logo

MİLLİ İRADEYE SAYGI LÜTFEN!

 

Seçim sonrası siyasi yazı yazmak istemedim. Seçmen son sözü söyledi. Milli irade tecelli etti. Seçmenin sözünün üzerine söz olmazdı. Fakat TBMM’deki açılışta ve yemin töreninde yaşananlar kanıma dokundu. İşte onun için yazdım.
HDP Milletvekilleri İstiklal Marşı okunduktan sonra meclise girdi. Çünkü İstiklal Marşımıza saygıları yoktu. Marşımıza saygısı olmayanların TBMM’de işleri neydi? PKK’nın arka bahçesi vekiller kimin temsilcisiydi?
HDP ‘liler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yemin ederken salonu terk etti. Terörle amansız mücadele verdiği için protesto ettiler. Halkımız bunları canlı olarak izledi ve onların gerçek yüzlerini bir kez daha gördü. PKK’lıların cenazelerine katılan, taziyeye giden, lojistik destek veren de onlardı.
CHP, HDP ve İYİ partililer mecliste Erdoğan’ın TBBM’ deki yemin töreninde ayağa kalkmadı. 52.626.325.188 oy veren seçmenin iradesine saygı duymadı. CHP Milletvekili Bülent Tezcan 2016 yılındaki HDP kongresinde HDP’ nin sözde paçavrası çalınırken ve zafer işareti yapılırken ayağa kalktı. Bunu bana biri izah edebilir mi? HDP doğuda oy kaybetti. Batıda, büyük şehirlerde kimin oyu ile barajı geçti.
Her aileden bir oyu HDP’ ye kim istedi? Bunun vebali kime ait?
CHP Milletvekili İlhan Kesici twitter’den Başkan Erdoğan’ı tebrik etti ve büyük tepki aldı. İşte sosyal medya üzerinden paylaştığı twit: ”Seçim 2018 sonuçları vatanımız, devletimiz, milletimiz ve halkımız için hayırlı uğurlu olsun. En başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere kazananları, seçime katılan herkesi ve çok yüksek bir katlımla oy kullanan tüm vatandaşlarımızı canı gönülden kutluyorum” (25 Haziran 2018).
Bu kutlama üzerine anında sosyal medyada CHP’lilerin linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı. Birçok partili Kesici’nin istifasını istedi.
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump seçilince muhalefetle tokalaşarak salona girdi ve alkışlar arasında konuşmasını yaptı.
Amerikan Halkı seçmenin iradesine saygı duydu.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu telefonla arayıp Erdoğan’ı tebrik etti. İşte demokrasi budur. Halkın iradesine saygı budur. Kılıçdaroğlu seçim sonucunu hazmedemedi yine seçimi kaybetti ve Erdoğan’ı tebrik etmedi.
ABD Kongre üyesi Adam Schiff “Erdoğan’ı tebrik etmiyorum” paylaşımına Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın cevap verdi. ”Erdoğan’ın senin tebrikine ihtiyacı yok.
Türk Halkı karar verdi, çeneni kapat” diye çok yerinde güzel bir cevap verdi.
Başkan Erdoğan balkon konuşmasında ve TBMM’ deki ve Başkanlık Sarayındaki hitabında toplumu kucaklayan bir konuşma yaptı.
24 ülkenin temsilcisi bu törene katıldı. Makam arabasının üzerine halk karanfiller atarak büyük sevgi gösterisinde bulundu.
Türk tipi başkanlık sisteminin ilk başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyoruz, ülkemize hayırlı olsun.
Muhalefette Erdoğan düşmanlığı ve nefreti maalesef devam ediyor. Sandıkta seçimi kazanamayanların bunu sokağa taşımaya gücü yetmeyecektir.15 Temmuzda bu millet çıplak elle tanka, mermiye karşı ölüme koştu. Annesiz babasız evlatsız olur ama vatansız olmaz dedi, destan yazdı.
Toplumu kutuplaştırıp gereceğinize, lütfen Türkiye için bir şeyler yapınız. Muhalefet olmak her şeye karşı olmak değildir.
İktidarın halkı için yaptıkları hizmetlerine destek veriniz. Noksanlarına, yanlışlarına çözüm üretiniz, projeler öneriniz. Yıkmak için değil yapmak için gayret sarf ediniz. Seçmen sizi kavga edesiniz diye meclise göndermedi. Bizler asılız, siz vekilsiniz. Türk Halkı, 600 Milletvekilini kendilerini temsil için seçti. Türkiye’yi hep birlikte yönetiniz dedi. Meclisi önergelerle kilitlemeyiniz, kavgayı bırakınız, size yakışanı yapınız.
Yapmayacaksanız boş yere koltuk işgal etmeyiniz. Pardon, siz orada ne yapmak istiyorsunuz?

