logo

MİLLİ İRADEYE SAYGI LÜTFEN!

 

Seçim sonrası siyasi yazı yazmak istemedim. Seçmen son sözü söyledi. Milli irade tecelli etti. Seçmenin sözünün üzerine söz olmazdı. Fakat TBMM’deki açılışta ve yemin töreninde yaşananlar kanıma dokundu. İşte onun için yazdım.
HDP Milletvekilleri İstiklal Marşı okunduktan sonra meclise girdi. Çünkü İstiklal Marşımıza saygıları yoktu. Marşımıza saygısı olmayanların TBMM’de işleri neydi? PKK’nın arka bahçesi vekiller kimin temsilcisiydi?
HDP ‘liler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yemin ederken salonu terk etti. Terörle amansız mücadele verdiği için protesto ettiler. Halkımız bunları canlı olarak izledi ve onların gerçek yüzlerini bir kez daha gördü. PKK’lıların cenazelerine katılan, taziyeye giden, lojistik destek veren de onlardı.
CHP, HDP ve İYİ partililer mecliste Erdoğan’ın TBBM’ deki yemin töreninde ayağa kalkmadı. 52.626.325.188 oy veren seçmenin iradesine saygı duymadı. CHP Milletvekili Bülent Tezcan 2016 yılındaki HDP kongresinde HDP’ nin sözde paçavrası çalınırken ve zafer işareti yapılırken ayağa kalktı. Bunu bana biri izah edebilir mi? HDP doğuda oy kaybetti. Batıda, büyük şehirlerde kimin oyu ile barajı geçti.
Her aileden bir oyu HDP’ ye kim istedi? Bunun vebali kime ait?
CHP Milletvekili İlhan Kesici twitter’den Başkan Erdoğan’ı tebrik etti ve büyük tepki aldı. İşte sosyal medya üzerinden paylaştığı twit: ”Seçim 2018 sonuçları vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olsun. En başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere kazananları, seçime katılan herkesi ve çok yüksek bir katlımla oy kullanan tüm vatandaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” (25 Haziran 2018).
Bu kutlama üzerine anında sosyal medyada CHP’lilerin linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı. Birçok partili Kesici’nin istifasını istedi.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump seçilince muhalefetle tokalaşarak salona girdi ve alkışlar arasında konuşmasını yaptı.
Amerikan Halkı seçmenin iradesine saygı duydu.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu telefonla arayıp Erdoğan’ı tebrik etti. İşte demokrasi budur. Halkın iradesine saygı budur. Kılıçdaroğlu seçim sonucunu hazmedemedi yine seçimi kaybetti ve Erdoğan’ı tebrik etmedi.
ABD Kongre üyesi Adam Schiff “Erdoğan’ı tebrik etmiyorum” paylaşımına Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın cevap verdi. ”Erdoğan’ın senin tebrikine ihtiyacı yok.
Türk Halkı karar verdi, çeneni kapat” diye çok yerinde güzel bir cevap verdi.
Başkan Erdoğan balkon konuşmasında ve TBMM’ deki ve Başkanlık Sarayındaki hitabında toplumu kucaklayan bir konuşma yaptı.
24 ülkenin temsilcisi bu törene katıldı. Makam arabasının üzerine halk karanfiller atarak büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Türk tipi başkanlık sisteminin ilk başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz, ülkemize hayırlı olsun.
Muhalefette Erdoğan düşmanlığı ve nefreti maalesef devam ediyor. Sandıkta seçimi kazanamayanların bunu sokağa taşımaya gücü yetmeyecektir.15 Temmuzda bu millet çıplak elle tanka, mermiye karşı ölüme koştu. Annesiz babasız evlatsız olur ama vatansız olmaz dedi, destan yazdı.
Toplumu kutuplaştırıp gereceğinize, lütfen Türkiye için bir şeyler yapınız. Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir.
İktidarın halkı için yaptıkları hizmetlerine destek veriniz. Noksanlarına, yanlışlarına çözüm üretiniz, projeler öneriniz. Yıkmak için değil yapmak için gayret sarf ediniz. Seçmen sizi kavga edesiniz diye meclise göndermedi. Bizler asılız, siz vekilsiniz. Türk Halkı, 600 Milletvekilini kendilerini temsil için seçti. Türkiye’yi hep birlikte yönetiniz dedi. Meclisi önergelerle kilitlemeyiniz, kavgayı bırakınız, size yakışanı yapınız.
Yapmayacaksanız boş yere koltuk işgal etmeyiniz. Pardon, siz orada ne yapmak istiyorsunuz?

