logo

MİLLİ İRADEYE SAYGI LÜTFEN!

 

Seçim sonrası siyasi yazı yazmak istemedim. Seçmen son sözü söyledi. Milli irade tecelli etti. Seçmenin sözünün üzerine söz olmazdı. Fakat TBMM’deki açılışta ve yemin töreninde yaşananlar kanıma dokundu. İşte onun için yazdım.
HDP Milletvekilleri İstiklal Marşı okunduktan sonra meclise girdi. Çünkü İstiklal Marşımıza saygıları yoktu. Marşımıza saygısı olmayanların TBMM’de işleri neydi? PKK’nın arka bahçesi vekiller kimin temsilcisiydi?
HDP ‘liler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yemin ederken salonu terk etti. Terörle amansız mücadele verdiği için protesto ettiler. Halkımız bunları canlı olarak izledi ve onların gerçek yüzlerini bir kez daha gördü. PKK’lıların cenazelerine katılan, taziyeye giden, lojistik destek veren de onlardı.
CHP, HDP ve İYİ partililer mecliste Erdoğan’ın TBBM’ deki yemin töreninde ayağa kalkmadı. 52.626.325.188 oy veren seçmenin iradesine saygı duymadı. CHP Milletvekili Bülent Tezcan 2016 yılındaki HDP kongresinde HDP’ nin sözde paçavrası çalınırken ve zafer işareti yapılırken ayağa kalktı. Bunu bana biri izah edebilir mi? HDP doğuda oy kaybetti. Batıda, büyük şehirlerde kimin oyu ile barajı geçti.
Her aileden bir oyu HDP’ ye kim istedi? Bunun vebali kime ait?
CHP Milletvekili İlhan Kesici twitter’den Başkan Erdoğan’ı tebrik etti ve büyük tepki aldı. İşte sosyal medya üzerinden paylaştığı twit: ”Seçim 2018 sonuçları vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olsun. En başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere kazananları, seçime katılan herkesi ve çok yüksek bir katlımla oy kullanan tüm vatandaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” (25 Haziran 2018).
Bu kutlama üzerine anında sosyal medyada CHP’lilerin linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı. Birçok partili Kesici’nin istifasını istedi.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump seçilince muhalefetle tokalaşarak salona girdi ve alkışlar arasında konuşmasını yaptı.
Amerikan Halkı seçmenin iradesine saygı duydu.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu telefonla arayıp Erdoğan’ı tebrik etti. İşte demokrasi budur. Halkın iradesine saygı budur. Kılıçdaroğlu seçim sonucunu hazmedemedi yine seçimi kaybetti ve Erdoğan’ı tebrik etmedi.
ABD Kongre üyesi Adam Schiff “Erdoğan’ı tebrik etmiyorum” paylaşımına Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın cevap verdi. ”Erdoğan’ın senin tebrikine ihtiyacı yok.
Türk Halkı karar verdi, çeneni kapat” diye çok yerinde güzel bir cevap verdi.
Başkan Erdoğan balkon konuşmasında ve TBMM’ deki ve Başkanlık Sarayındaki hitabında toplumu kucaklayan bir konuşma yaptı.
24 ülkenin temsilcisi bu törene katıldı. Makam arabasının üzerine halk karanfiller atarak büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Türk tipi başkanlık sisteminin ilk başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz, ülkemize hayırlı olsun.
Muhalefette Erdoğan düşmanlığı ve nefreti maalesef devam ediyor. Sandıkta seçimi kazanamayanların bunu sokağa taşımaya gücü yetmeyecektir.15 Temmuzda bu millet çıplak elle tanka, mermiye karşı ölüme koştu. Annesiz babasız evlatsız olur ama vatansız olmaz dedi, destan yazdı.
Toplumu kutuplaştırıp gereceğinize, lütfen Türkiye için bir şeyler yapınız. Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir.
İktidarın halkı için yaptıkları hizmetlerine destek veriniz. Noksanlarına, yanlışlarına çözüm üretiniz, projeler öneriniz. Yıkmak için değil yapmak için gayret sarf ediniz. Seçmen sizi kavga edesiniz diye meclise göndermedi. Bizler asılız, siz vekilsiniz. Türk Halkı, 600 Milletvekilini kendilerini temsil için seçti. Türkiye’yi hep birlikte yönetiniz dedi. Meclisi önergelerle kilitlemeyiniz, kavgayı bırakınız, size yakışanı yapınız.
Yapmayacaksanız boş yere koltuk işgal etmeyiniz. Pardon, siz orada ne yapmak istiyorsunuz?

