logo

MİLLİ İRADEYE SAYGI LÜTFEN!

 

Seçim sonrası siyasi yazı yazmak istemedim. Seçmen son sözü söyledi. Milli irade tecelli etti. Seçmenin sözünün üzerine söz olmazdı. Fakat TBMM’deki açılışta ve yemin töreninde yaşananlar kanıma dokundu. İşte onun için yazdım.
HDP Milletvekilleri İstiklal Marşı okunduktan sonra meclise girdi. Çünkü İstiklal Marşımıza saygıları yoktu. Marşımıza saygısı olmayanların TBMM’de işleri neydi? PKK’nın arka bahçesi vekiller kimin temsilcisiydi?
HDP ‘liler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yemin ederken salonu terk etti. Terörle amansız mücadele verdiği için protesto ettiler. Halkımız bunları canlı olarak izledi ve onların gerçek yüzlerini bir kez daha gördü. PKK’lıların cenazelerine katılan, taziyeye giden, lojistik destek veren de onlardı.
CHP, HDP ve İYİ partililer mecliste Erdoğan’ın TBBM’ deki yemin töreninde ayağa kalkmadı. 52.626.325.188 oy veren seçmenin iradesine saygı duymadı. CHP Milletvekili Bülent Tezcan 2016 yılındaki HDP kongresinde HDP’ nin sözde paçavrası çalınırken ve zafer işareti yapılırken ayağa kalktı. Bunu bana biri izah edebilir mi? HDP doğuda oy kaybetti. Batıda, büyük şehirlerde kimin oyu ile barajı geçti.
Her aileden bir oyu HDP’ ye kim istedi? Bunun vebali kime ait?
CHP Milletvekili İlhan Kesici twitter’den Başkan Erdoğan’ı tebrik etti ve büyük tepki aldı. İşte sosyal medya üzerinden paylaştığı twit: ”Seçim 2018 sonuçları vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olsun. En başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere kazananları, seçime katılan herkesi ve çok yüksek bir katlımla oy kullanan tüm vatandaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” (25 Haziran 2018).
Bu kutlama üzerine anında sosyal medyada CHP’lilerin linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı. Birçok partili Kesici’nin istifasını istedi.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump seçilince muhalefetle tokalaşarak salona girdi ve alkışlar arasında konuşmasını yaptı.
Amerikan Halkı seçmenin iradesine saygı duydu.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu telefonla arayıp Erdoğan’ı tebrik etti. İşte demokrasi budur. Halkın iradesine saygı budur. Kılıçdaroğlu seçim sonucunu hazmedemedi yine seçimi kaybetti ve Erdoğan’ı tebrik etmedi.
ABD Kongre üyesi Adam Schiff “Erdoğan’ı tebrik etmiyorum” paylaşımına Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın cevap verdi. ”Erdoğan’ın senin tebrikine ihtiyacı yok.
Türk Halkı karar verdi, çeneni kapat” diye çok yerinde güzel bir cevap verdi.
Başkan Erdoğan balkon konuşmasında ve TBMM’ deki ve Başkanlık Sarayındaki hitabında toplumu kucaklayan bir konuşma yaptı.
24 ülkenin temsilcisi bu törene katıldı. Makam arabasının üzerine halk karanfiller atarak büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Türk tipi başkanlık sisteminin ilk başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz, ülkemize hayırlı olsun.
Muhalefette Erdoğan düşmanlığı ve nefreti maalesef devam ediyor. Sandıkta seçimi kazanamayanların bunu sokağa taşımaya gücü yetmeyecektir.15 Temmuzda bu millet çıplak elle tanka, mermiye karşı ölüme koştu. Annesiz babasız evlatsız olur ama vatansız olmaz dedi, destan yazdı.
Toplumu kutuplaştırıp gereceğinize, lütfen Türkiye için bir şeyler yapınız. Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir.
İktidarın halkı için yaptıkları hizmetlerine destek veriniz. Noksanlarına, yanlışlarına çözüm üretiniz, projeler öneriniz. Yıkmak için değil yapmak için gayret sarf ediniz. Seçmen sizi kavga edesiniz diye meclise göndermedi. Bizler asılız, siz vekilsiniz. Türk Halkı, 600 Milletvekilini kendilerini temsil için seçti. Türkiye’yi hep birlikte yönetiniz dedi. Meclisi önergelerle kilitlemeyiniz, kavgayı bırakınız, size yakışanı yapınız.
Yapmayacaksanız boş yere koltuk işgal etmeyiniz. Pardon, siz orada ne yapmak istiyorsunuz?

