logo

KIRIK NOTLAR

Ailelerinden, arkadaşlarından, komşularından temel bilgiler alırken baskı altında kalmış bazı insanların geleceği düşünme yetenekleri gelişmemiştir. Sanki beyinlerinin geleceği düşünme bölümlerini üçüncü şahıslara kiraya vermişlerdir. Bu nedenle düşünmezler, düşünen kimselerin dediklerini yaparlar ve geriye dönüp hep onlara sorarlar. Geriye dönüp sorma alışkanlıkları onların daha çok öğrenmeleri önündeki en büyük engeldir ki onlar bilgi fukarasıdırlar. Bir işi yaptıklarında sürekli başaramazsam, kaybedersem korkusu yaşarlar. Hata yapmamak için hep geçmişte yaşarlar ve sürekli geçmişte olan olayları anlatırlar. Yani aşırı EVHAMCIDIRLAR.
Bu tipler çok güzel ve şık giyinirler, etkili olmak için mütevazı geçinirler, aniden sizden biri gibi oluverirler.
Siz onları tavus kuşu gibi içi boşaltılmış, saman doldurulmuş bir süs eşyası sanmayın diye, ne bu güne ne de yarına hiç faydası olmayan, mazide kalmış, küflenmiş konuları içine demagoji katarak bu güne taşırlar. “Yağ satarım bal satarım, ustam ölmüş ben satarım’’anlayışı ile çok bilgiliymiş gibi yağlandıra, ballandıra anlatırlar sürekli. Kendi kendilerine yaptıkları işleri çok güzel sanırlar. Oysaki yaptıkları işler gerçek tahkiye, demagoji ve hitabet ustası gözüyle kocaman bir FASA FİSODUR.

Meziyetleri yeterli olmayan bu insanlar, düşüncelerinde bir ileri bir geri yaparlar. Bunların ilerileri toplumun bulunduğu yerin çok çok gerisidir. Becerdikleri tek şey dedelerinden, babalarından kalmış malları satmak, yetmezse borçlanmaktır. Yani iyi bir MİRASYEDİLERDİR.
Borçlarını ödeyemiyorsan, işçilerini işten çıkartmışsan, iş yerin kapalı ise o halde mirasyedi bir yöneticin vardır. Hiç gözünün yaşına bakma, derhal değiştir.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1.266 Defa Okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?