Share
1.035 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kod Adı Ozan Bir Kahramanlık Hikâyesi

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Mart ayıydı. Kara kış. Kuzey Irak'taydı. Haftanın kampını basmıştı. 35 bin askerle yürütülen Çelik Harekâtı'nın sonuna doğru, telsiz mesajı geldi. Cudi dağının Ballıkaya Köyü kırsalında 250 kişilik terörist grubu tespit edilmişti, Cemil Bayık ve Sakine Cansız da oradaydı. Hassas bir istihbarattı, kapsamlı harekât için vakit yoktu.Özel Kuvvetler Komutanı'ndan emir geldi, “sen git” denildi. Derhal Silopi'ye geçti, gece yarısı zifiri karanlıkta Cudi'ye sızdı, gün ışımadan Ballıkaya bölgesine ulaştı. Eksi 40 dereceydi. Her yer bembeyaz kar kap...
 • DEVELİ’DE KADININ YERİ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Ne zamandır Develi'de kadının yeri konusunda bir yazı yazmak isterdim. Fakat belgesizlik ve fotoğraf gibi ciddi verilerin azlığı ile sözlü bilgilerin yetersizliği sebebiyle bu konuda maalesef satır aralarında verdiğimiz bilgiler dışında bir değerlendirmede bulunamadık!Yıllar önce “Develi'de Zaman, Mekan ve İnsan, Develi 2012” adlı eserimi hazırlarken 1950 yılında Develi CHP İlçe Teşkilatı'nın toplu bir resmi elime geçmişti. Doğrusu kadın zihniyetinin siyasi zeminde yer bulması çok hoşuma gitmişti. Bu hanımlarımızın kimler olduğunu belirtmek is...
 • DÜNYA POSTA GÜNÜ

  09 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Haberleşme insanlar için bir ihtiyaçtır ve insanlık tarihi kadar eskidir. İnsanlar arasında başlayan haberleşme, devletlerin ortaya çıkmasıyla gelişmiş, gerek devletin kendi içinde ve gerekse diğer devletlerle tarihin her döneminde çeşitli şekillerde haberleşme sağlanmıştır. İnsanlık tarihinde dumanla başlayan haberleşme zamanla değişim ve gelişim göstererek yerini güvercinlere, ulaklara, postacılara, günümüzde ise e-postalara bırakmıştır. Posta, insanlığın göçebe yaşayıştan yerleşik topluma geçmesinde olduğu kadar medeniyetlerin gelişmesinde ...
 • Prof. Dr. Ali Osman Öncel Dedem Merhum Osman USTA

  02 Ekim 2020 Köşe Yazarları

  Her bir memleket insanı için yaşarken veya vefatından sonra söylenecek güzel sözler vardır. Önemli olan arkada bırakılan güzelin ve doğrunun izlerini sürmek, yaşanmış hayatlardan ders olabilecek bir kısa değerlendirmenin yapılması için işbirliği yapmaktır. İstanbul Develi ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği Başkanımız M. Orhan Cebeci'nin "Develi'de İz Bırakanlar" 2 başlıklı kitabına koyacağı yazısı için, rahmetli dedem ile ilgili elimde olmayan bir fotoğraf arşivi toplamaya başladım. M. Orhan Cebeci hocamız, dedem ile ilgili hatıralarım olup o...