logo

SİYASİ LİDER ERBAKAN

24 Ekim 1944 yılında Sinop’da doğdu İstanbul Erkek Lisesini birincilik ile bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi mezunu olan Necmettin Erbakan 27 yaşında Doçent 1965 yılında Profesör unvanını aldı. 1967 yılında TOBB Genel Sekreterliğine seçildi. Necmettin Erbakan siyasi hayata 1962 yılında Konya’dan Bağımsız Milletvekili seçilerek başladı. 1977 yılında Milli Nizam Partisini kurdu. Milli Selamet Partisi, Refah Partisi, Saadet Partisi Genel Başkanlık görevlerini üstlendi. Refah Yol Hükümetinin iktidar olması ile 1 sene 2 gün Başbakanlık görevini üstlendi. 40 yılı aşan siyasi hayatında kısa tanımlamaları ile insanlara çok şeyler anlatma becerisi üst düzey olan Erbakan’ın “Kadayıfın altı kızardı üstü kızardı”,“Glo glo dansı”, “Fasa fiso”, “AB veznedarı” gibi pek çok akılda kalan tanımlamaları mevcuttur.
84 yaşında siyasete tekrar aktif olarak yer alan Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN “Avcılar tüyleri cazibeli güzel bir kuş gördüğü zaman bu kuşu toprağa gömmek istemezler. İçini boşaltılar, saman doldururlar ve misafir odasının baş köşesine koyarlar. AKP içi saman dolu kuştur.” diyerek iktidarın görüntüden ibaret olduğunu vurgulamış ve yılların eskitemediği bir benzetme ustası olduğunu göstermiştir.
Hastanedeki son günlerinde son nefesine kadar insanlık için çalışmasını sürdürmüş olan Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN “Hiç ölmeyecekmiş gibi çalışma” öğretisi ile Türk Milletine örnek oluşu asırlardır unutulmayacaktır.  Kendisine Allahtan rahmet dilerim. Mekânı cennet olsun.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.044 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?