logo

NEDEN HALİL ERGEN?

1649

Milletvekili seçilmeden hizmete başladı. Kısa zamanda Develi Halkı’nın teveccühünü kazanan Halil Ergen, Aksu Mesire alanın 29 yıllığına Develi Belediyesi’nin kullanması konusunda tam destek verdi. Defalarca Ankara’ya gidilip halledilemeyen bir konuyu sonlandırdı. Aksu mesire alanı Develi Belediyesi tarafından “Develi Halkı” için hizmet verecek.
İkinci husus ise Sayın Ergen’in yardım ve destekleriyle Develi’de millî eğitimde vekil öğretmen sorunu bitecek. Develide iki yüz elli civarında vekil öğretmen görev yapıyordu. Develi zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alındı. Hakkâri ve Şırnak ta görev yapmak Develi ile aynı eşdeğerde olacak. Buda Develi’de görev yapacak öğretmenlerin tercihine yol açacak.
OYLAR HALİL ERGEN’E
Parlamentoya yıllarca hizmet veren bir bürokrat. İnancını yaşayan bir gönül adamı. Develinin Tombak köyünden içimizden biri.
Kayserili adaylar arasında Develili seçilecek konumda gösterilen tek milletvekili adayı. Maalesef diğer partilerin Develili seçilebilir yerde bir adayı yok. Keşke diğer partilerden seçilebilir yerde Develi’den aday gösterselerdi. Develinin mecliste temsil edecek üç milletvekili adayı olsaydı.
CHP den 9.sırada gösterilen Sevgi Yalçın ve MHP den 4.sırada gösterilip sonradan çekilen Prof. Dr. Mustafa Kalkan hocamızda milletvekili seçilseydi. Bu adayların seçilmesi Develinin kalkınmasında önemli rolü olacaktı. Partileri farklı da olsa Develinin sevdiği ve değer verdiği aynı toprakların insanlarıdır.
YALÇIN AKDOĞAN DEVELİ’DEYDİ
Başbakan yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan milletvekili adayı Halil Ergen’in yakın arkadaşıdır. Sayın Akdoğan geçen hafta Halil Ergen’e destek için Develiye gelmiştir. Bu buluşmaya Ankara ve İstanbul’dan hayırseverlerimiz davet edilmiş, bazıları iştirak etmiştir.
Halil Ergen’i; Develi Halkı’nın kısa zamanda çok sevdiğine şahit oldum. Halkımız sempatik bulduğu milletin vekili olmayı başarmıştır. Develi Halkının çoğunluğunun oyunu alacağına inanıyorum Çünkü Develi’nin bir milletvekili olacak. Develi’ye hizmet edecek. Ankara’ya gittiğimizde kapısını çalacağımız bir hemşehrimiz olacak. İlçemizde acil olarak yapılması gereken konularda bizim Ankara’da gözümüz kulağımız olacak.
HALİL ERGENİN ÖZGEÇMİŞİ:
22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nin Tombak köyünde doğdu. Develi İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi. Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.
HALİL ERGEN’İ DEVELİ BAĞRINA BASTI
Meclis’te 20 yıldan beri çalışan Ergen, 12 yıldan beri AK Parti Grup Müdürü olan Ergen, Kayseri’den 6.sırada milletvekili adayı oldu. Develi’nin desteğini alacak olan Ergen’in seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer partilerden seçilecek yerde bir Develili aday olmaması Ergen’e desteğin artacağı Develi kulislerinde konuşulmaya başlandı. Kendisine doğduğu topraklara hizmet yolunda şimdiden başarılar diliyorum.
Bu yazımı bir Develili olarak kaleme aldım. Kayseri’den seçilmiş, seçilecek Kayseri’ye hizmet etmiş diğer vekillerimize de teşekkür eder, Saygılarımı sunarım.

Share
2.156 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: (21.04.1996-25.11.2001)

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Başkan Muzaffer AKSU Dönemi: ( 21.04.1996-25.11.2001) Yapılan olağan Genel Kurul toplantısı sonunda: Başkan; Muzaffer Aksu, 2. Başkan; Selim Develioğlu, Sekreter; Orhan Deveci, Muhasip; Mehmet Papak, Yönetim Kurulu Üyelerine; İhsan Bingöl, Mahir Sevimay, Hüseyin Eren, Orhan Deveci, Mahmut Gürcan seçildiler. Yeni görev bölümü Fatih Kaymakamlığı'na bildirildi. Dernek yetki belgeleri yeniden düzenlendi. Muhasip üye Mehmet Papak'a yetki belgesi çıkarıldı. Büyükçekmece'ye şube olarak verilen iznin genel k...
 • NEDEN PAYLAŞMALIYIZ?

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  İnsanların günlük hayatlarında maddi ve manevi açıdan paylaşabilecekleri pek çok değerleri vardır. Paylaşmak, insan olmanın gereğidir. İnsanlar hayatın akışı içerisinde birbirlerine sürekli ihtiyaç duyarlar. Paylaşmak, bir insanın herhangi bir sorununu veya mutluluğunu başka insanlara açması ve söylemesidir. Paylaşma, vereni yücelten, verileni değerli hissettiren kıymeti tartışılmaz bir değerdir. Paylaşmak denince akla ilk gelen şey, bizde olanı başkasına vermek onu bölüşmektedir. Bu sebeple paylaşma aynı zamanda yardımlaşmanın önemli bir parç...
 • BODRUM HÂKİMİ TÜRKÜSÜ ve Dr. Halil Atılgan

  09 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Tanpınar'ın deyimiyle “Türküler Türk'ün romanıdır.” Bu bakımdan TRT repertuarında 7500, Alman müzelerinde ise 60.000 türkü, oyun havası ve kaval nağmeleri vardır. Geniş dünya coğrafyasında at koşturan Türkler, feth ettikleri yerlerin coğrafyasında, oraların kültürü ve yaşama biçimlerinden hem etkilenmişler, hem de etkilemişlerdir. Bu sayede de sosyal yapılarına göre zengin nağmelerle türkü üretmişlerdir. Özellikle 19. Asırından başlarından beri çözülmeye başlayan Osmanlı Devleti'nde kaybedilen her vatan toprağı ve evlâd-ı fatihanın ıstırap...
 • İstanbul Develi ve Yöresi Derneğimizde Yücel Suyolcu Dönemi (07.01.1992-12.12.1993)

  01 Nisan 2021 Köşe Yazarları

  Derneğimizin bu konuma gelmesinde büyük emeği olan Başkanlarımızı hayırla yâd ediyorum. O günün şartlarına göre hizmet eden değerli Başkanlarımız başımızın tacıdır. Derneğimizin bu günlere gelmesinde onların payı büyüktür. Yücel Suyolcu ağabey, Başkanlık nöbetini Hüseyin Setenci ağabeyden devir alarak bayrağı daha yükseklere taşımıştır. Bu dönemde dernek merkezimiz ilk kez kendine ait bir mülke sahip oldu. Bu da başkanımıza nasip olmuştur. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Genel Kurul Toplantısı: Genel Kurul; en yaşlı üye Mehmet Kağıtçı'nın Div...