokgen biçimli bir gövde ve süslü bir kuyruktan oluşan, sicimle bağlanarak, rüzgâr yardımıyla uçurulan bir tür oyuncaktır. Uçurtma, hafif malzemeden yapılmış yüzeylerin, rüzgâra direnç oluşturan yükselme yönünde oluşturduğu kuvvet ile bağlı bulunduğu ipin oluşturduğu kuvvet arasındaki etkileşim sonucunda gökyüzünde asılı kalabilen nesnelere verilen isimdir. Eşkenar üçgen, dörtgen, altıgen gibi geometrik şekille...
 • Arkadaşımın Kızı (Dr.Ömür Kahraman)

  12 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Orhan Bey, Çağdaş Develi Gazetesi’nde Ömür Hanım hakkında çok güzel bir yazı yayınlamışsınız. Çok beğendim, duygulandım. Develi’mizden çıkan böylesi örnek alınacak insanları herkesin bilmesi, tanıması ve bilhassa gençlerin örnek alması lazım. Yazınız bu bakımdan oldukça değerli, güzel bir konuya parmak basmışsınız. Benimde çorbada bir tuzum bulunması babından bir şeyler yazdım. Yayınlarsanız memnun kalırım. 17.12.2021 tarihinde gazetemizde yayınlanan “Ben Başardım Siz de Başarabilirsiniz Ömür Kahraman Torba ile Yaşamak” başlıklı yazımla ilgili...