Share
1.209 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bırak Söyliyeyim Dilimi Tutma

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Bu 5. eserimi, güzelliklere ait olan Sevgiyi, VECD haline getiren, şiir okumayı özellik ve güzellik bilen herkese ithaf ediyorum. Dülgeroğlu Sabit Şiir;Yücelere tırmanan bir fikrin, düşüncenin, tefekkürün mahsulü, güçlü ifadenin merkezdeki özüdür. Meselenin künhüne inip kısa-veciz bir beyanla kitap çapında ifadesi edebi duygunun ihtimamı, iktidarı, zirvesidir. Edebî anlatım da gerek olmaz beyan'a, Mısralar bin söz eder şiirden anlayana. Korkuttular sindirdiler milleti, Sardılar başına maraz illeti, Modern putçuluğu, şirki zilleti, Bı...
 • SU TASARRUFU GÜNÜ

  16 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Küresel ısınma nedeniyle dünyadaki tatlı su kaynakları da giderek azalmaktadır. Artan insan nüfusu ve kentleşme daha fazla su ihtiyacı yaratmakta ve dünyanın ise bu kadar suyu bulunmamaktadır. Su tasarrufu, herkesin mutlaka bilincinde olması gereken hayati bir mesele haline gelmiştir. Su tasarrufu, kişisel temizlikte, konforumuzda ve ihtiyaçlarımızı karşılama yeterliliğinde herhangi bir azalma olmadan suyu verimli kullanmak, israf etmemektedir. Yani aynı işi daha az su kullanarak yapmaktadır. Meyve, sebze ve bitkilerin yetişmesinde, hayvanlar...
 • Mısırlı Aile’sinin Gelini Melek Öztürk ve Kızları Bilge ve Banu Öztürk

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Melek Öztürk hanım, merhum Ali Orhan Öztürk’ün eşidir. Özel İdare Memuru Ali Atlas ile Ev Hanımı Safiye Hanım’ın 3. çocukları olarak 2 Ekim 1942’de Sandıklı, Afyon’da dünyaya geldi. İlkokul ve Ortaokulu Sandıklı’da tamamladıktan sonra 1960 yılında İzmir Kız Lisesi’nden mezun oldu. 1966 yılında Ege Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve Van’ın Edremit Nahiyesi Sağlık Ocağı’nda göreve başladı. 24 Kasım 1967 Cuma günü Ali Orhan Öztürk Bey ile evlendi. Bu tarihten itibaren 1969 yılına kadar Malatya’da Sağlık Ocağı’nda, 1969 - 1970 yıllarınd...
 • TÜRKİYE SERBEST PARAŞÜTÇÜLER GÜNÜ

  10 Eylül 2021 Köşe Yazarları

  Paraşütle atlama, genellikle hava araçlarından çıkış yapılarak boşlukta ve belirli bir yükseklikte de paraşüt açarak yavaş bir şekilde yere inilen bir aksiyon sporudur. Hava aracından çıkış ve paraşütün açılması arasındaki zaman “serbest düşüş” olarak adlandırılmaktadır. Birinci ve İkinci Dünya Savaşında, malzeme ve asker indirmek, uçakları arıza yapan pilotların yaşamlarını kurtarmak için sık sık kullanılmıştır. Askeri amaçla kullanılan paraşüt zaman içerisinde spor dalı halini almış olup, Türkiye’de de bu spora rağbet görmüştür. Bu spor özel...