logo

NEDEN HALİL ERGEN?

1649

Milletvekili seçilmeden hizmete başladı. Kısa zamanda Develi Halkı’nın teveccühünü kazanan Halil Ergen, Aksu Mesire alanın 29 yıllığına Develi Belediyesi’nin kullanması konusunda tam destek verdi. Defalarca Ankara’ya gidilip halledilemeyen bir konuyu sonlandırdı. Aksu mesire alanı Develi Belediyesi tarafından “Develi Halkı” için hizmet verecek.
İkinci husus ise Sayın Ergen’in yardım ve destekleriyle Develi’de millî eğitimde vekil öğretmen sorunu bitecek. Develide iki yüz elli civarında vekil öğretmen görev yapıyordu. Develi zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alındı. Hakkâri ve Şırnak ta görev yapmak Develi ile aynı eşdeğerde olacak. Buda Develi’de görev yapacak öğretmenlerin tercihine yol açacak.
OYLAR HALİL ERGEN’E
Parlamentoya yıllarca hizmet veren bir bürokrat. İnancını yaşayan bir gönül adamı. Develinin Tombak köyünden içimizden biri.
Kayserili adaylar arasında Develili seçilecek konumda gösterilen tek milletvekili adayı. Maalesef diğer partilerin Develili seçilebilir yerde bir adayı yok. Keşke diğer partilerden seçilebilir yerde Develi’den aday gösterselerdi. Develinin mecliste temsil edecek üç milletvekili adayı olsaydı.
CHP den 9.sırada gösterilen Sevgi Yalçın ve MHP den 4.sırada gösterilip sonradan çekilen Prof. Dr. Mustafa Kalkan hocamızda milletvekili seçilseydi. Bu adayların seçilmesi Develinin kalkınmasında önemli rolü olacaktı. Partileri farklı da olsa Develinin sevdiği ve değer verdiği aynı toprakların insanlarıdır.
YALÇIN AKDOĞAN DEVELİ’DEYDİ
Başbakan yardımcısı Sayın Yalçın Akdoğan milletvekili adayı Halil Ergen’in yakın arkadaşıdır. Sayın Akdoğan geçen hafta Halil Ergen’e destek için Develiye gelmiştir. Bu buluşmaya Ankara ve İstanbul’dan hayırseverlerimiz davet edilmiş, bazıları iştirak etmiştir.
Halil Ergen’i; Develi Halkı’nın kısa zamanda çok sevdiğine şahit oldum. Halkımız sempatik bulduğu milletin vekili olmayı başarmıştır. Develi Halkının çoğunluğunun oyunu alacağına inanıyorum Çünkü Develi’nin bir milletvekili olacak. Develi’ye hizmet edecek. Ankara’ya gittiğimizde kapısını çalacağımız bir hemşehrimiz olacak. İlçemizde acil olarak yapılması gereken konularda bizim Ankara’da gözümüz kulağımız olacak.
HALİL ERGENİN ÖZGEÇMİŞİ:
22 Şubat 1966 yılında Kayseri Develi İlçesi’nin Tombak köyünde doğdu. Develi İmam-Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 16 Haziran 1986 tarihinde Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığı’nda memuriyete başladı. 30 Haziran 1996 tarihinde TBMM Refah Partisi Grubunda danışman olarak görevlendirildi. Daha sonra Fazilet Partisi Grubunda görevine devam ederken Adalet ve Kalkınma Partisi kuruluşunda yer aldı ve TBMM AK Parti Grup Amirliği görevine getirildi. Bu görevleriyle beraber kamuda sırasıyla Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği EPDK Basın Danışmanlığı ve TBMM Başkan Baş Müşavirliği görevlerinde bulundu. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli iki çocuk babasıdır.
HALİL ERGEN’İ DEVELİ BAĞRINA BASTI
Meclis’te 20 yıldan beri çalışan Ergen, 12 yıldan beri AK Parti Grup Müdürü olan Ergen, Kayseri’den 6.sırada milletvekili adayı oldu. Develi’nin desteğini alacak olan Ergen’in seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Diğer partilerden seçilecek yerde bir Develili aday olmaması Ergen’e desteğin artacağı Develi kulislerinde konuşulmaya başlandı. Kendisine doğduğu topraklara hizmet yolunda şimdiden başarılar diliyorum.
Bu yazımı bir Develili olarak kaleme aldım. Kayseri’den seçilmiş, seçilecek Kayseri’ye hizmet etmiş diğer vekillerimize de teşekkür eder, Saygılarımı sunarım.

Share
1.994 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • DEVELİ MEZARLIKLARI

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Develi Mezarlıklarını, tarihi Develi köy mezarlıkları da başta olmak üzere (Ayşepınar, Çomaklı, Fraktın, Havadan, İncesu, Köseler, Madazı, Pungu, Soysallı, Sindelhöyük, Zile vs) dahil olmak üzere gezmediğim yer çok azdır. Ama o kadar arzu etmeme rağmen maalesef inceleyemediğim yerler de var. Mesela Karacaören, Kızık, Öksüt, Satı vs gibi. Mezartaşları bir köy tarihi ve bulundukları mekan için çok önemli yazılı belgelerdir. Tıpkı ibadethane olmaları ayrı bir konu ama kitabeli camiler de aynı konuda aydınlatıcı belge sunarlar.! Yeter ki dikkatli ...
 • DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ

  18 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Toplum olarak ortak paylaştığımız yaşam alanlarının temiz tutulması bir vatandaşlık görevidir. Toplum içerisinde bulunan toplum bilinci ve sorumluluk duygusu kişinin ilk önce kendisine saygı duyması ile başlar. Yaşamsal alanların korunması, doğaya, yeşile sahip çıkılması ve çevre temizliğinin önemi herkesin ortak sorumluluğudur. Temiz bir çevre, insan sağlığı ve refahı için temel niteliktedir. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedi...
 • DÜNYA AVCILAR GÜNÜ

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Merkez Av Komisyonunca, avına izin verilen yaban hayvanı türlerini, doğal denge içerisindeki yapıyı bozmadan, tespit edilen zaman ve miktarlar ile belirlenen esas ve usullerle, canlı veya cansız ele geçirmeye çalışmaya Avcılık, bunu yapan kişiye de Avcı denilmektedir. İnsanoğlu yaratıldığı günden bu yana besin arama ve karnını doyurma zorunluluğunu duymuştur. Mağara dönemi insanları beslenmek, giyecek sağlamak ve kendilerini korumak için avlanmak zorunda kalmışlardır. Bir yandan bitki kökleri toplayıp toprağı işlerken diğer yandan av aletlerind...
 • YAZARLARIMIZIN YAZILARINI OKURKEN

  11 Eylül 2020 Köşe Yazarları

  Çağdaş Develi Gazetesi’ nin yayınlandığı 2003 yılından beri elimizden geldiğince haftalık bir değişik konulu yazı yetiştirmeye çalışırım. Bu yazıların hepsi Develi ile ilgili tarih, sosyal, kültürel, siyasî, edebiyat vb konulardadır. İnşallah, bu yazılar bir plan dahilinde yazılmıştı; kitaplaştırıldığında inanıyorum ki Develi kültürü ve medeniyeti adına değerli çalışmalar olduğunu hepimiz göreceğiz. Zira bu yazıların çoğu tabir yerindeyse iğne ile kuyu kazmak kabilinde yazılmıştır. Çünkü küçük yerlerde bilgi toplamak o kadar zahmetlidir. Fotoğr...