logo

PARİS’E UÇMAK

Belediye başkanının makam arabasıyla ve tarihi Gereme Şehri talanı ile ilgili eleştiri dolu haberleri ve ilçe belediye başkanlığının cevabı yazılarını Çağdaş Develi gazetesinde okudum. Bu haberler beni ve okuyan diğer pek çok hemşerimi derinden üzmüştür.
Başkanın makam arabasını kullanma şeklini eleştiren hemşerilerime soruyorum “Başkan makam arabasına değil de katıra mı binsin?”
Makam arabasını şayet hizmet yapmak için kullanıyorsa belediye başkanına makam arabası helal olsun, dilediği gibi kullansın. Makam aracının benzin sarfiyatını çok görenler, belediyeye bir depo benzin de siz bağışlayın. Yasalar bağışlamanıza imkân sağlıyor, yeter ki yapılan bütün bağışlar belediyemize yapılsın. Belediye kasasından hizmet olsun benzin gibi aksın. O da şehri eminlik vazifesini isteyerek ve layığı ile yapsın.
Eski dilde; şehri emin şehrin emanet edildiği en güvenilir insan anlamına geldiği bilinmektedir. Şehri emin günümüzde belediye başkanı demektir. İlçenin taşına toprağına sahip çıkmak, eski eserlerini korumak, geleceğe taşımak, onları en iyi şekilde değerlendirmek bir başkanının en önemli görevlerindendir.
Tarihi Gereme Şehri’nin talan edilişi ve ilgili fotoğrafları bu konudaki vurdumduymazlığı gözler önüne sermiştir. İlçemizin tarihi eserlerinin kıymetini bilmeniz daha iyi koruyabilmeniz için; Fransa’nın başkenti Paris’i incelemek üzere bir gezi programı düzenlemenizi naçizane tavsiye ederim. Paris Belediyesi’nin tarihi kent dokusunu ve tarihi eserlerini korumak, geleceğe taşımak için neler yaptığını görmeniz halinde ufkunuzun ve ilçemize bakış açınızın genişleyeceğinden eminim. Bence büyük hizmet ve çalışma aşkı olduğunu söyleyen bir başkana katıra binmek değil uçakla Paris’e uçmak yakışır.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.224 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?