Share
1.259 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İŞYERİNİN DEVRİ HALİNDE İŞ SÖZLEŞMELERİNİN DURUMU

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  İşçi işveren ilişkisinin önemli ölçüde korunması, geçerli ya da haklı bir neden olmaksızın sona erdirilememesi ve işçinin gelirinde sürekliliğin sağlanması modern iş hukukunun en temel gayelerinden birini oluşturur. İş hukukunun bu temel gayesini tehlikeye sokan en önemli nedenlerden biri işyerinin devir yoluyla bir işverenden başka bir işverene geçmesidir. İşyeri devri başta satım sözleşmesi olmak üzere, işyerinin kiralanması, intifa hakkının kurulması vb. yollarla devretme, işverenin ölümü, işyerinin özelleştirilmesi ya da devletleştirilmesi,...
 • REKABET NEDEN ÖNEMLİDİR?

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Rekabet, yaşantımızda sık kullanılan kelimelerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem sosyal medyada hem de gündelik yaşantıda kullanılan rekabet kelimesi uzun yıllardan beri dilimizdedir. Rekabet, üstünlük sağlama amacı ile rakiplere karşı yürütülen yarışma etkinliklerinin bütünüdür. Bu terim işletmecilik, iktisat, çevrebilim, spor ve sanat dallarını da içeren alanlarda sıkça kullanılmaktadır. Rekabet iki ya da daha çok güç, kuruluş, işletme, sistem, birey ya da grup arasında yer alabilmektedir. Diğer bir ifadeyle rekabet, hırs, başarma...
 • Gurbette Yıllar 2

  26 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Gurbette Yıllar 2 (Birfâni Tornacı Ömer) İlçemiz Bakırdağı Mahallesi sakinlerinden ve “Birfâni Tornacı Ömer” mahlasıyla bilinen Ömer Develioğlu’nun ikinci şiir kitabı olan “Gurbette Yıllar 2” şiir kitabı Develi Belediyesi Kültür Yayınları arasında çıktı. Başkanımız Mehmet Cabbar’a, Kültür Müdürü Ali Orhan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim. Kitabın Önsözünden: Köklü bir edebiyat gelenek ve birikimimiz içerisinde şiirin ayrı bir yeri vardır. Millet olarak da şiire ayrı bir önem vermişizdir. Derviş Osman, Âşık Seyrani, Ali Celalettin, A...
 • Süphan Dağı Efsanesi

  19 Ocak 2022 Köşe Yazarları

  Doğu’nun uzun kış gecelerinde nenemi dinlemeye bayılırdım.  Siyabend ile Hace’nin hikâyesi, Süphan Dağı’nda geçiyordu. Zozan (yayla) nenem anlatırken bende gözümün önünde Süphan Dağı olayını yeniden yaşıyordum. Nasıl unuturum Siyabend’in parmak ısırtan kahramanlığını? Ve göz yaşartan hikâyesini. Süphan Dağı eteklerinde yaşayan bir yiğittir. Yoksul bir köylüdür. Zayıf ve cılız delikanlıdır. Bu nedenle ona Kürtçede “ipin gölgesi”anlamına gelen Siyabend adı verilir. Annesi, babası, kardeşi yoktur. Amcasının sürülerine çobanlık yapar. Her gün S...