logo

NEDEN HALİL ERGEN?

1649

Milletvekili seçilmeden hizmete başladı. Kısa zamanda Develi Halkı’nın teveccühünü kazanan Halil Ergen, Aksu Mesire alanın 29 yıllığına Develi Belediyesi’nin kullanması konusunda tam destek verdi. Defalarca Ankara’ya gidilip halledilemeyen bir konuyu sonlandırdı. Aksu mesire alanı Develi Belediyesi tarafından “Develi Halkı” için hizmet verecek.
İkinci husus ise Sayın Ergen’in yardım ve destekleriyle Develi’de millî eğitimde vekil öğretmen sorunu bitecek. Develide iki yüz elli civarında vekil öğretmen görev yapıyordu. Develi zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alındı. Hakkâri ve Şırnak ta görev yapmak Develi ile aynı eşdeğerde olacak. Buda Develi’de görev yapacak öğretmenlerin tercihine yol açacak.
OYLAR HALİL ERGEN’E
Parlamentoya yıllarca hizmet veren bir bürokrat. İnancını yaşayan bir gönül adamı. Develinin Tombak köyünden içimizden biri.
Kayserili adaylar arasında Develili seçilecek konumda gösterilen tek milletvekili adayı. Maalesef diğer partilerin Develili seçilebilir yerde bir adayı yok. Keşke diğer partilerden seçilebilir yerde Develi’den aday gösterselerdi. Develinin mecliste temsil edecek üç milletvekili adayı olsaydı.
CHP den 9.sırada gösterilen Sevgi Yalçın ve MHP den 4.sırada gösterilip sonradan çekilen Prof. Dr. Mustafa Kalkan hocamızda milletvekili seçilseydi. Bu adayların seçilmesi Develinin kalkınmasında önemli rolü olacaktı. Partileri farklı da olsa Develinin sevdiği ve değer verdiği aynı toprakların insanlarıdır.
YALÇIN AKDOĞAN DEVELİ’DEYDİ
Başbakan yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan milletvekili adayı Halil Ergen’in yakın arkadaşıdır. Sayın Akdoğan geçen hafta Halil Ergen’e destek için Develiye gelmiştir. Bu buluşmaya Ankara ve İstanbul’dan hayırseverlerimiz davet edilmiş, bazıları iştirak etmiştir.
Halil Ergen’i; Develi Halkı’nın kısa zamanda çok sevdiğine şahit oldum. Halkımız sempatik bulduğu milletin vekili olmayı başarmıştır. Develi Halkının çoğunluğunun oyunu alacağına inanıyorum Çünkü Develi’nin bir milletvekili olacak. Develi’ye hizmet edecek. Ankara’ya gittiğimizde kapısını çalacağımız bir hemşehrimiz olacak. İlçemizde acil olarak yapılması gereken konularda bizim Ankara’da gözümüz kulağımız olacak.
HALİL ERGENİN ÖZGEÇMİŞİ:
22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nin Tombak köyünde doğdu. Develi İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi. Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.
HALİL ERGEN’İ DEVELİ BAĞRINA BASTI
Meclis’te 20 yıldan beri çalışan Ergen, 12 yıldan beri AK Parti Grup Müdürü olan Ergen, Kayseri’den 6.sırada milletvekili adayı oldu. Develi’nin desteğini alacak olan Ergen’in seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer partilerden seçilecek yerde bir Develili aday olmaması Ergen’e desteğin artacağı Develi kulislerinde konuşulmaya başlandı. Kendisine doğduğu topraklara hizmet yolunda şimdiden başarılar diliyorum.
Bu yazımı bir Develili olarak kaleme aldım. Kayseri’den seçilmiş, seçilecek Kayseri’ye hizmet etmiş diğer vekillerimize de teşekkür eder, Saygılarımı sunarım.

Share
2.034 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Gevher Nesibe Sultan Surlardan Sızan Aşk

  19 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  İlk romanı “Anılarda Son Ermeni” ile yakaladığı büyük başarıyı sonraki eserlerinde de devam ettiren Abdullah Ayata, yalnız Kayseri'nin değil, bütün Türkiye'nin beğenerek okuduğu önemli yazarlarımız arasına girmiştir. Bu romandan sonra Ayata Anılarda Son Ermeni'nin yazarı diye anılacaktır. Müthiş doğa tasvirleri, usta dil işçiliği ilmek ilmek dokunan bir Abdullah Ayata romanından bahsediyorum. Elime aldığımda bırakamadan okuduğum Gevher Nesibe Sultanın hayat hikâyesini konu alan romanda, usta yazarlara mahsus bir üslup, ne anlattığı değil, nası...
 • DÜNYA TUVALET GÜNÜ

  19 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Tuvalet, insanlık tarihinin en önemli ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Yeri geldiğinde yemek içmek kadar önemli olan tuvalet ya da Hela, insan boşaltım sistemi artıkları olan dışkı ve idrarın boşaltılması ve uzaklaştırılması amacıyla tasarlanmış sabit düzenekler ile bunların yerleştirildiği kapalı mekândır. Tuvalet sözcüğü dilimize Fransızcadan girmiştir. Kelimenin aslı Fransızca “Toilette” olup, temizlik anlamına gelmektedir. Tuvalet kelimesinin dilimizdeki diğer isimlendirmeleri ise, abdesthane, ayakyolu, kenef, yüznumara (00), memişhane...
 • Develimizin İlk Diplomalı Diş Hekimi: Dr. Lütfü AVCI

  13 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Kuruluşundan bugüne derneğimizin faaliyetlerini ve tarihçesini, "Derneğimizin hafızasını" yazmayı planladığımda değerli Yönetim Kurulumuz,hemşehrilerim beni destekleyerek yüreklendirdi. Derneğin Başkanları ile ilgili fotoğraflar ve bilgiler edindim. Başkanların yakınlarıyla tek tek görüştüm. Kitabımız son aşamaya geldi. Değerli hocam Cavit Avcı’dan ağabeyi merhum Başkanımız Lütfü Avcı’yı anlatmasını rica ettim. Beni kırmayıp bu güzel yazıyı kaleme aldı. Bu vesile ile Avcı Ailesi’nden ahirete intikal edenleri rahmetle anıyor, hayatta olanlara sa...
 • Beyazdan Yeşile Bisiklet Turizmi ile ilgili Konferans

  13 Kasım 2020 Köşe Yazarları

  Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü Derneği’nin 4 Kasım 2020 Çarşamba günü Kayseri Erciyes Mirada Otel’de düzenlemiş olduğu “Beyazdan Yeşile” Bisiklet Turizmi ile ilgili konferansa; Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi, Spor A.Ş., Erciyes A.Ş., Karayolları Genel Müdürlüğü, ORAN Kalkınma Ajansı; Middle Earth ve Eon Turizm; Enverçevko Ulusal & Eurovelo ve Grandprix Koordinatörleri, Develi Bisiklet ve Doğa Sporları Klubü Derneği üyeleri ve Abdullah Gül Üniversitesi’nden akademisyen ve öğrenciler katıldı. Bisiklet ve D...