logo

SON 7 SENE

Rutin devlet işleri dışında bu iktidarın siyaseten ele alıp da çözdüğü hiçbir mesele yoktur. Ustalıkla yaptıkları tek şey iktidara gelişlerinin ilk gününden itibaren yıllarca Cumhuriyet’e karşı beyinlerinde depoladıkları ideolojik fikir ve düşüncelerini dünyada eşi görülmemiş takiyye ustalığı ile uygulamaya koymak olmuştur. Cumhuriyet rejimine karşı düşüncelerle ülke problemlerine çözüm üretmeye çalışmışlar, ideoloji kokan çözümlerle de koskoca Türkiye’nin kurum ve kuruluşlarının karşı karşıya gelmelerine ve birbirleri ile çatışmalarına sebep olmuşlardır. Devletin enerjisini ve kıymetli zamanını boşa harcamışlardır.

Çözüm uğruna harcanan cabalar asılsız ve yanlış ideolojik sürtüşmelerle icraat yokuşunda patinaj yapmış ve zamanla stop etmiştir. Örneğin; Türban sorunu, üniversite yokuşunda patinaj yaparak çözüm için iki yıl bekletilmiş, takatsız kalınınca stop etmiştir. Sorun hala sorun.

Laf ebeliği ve demagoji yaparak kendi dışında ki her kurum ve kuruluşu kendisine engel gösteren,  çözüm değil sorun üreten bu iktidarın son yedi senede arka bahçesi türban sorunu gibi çözüme kavuşturulmamış yüzlerce mesele ile doludur.

Sonuç olarak mevcut yasalara sık sık ters düşen, çoğu zaman yasaları arkadan dolaşan, Cumhuriyet rejimine karşı fiillerin odağı haline gelen son yedi senenin iktidarı, Cumhuriyet’e zarar vermiştir. Bu iktidar demokrasi içinde kalınarak olası bir erken seçim ile iktidarı terk etmelidir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.142 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?