Share
1.103 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • BİLGİ NEDİR?

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  İnsan, araştırma ve öğrenme içgüdüsünü gidermek, hayatını sürdürebilmek, sayısız ihtiyaçlarını karşılamak ve geleceğini güvence altına almak için öğrenmek, kısaca her şey hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacı vardır. Bilgi öyle geniş bir kavramdır ki tanımlamaya güç yetmez. Çünkü bilgi sonsuzdur ve her şeydir. Sözlük anlamıyla BİLGİ, öğrenme, araştırma ve gözlem yoluyla elde edilen her türlü gerçek, malumat ve kavrayışın tümüdür. Bilgi, içinde yaşadığımız dünyayı ve olayları yorumlamak ve yönetmek için uyguladığımız bir dizi anlayış, kavrayı...
 • DEVELİZADELERDEN BİR BİLİM ADAMI : ALİ RIZA EFENDİ (1853-1913)

  23 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Osmanlı saray eğitim sistemlerinden biri de Huzur dersleridir. Padişahlarımızın başkanlığında ,yüzün üzerinde ulemanın katıldığı “Huzur Dersleri” çok önemlidir.. Bu konuda, yine bu sütunlarda (Çağdaş Develi Gaz.14.05.2019) tarihinde bir yazımız yayınlanmıştı. Bazı bölümleri tekrar etmekte fayda görüyoruz:” Osmanlı sarayında eğitim konusunda en önemli konulardan ”Huzur Dersleri” ve “ Enderun Mektebi” dir. Huzur derslerinin temel amacı, Osmanlı hükümdarının başkanlığında toplana 100-120 kadar seçkin din adamıyla yapılan Kur’an tefsirleri, yo...
 • Mustafa Akdoğan Amca’nın Anısına

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Demokrat Develi Gazetesi imtiyaz sahibi Mustafa Akdoğan 2.2.1955 Çarşamba Günü Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Akdoğan'a tanrıdan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı dileriz… Demokrat Develi Gazetesi Develi Lisesi Yatılı 5.Sınıf Öğrencilerinin Taziyesi; Değerli arkadaşımız Ahmet Akdoğan'ın babası Demokrat Develi Gazetesi'nin sahibi Meclisi Umumi Azası Mustafa Akdoğan'ın ansızın vefatı üzerine duyduğumuz teessürlerimizi bildirir kederli ailesine baş sağlığı diler, acılarını paylaşırız. Diye 2.2.1955'te çıkan gazete ile duyurulmuş. 66 yıl ö...
 • DÜNYA PİL GÜNÜ

  19 Şubat 2021 Köşe Yazarları

  Kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine doğrudan dönüştürerek, bünyesinde depolayan cihazlara PİL denir. Çoğunlukla aynı kimyasal yapıya ölçülere ve elektrik kapasitelerine sahip piller, tek tek bir araya getirilerek pil grupları oluşturulabilir ve bunlara kısaca BATARYA denilmektedir. Pilin tarihi milattan sonra erken yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Bu döneme ait, pişmiş toprak kap içinde bakır tabaka ile çevrelenmiş demir bir çubuk bulunan sözde Bağdat Pili denilen kalıntılar bulunmuştur. Pillerin asıl gelişimi ise Alessandro Volta ile başlamı...