logo

Seçim Sonrası

Türkiye bir kez daha mahalli idarecilerini seçmek için 29.03.2009 Pazar günü sandık başında toplandı. Türkiye’nin dört bir yanında meşakkatli ve uzun bir seçim maratonu yaşandı. Büyük çabalar, paralar harcandı. Bu süreçte bazen üzüldük bazen sevindik. Her şeye rağmen seçime katılan partilerimize, kıymetli adaylarına ve oy kullanan halkımıza; bu DEMOKRASİ ŞÖLENİ’ ne katıldıkları için teşekkür ederim ve onları kutlarım.
Adı üstünde seçim; her seçim bölgesi için bir belediye başkanı, yeterince meclis üyesi, il genel meclis üyesi ve mahalle muhtarlarımızı seçtik. Kim seçilirse seçilsin, Türk halkı seçmiştir. Her zaman olduğu gibi seçimin tek galibi oy veren bütün seçmenlerdir, dolayısıyla Türk demokrasisi kazanmıştır. Artık belediyelerde ve beldelerde yaşayanlarına doğumdan ölüme kadar belediye ihtiyaçlarını gidermek için hizmet yarışı başlamıştır. Bu seçimin ve hizmet yarışının ülkemize hayırlı olmasını dilerim.
Seçilen mahalli idarecilerimize bazı tavsiyelerim olacaktır;
Tebrikleri kabul etmek için fazla abartmadan, mütevazı programlar yapınız.
–    Seçim propaganda döneminde diğer siyasi parti adayları ile kırgınlıklar olmuş ise bunları telafi etmeye çalışarak, yeniden samimiyet ve dostluk oluşturunuz.
–    Oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanı olduğunuzu her platformda ilan ederek bu gerçeği hizmet süresi boyunca hiç unutmayınız.
–    Diğer siyasi parti adaylarının seçim sonrası yapmayı düşündükleri yatırımlarını gösteren seçim broşürlerinden birer örnek alınız ve ilerde yararlanmak üzere kendi broşürlerinizin yanında muhafaza ediniz.
–    Siyasi görüşleri ne olursa olsun liyakatlerine göre değerlendirmeler yaparak belediye yönetici kadrolarını oluşturunuz.
–    Sizlere sunulan talepleri akıl süzgecinizden geçirerek, bilimsel gerçekler doğrultusunda, duygusal baskılardan uzak bir şekilde değerlendiriniz.
–   Beş yıllık hizmet süresinin çok süratli geçeceğini düşünerek belediye tarihine geçecek kalıcı ve prestijli yatırımlar planlamalısınız.
Yukarıda dile getirilen tavsiyelerimle seçilenler tarafından çok iyi bilinen ancak kimi zaman gözden kaçan ve unutulan konulara dikkatlerinizi çekmek istedim.
Yeni dönemde seçilen belediye başkanlarımızı ve ekiplerini kutlar, başarılar dilerim.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.592 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?