logo

KURNAZ! OY AVCISI!

Bütün Türkiye televizyon haber programlarında izledi. Yazılı basında yazıldı, çizildi. Aynen aktarıyorum;
Türkiye’nin 10 yıl daha partisine ihtiyacı olduğunu öne sürerek…”Onun için bize desteğinizi istiyoruz. Türkiye’nin AK partiye 10 sene daha ihtiyacı var. Her yerde. Karacasu’da ihtiyacı var. Türkiye’de ihtiyacı var. Eğer biz biraz tökezlersek, bu Ergenekoncular falan bu defa çok kötü intikam alır, halktan. Bu memlekette kimin kızının başı örtülü,  hepsini fişlemişler, kimin çocuğu imam hatibe gidiyor hepsini fişlemişler. Kim muhafazakâr, kim ramazanda oruç tutuyor, hepsini fişlemişler. Şimdi biz onları fişliyoruz. 40 sene onlar bu halka yaptı. İnşallah sıra bizde. Yapmaya çalıştığımız bu arkadaşlar.”diyerek hitap ettiği vatandaşlardan oy istiyor.
Bu sözler 20. 21. 22. 23. dönemlerde, Kahramanmaraş’ın en kıdemli 20 yıl aralıksız milletvekili olan AVNİ DOĞAN’a ait. Sayın milletvekili, oy sahibi vatandaşlara manevi değerleri ile 40 yıldır fişlendiklerini söylüyor. Biz diyerek kendisinin de fişlendiğini kabul ediyor. Bu nasıl fişlenme? Kendisinin belirlediği 40 yıllık fişlenme sürecinde AVNİ DOĞAN 20 yıl milletvekili seçiliyor. Böyle bir fişlenme dostlar başına. Demek oluyor ki fişlenen oy avcılarının başına devlet kuşu konuyor.
AK Parti milletvekili AVNİ DOĞAN’nın konuşması siyaseten son derece planlı ve taktik dolu. Üslubunda oyların bir tanesinin dahi ziyan etmeyecek ustalık var. Vatandaşları önce kendi safına çekiyor. Oy vermemeleri halinde, olabileceklerle onları korkutuyor. Bu korkuyu vatandaşın çok kıymet verdiği manevi değerler üzerinden geçmişten bu güne taşıyarak bir korku tüneli oluşturuyor. Ve “biz” diyerek korku tüneline korkusuzca kendiside giriyor. Son hamlesinde “şimdi bizde onları fişliyoruz, sıra bizde” diyerek, kurtuluşu bütün oyların kendi partisine verilmesine bağlayarak oy avcılığının daniskasını yapıyor. KURNAZ! OY AVCISI!
ALLAH vatandaşın oylarını yalan ve dolandan insanları korkutarak milletvekili olanlardan korusun.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.117 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?