logo

KOCAMAN BİR HAYIR

1- SON 8 SENEDE, 225 milyar dolar olan dış borçumuz, 350 milyar dolar artışla 575 milyar dolara çıkmıştır. Borç yiyen kesesinden yer ama borç alan da emir alır.
2- SON 8 SENEDE, yapılan ve özelleştirme ile satılan hiç bir devlet yatırımı yoktur. AMA özelleştirme çoktur. Ve özelleştirme ile satılan devlet kuruluşlarının hepsi daha önce ki cumhuriyet hümetlerince yapılmıştır.
3- SON 8 SENEDE,  en yüksek işsizlik oranı %14.5 dur. Ama bu yüzde Cumhuriyet tarihimizin içinde rekor yüzdedir.
4- SON 8 SENENİN 8. ci SENESİNDE referandumla değiştirilmek istenen anayasa değişiklik maddeleri A.K.P Hükümetinin sivil  mini anayasa teklif maddeleri ise çarşaf çarşaf gazetelerde yayınlanan  değişiklik maddeleri  1 veya 2 cümle  ilave ile 12 eylül anayasasının  tıpa tıp aynısı . Yani kopyasıdır.
5- ESKİŞEHİR EMNİYET MÜDÜRÜ  iken yazdığı KİTAP da HANEFİ AVCI NE DİYOR;
‘’İçinde yaşadığımız olaylar, karşı karşıya kaldığımız durum, bir örgütün ,bir cemaatin devlet içindeki elemanları vasıtasığla yürüttüğü örgütsel faaliyettir. Karşımızdaki kişiler polis, hakim ve savcı değil, örgütün, cemaatin elamanlarıdır. Devletin hukukunu değil, cemaatin talimatlarını yerine getiriyorlar..!”
Kitabın bu kısa bölümündeki iddialar doğru ise, devletin kurumları cemaat ve örgütü tarafından kuşatılmış ve baskı altına alınmışsa, 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan referandumla da millete ileri demokrasi masalları anlatilarak yüksek yargının can damarına vurulmak istenen kılıç ile cemaat ve örgütün en büyük düşü olan yargıyı ele geçirme arzusunun gerçekleşmesi amaçlanmışsa
SON 8 SENEDE DEVLETİ YÖNETEN takiyeci hizniyetin devletin imkanları ile besleyip büyüttüğü ahtapot ülkeye sorun olmuştur. Bu ahtapotun baskısı ve işgalinden devleti kurtarmanın tek yolu, milletçe söyleyeceğimiz kocaman bir HAYIR’dır.

Etiketler: » » »
Share
1.324 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?